folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Telefonun Dokunmatik Hassasiyeti

Telefonun Dokunmatik Hassasiyeti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Note 3 telefonun anakarti degisti. Telefokn geldiginde menulerde falan basmak istemedigim yerlere istemeden bastigimda bi gariplik oldugunu fark ettim. Kullandijkca dokujnmatikte bijr gariplik oldugu kesinlesti. Yazarken cok zorlaniyorum hep yanlis kelimeler yaziyokrum su anda oldugu glbl. Soruhm su bu donanijlsal mi yoksa yazilimla mi alakali. Cokk hassas olmasi disinda bir sorun yok. Yanlisliklar icin kujsura bakmayin.

Not:Baska telefonlarda denedim sokrun bende degil. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ekranda koruyucu varsa birde onu söküp dene bakalım. Note 3 gibi bir telefon için anakart değişimi gereksiz olmuş açıkçası. Çok eski bir model. Yerinde olsam buraya kadarmış deyip başka bir cihaz alırdım.

mkyb tarafından 20/Nis/19 20:36 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Gayet yeterli bi tlefon hocam. En iyisij olsa yine ayni isij gorecek. Ekrani sokup denicem bakalim..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

one plus 1 de ekran filmi yüzünden ki film orcinaldi, yazın ısındığında özellikle saçmalamaya başlardı, sıcak bir yerde yaşıyorsan ve anakart ısınıyorsa yapabilir öyle birşeyi. 

Çok sıkılıyom
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Bu dokunmatik telefonlar için ama özelde Samsung Note için Servis menüsü dahil, yada android'in kendi ayarları dahil, Ekranın dokunmatik hassasiyetini değiştirebileceğimiz bir ayarı yok mu, ortam sıcaklığı haricinde? 

bir yerde Dokunmatiğin ayarının voltaj yada yazılımla yapılabildiğini okudum ama nerede hatırlayamadım şimdi. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Gayet yeterli bi tlefon hocam. En iyisij olsa yine ayni isij gorecek. Ekrani sokup denicem bakalim..

Kesinlikle katılıyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Bu dokunmatik telefonlar için ama özelde Samsung Note için Servis menüsü dahil, yada android'in kendi ayarları dahil, Ekranın dokunmatik hassasiyetini değiştirebileceğimiz bir ayarı yok mu, ortam sıcaklığı haricinde? 

bir yerde Dokunmatiğin ayarının voltaj yada yazılımla yapılabildiğini okudum ama nerede hatırlayamadım şimdi. 

Oyle bir sey olsa da denesek hocamm. Ekran korumasini soktum duzelmedi. Yazilimi yenilemeyi denicem. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Oyle bir sey olsa da denesek hocam. Ekran korumasini soktum duzelmedi. Yazilimi yenilemeyi denicem. 

Yazılım ile alakalı benim de söylediğim, lâkin nerede,nasıl ele alınmıştı Kaynak göstererek veremiyorum, ama okudum. 

Hatta şimdi yazarken biraz daha detay aklıma geldi; kalemle değil ama Parmak ile yazıldığında, dokumatiğin algılaması gereken parmak alanının yüzeyini çap olarak daraltıyorlardı, yada hassasiyetini mi neydi. Bununla ilgili Anahtar kelime veremiyorum maalesef. 

Bu son yazdığın mesaj kısa olup daha hatasız gibi görünüyor. 

birde @SweetyVolty 'nin dediğinden hareketle, ortam sıcaklığına bağlı olarak HayaliTemas(GhostTouch) olabilir mi bende merak ettim. Ortam sıcaklığı farklı yerlerde deneme imkânın oldu mu? _ Ne bileyim Kullanımda Elinin sıcaklığı artıyor mu? sinirli biri misindir? ~ bu kısım iptal, iptal.Başka tel'de denemişsin._

kullanımda Batarya ısınıyor mu mesela? ısınıyorsa arkasına birşeyler koymayı denedin mi? 

