folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Telefonuma Gelen Yabanci Cagri

Telefonuma Gelen Yabanci Cagri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Arkadaslar

Yurt disindan +370 5 253 0724 nolu numaradan cagri geldi...

Geri fln aramadim fakat telfon Vilnius diye bisey cikardi..

Varmi bildigi olan ? Bu aralar kredi kartiyla ilgili ztn supheleniyorum.. Mailimden spam yollaniyor fln sandim ama galiba yok bisey. 

BTesekkurler

Not : Mobilim konu kategorisi bulamadim gerekirse tasirsiniz...

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

https://eksisozluk.com/bulgaristandan-gelen-cevapsiz-cagri--2044646

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2012/09/24/bu-numaralardan-gelen-aramalara-dikkat

aga ilk çıkan haberi attım.

Türkiye'de yaşayan 43 yaşındaki şahsın 2011 yılının Nisan ayından itibaren sadece telefonla görüştüğü dolandırıcılar tarafından "inanılmaz derecede" kandırıldığını söyledi.

Bulgaristan'dan kendisini arayan bir kadınla görüşen bu kişinin 2 saat süren ilk görüşmenin sonunda evlenmeye karar verdiğini aktaran Padinkova, Türkiye'ye gitmek üzere vize, yolculuk ve başka harcamaları için Diyarbakır'daki vatandaştan sürekli para alan kadının, defalarca çeşitli maddi ve hukuki sorunları bahane ederek, gerek sınırdan gerek hava alanından Bulgaristan'a geri döndüğü izlenimini verip Türk vatandaşı kandırdığını söyledi. Padinkova buna rağmen Türk vatandaşının dolandırıcı kadına para göndermeye devam ettiğini kaydetti.

Padinkova, Bulgar ve Türk makamlarınca kendisine yapılan uyarılara aldırış etmeyen vatandaşın, dolandırıcı kadının "kaçırıldığı için fidye ödemek zorunda kaldığı" ve "6 ay hastanede tedavi görmek ve sigorta poliçelerini ödemek zorunda olduğu" gibi çeşitli yalanlarına inanmaya devam ettiğini anlattı.

Başmüfettiş'in verdiği bilgiye göre, dolandırılan Türk vatandaşı, son olarak Bulgaristan'a gelerek ülkenin kuzeyindeki Plevne kentine yakın bir köyde, sadece sesini duyup aşık olduğu kadını bulmaya çalışırken elindeki tüm paraları harcadı ve Türkiye'nin Sofya Büyükelçiliği'nden yardım istemek zorunda kaldı.

Yahu bu nedir arkadaş amk.

rushOut tarafından 27/Şub/18 18:51 tarihinde düzenlenmiştir

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Yahu bir ara cv falan gondeemistim ama Bulgaristana gondermedim. Kendim Yunanistanda yasiyorum Bulgar sinirina yakin... Bu numaranin Litvanya fln olma ihtimali yok mu ki kafam karisti ?

Ben isi olan arasin mantigindayim bilmedigim numaralara karsi. Hele yurt disiysa hic aramam. 

Burayada mi dadandilar ne yaptilar....

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

2-3 gün oluyor sanırım limanda bi eleman geldi kız arkadaşım otopenide kaldı polis 900 eur istiyormuş vs dedi nalaka aq dedim adam mırın kırın etti anlattı meğersem ispanyadan kız arkadaşı gelecekmişte evleneceklermiş bilmemne dayıyı 900 eurden kurtardım bi 50 eur ateşlemedi aq

hayatta varsa düzülmek neye gerek üzülmek :D

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Bana geçen sene 30 yada 33 ile başlayan bir çağrı gelmişti. Birinin belki kontürü bitmiştir sanarak geri aradım ve bant'tan bir yabancı ses dinledim, hemen kapattım. Bana o birkaç saniye 30 liraya patlamıştı. Belki öyle bir şeydir.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

Yahu bir ara cv falan gondeemistim ama Bulgaristana gondermedim. Kendim Yunanistanda yasiyorum Bulgar sinirina yakin... Bu numaranin Litvanya fln olma ihtimali yok mu ki kafam karisti ?

Ben isi olan arasin mantigindayim bilmedigim numaralara karsi. Hele yurt disiysa hic aramam. 

+370 Litvanya 'nın telefon kodu hocam.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    karabuyucu bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı

Iste +370 5253... mi yoksa +37 05253... Mi ikiside ayri ayri ulke :)

Telwfonda ne mobil ne ev yaIyordu "Vilnius" diye bisey cikardi

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    karabuyucu bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı

Iste +370 5253... mi yoksa +37 05253... Mi ikiside ayri ayri ulke :)

Telwfonda ne mobil ne ev yaIyordu "Vilnius" diye bisey cikardi

Hocam Vilnius Litvanya 'nın başkenti. Telefon +370 kodunu görünce çağrının hangi lokasyondan yapıldığını algılayıp Vilnius yazmış.

Kısacası Litvanya dan aranmışsın.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Beni de aradı bugün, yuna

+30 694 514 81 04 

Yunanistan numarasıymıl 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Banada bu numaralardan çağrı geldi geçenlerde

+353 86 417 7565

+46 73 172 04 32

Tabikide geri dönüş yapmadım. Amk dolandırıcıları...

20 senelik numaram, nette bile var. Ama allahtan fazla rahatsız edilmiyorum :)

wordros tarafından 27/Şub/18 21:41 tarihinde düzenlenmiştir

alektamovikmovik
Toplam Hit: 2236 Toplam Mesaj: 12
yabanci numara