AnaKart'ın değiştiğini söylüyorsun, fakat ekranla ilgili bir değişiklik olup olmadığına dair Servis işlemi sırasında birşey olduğuna dair bir bilgin var mı? Bunca senelik telefon, ekran üzerinde karakteristik tipik çizgiler var mı, gibi sorular da aklımdan geçmiyor değil, geçiyor. Samsung servisinde mi yapıldı AnaKart değişimi, yoksa dışarıda mı Görece önemlidir her'âlde.

Konu dışı: Bad liar, imagine dragons.

RitmFarbRacourci tarafından 22/Nis/19 01:59 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Eldiven kullanımı açık mı ? 

Açıksa kapatıp dener misiniz?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Yeterlidir eyvallahta sen anakart değişimine ne kadar verdin peki ? Takılan anakart Snapdragon mu yoksa Exynos mu ? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Oyle bir sey olsa da denesek hocam. Ekran korumasini soktum duzelmedi. Yazilimi yenilemeyi denicem. 

Yazılım ile alakalı benim de söylediğim, lâkin nerede,nasıl ele alınmıştı Kaynak göstererek veremiyorum, ama okudum. 

Hatta şimdi yazarken biraz daha detay aklıma geldi; kalemle değil ama Parmak ile yazıldığında, dokumatiğin algılaması gereken parmak alanının yüzeyini çap olarak daraltıyorlardı, yada hassasiyetini mi neydi. Bununla ilgili Anahtar kelime veremiyorum maalesef. 

Bu son yazdığın mesaj kısa olup daha hatasız gibi görünüyor. 

birde @SweetyVolty 'nin dediğinden hareketle, ortam sıcaklığına bağlı olarak HayaliTemas(GhostTouch) olabilir mi bende merak ettim. Ortam sıcaklığı farklı yerlerde deneme imkânın oldu mu? _ Ne bileyim Kullanımda Elinin sıcaklığı artıyor mu? sinirli biri misindir? ~ bu kısım iptal, iptal.Başka tel'de denemişsin._

kullanımda Batarya ısınıyor mu mesela? ısınıyorsa arkasına birşeyler koymayı denedin mi? 

AnaKart'ın değiştiğini söylüyorsun, fakat ekranla ilgili bir değişiklik olup olmadığına dair Servis işlemi sırasında birşey olduğuna dair bir bilgin var mı? Bunca senelik telefon, ekran üzerinde karakteristik tipik çizgiler var mı, gibi sorular da aklımdan geçmiyor değil, geçiyor. Samsung servisinde mi yapıldı AnaKart değişimi, yoksa dışarıda mı Görece önemlidir her'âlde.

Konu dışı: Bad liar, imagine dragons.

Batarya ısınması benimde aklıma geldi. Henüz yazılımı yenilemeye fırsat bulamadım.

Yani bu bir sorun mu onuda anlamadım aslında. Dokunmatik çok hassas. Sadece yazı yazerken değil, kullanım sırasında da basmak istemediğim yerlere basabiliyorum. En nefret ettiğimse görüşme sonrası orta tuşa basim derken arayanı tekrar aramak. Düşün yani parmağımı orta tuşa götürürken ekrana değiyorum. Telefonda çok iyi yazan bir arkadaşıma yaz bakalım dedim, yazamadı. Bir gariplik var yani kesin. 

Eldiven modu falan diyenler olmuş. Çok şey denedim arkadaşlar. Eldiven modunu, kelemle ilgili herşeyi kapattım mesela. Sensörleri kapattım falan. Bir değişiklik yok.

Şöyle yapacam. 

Önce orjinal yazılımını yükleyecem.

Olmassa bataryayı değiştirecem.

O da olmadı koy götüne artık napim. 

Edit// Bir önceki yazımı düzgün yazdın demişsin hocam. Onu çok dikkatli ve yavaş yazdım. Düzelterek yani. Bu yazıyıda pc'den yazıyorum. Yoksa normal hızda bir yazıda ortaya şöyle bir şey çıkıyor. askfdjlşadsjf sadfjlasdjf sadjfl  :))) 

Megalados tarafından 24/Nis/19 22:29 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3109 Toplam Mesaj: 13
dokkunmatik sorunu