folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Telekomdan Nerdeyse Beleş Adsl

Telekomdan Nerdeyse Beleş Adsl

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    lan okuz telekomun kendisi iss zaten o işleri yapıyo adsl hizmeti de veriyo. hepsi budur. Fiyatı gotumden uydurmadım sordukda aldık. delimidir nedir.

ftw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    Walla burada yani Almanyada
    ayda 30 euro ödüyorum
    sinirsiz 750 Kbps Hiz.
    keske Türkiyedede
    Sabit ve uygun bi fiyat koysalarda millet izdirap cekmese .

Laaaaaan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serdar139
    serdar139's avatar
    Erkek
    keşke....

" BiZ KiMLeRiZ DiYe SoRMa BiZ HaYaTa BoŞVeRMiŞ LeRDeNiZ. BiZe DoST, aRKaDaŞ NeDiR DiYe SoRMa BiZ oNLaR iÇiN öLüMe GiDeNLeRDeNiZ..."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azrail751000
    azrail751000's avatar
    Erkek
    BURAYA GELEN TELEKOM HEYETİ BİR KONFERANS DUZENLEDİLER. SOYLEDİKLERİNE GORE 1 YIL İÇİNDE BOYLE BİR UYGULAMA BAŞLIYACAKMIŞ.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    azrail751000 bunu yazdı:
    -----------------------------
    BURAYA GELEN TELEKOM HEYETİ BİR KONFERANS DUZENLEDİLER. SOYLEDİKLERİNE GORE 1 YIL İÇİNDE BOYLE BİR UYGULAMA BAŞLIYACAKMIŞ.

millet aldığım haberlere göre kasım 5 de 200.000 port açılıyor türkiye genelinde....

http://abone.ttnet.net.tr/adsl/

buradana abone olabilirsiniz...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OguzKaganAslan
    OguzKaganAslan's avatar
    Erkek
    adsl bağlattım bugun...

modemler ortalama usb girişli ise 70-100 dolar +kdv

256/64 bağlantı... 87 milyon aylık...
    128/32 bağlantı... 60 milyon aylık...

20 kasım 2003 fiyatlarıdır... tahminime göre gün gectikçe ucuzlayacak... telekomun tekeli bitiyor... yaşasın özgürlük...

Saygılarımla, http://www.vehom.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHRiS_STeeL
    CHRiS_STeeL's avatar
    Erkek
    peki abi meraq ettiğim şu aylık diyelim 40milyon veriyoruz bunun dışında fatura olarak falan bağlandığın süre olarak bi ücret olcakmı yoksa ne kadar bağlanırsan bağlan aylık sadece 40 milyn mu ödiycez bilgi pls...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Prodigy
    Prodigy's avatar
    Erkek
    OguzKaganAslan bunu yazdı:
    adsl bağlattım bugun...

20 kasım 2003 fiyatlarıdır... tahminime göre gün gectikçe ucuzlayacak... telekomun tekeli bitiyor... yaşasın özgürlük...

Nasıl ucuzluyo yaa? 1 ay önce 128/32 nin fiyatı aylık 49 milyondu 60 milyon olmuş... bu saatteen sonra bu fiyatların düşeceğini hiç sanmıyorum. Cable Rulaz...!!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Prodigy
    Prodigy's avatar
    Erkek
    Bu arada önceden USB bağlantılı 56k modem kullanıyordum ve nette oyunlarda ping te sıçıştaydım... Tüm USB bağlantılı 56k modemlerde böyleymiş... USB bağlantılı ADSL Modemler içinde bu geçerlimi merak ettim şimdi?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DELOREAN
    DELOREAN's avatar
    Erkek
    OguzKaganAslan bunu yazdı:
    adsl bağlattım bugun...

arkadaşım sen 128/32 bağlantıya 60 filan yazmışsın telekom 49 milyon istiyor nereden çıkarttın başka bir şirketin olayıysa (süperonline filan gibi) bunu bize belirtsene 2 kelime konuşup çekip gitmişsin burası gerçek zamanlı yazışma yeri değilki akıllarda soru kalıyor bişeyi tam açıklasan kafamız rahat olucak
    --------------
    neyse bir arkadaş detay istemiş bende bişeyler anlati adsl alan arkadaşlardan ii araştırdım
    eveet bende telekoma başvurdum önceliklle almak isteyen
    www.turktelekom.gov.tr adresine girip orada adsl hizmeti verilen yerler adlı link var oradan şehrinizde semtinizde bu hizmet varmı diye bir sorgulayın sonra evet var derse bide ama portlarımız yok derse bu 2. dediğini pek sallamayın:=) çünkü bizim arkadaşlar hep girip bakıyolardı lan bu totoş hep aynı şeyi söylüyor portlar bitmiştir diye sonra en yakın türk telekom bölge bayiine gittiler baktılarki işler değişik sizde en yakın bölge bayiine gidin sonra orada adsl için başvuru yeri olacaktır size verilen formu doldurun orada hızınızı belirtiyorsunuz işte yanında donanım istiyomusunuz yani modem istiyomusunuz bunlar var fazlada bişey yok formda 5-6 soru işte ama telefon kimin üstüneyse onla gidin!!kimlikle beraber sonra adama sorarsınız abüü ne zaman olur bu işş adam walla bana 1 aydan sonra bağlatmaya başlıycaz dedi 3 hafta oldu bakalım ne olcak neyse adamın dediğği size ne olur bilemem en son 60.000 port açılmıştı oda bitmiş yeniden açılıyor galiba devam edelim128/32:bağlantı seçecektir galiba çoğunuz bunun telekomdaki fiyatı aylık sabit sınırsız 49.000.000 milyondur ilk ay faturaya bağlatma ücreti açılış ücreti yani o geliyor bi 17.000.000 +tabii aylık faturan 49.000.000 bu ikisini ilk ay ödüyorsun sonra her ay sabit 49 ödüyorsun extra kimseye ne bağlatırken ne telekoma başvururken para vermiyorsun bağlandıktan sonra para veriyorsun bağlanmaya yakın sizi telle arıyorlar form da tel nonu veriyosun ve diyolarki biz geliyoruz hattı adsl"e açmaya evde durun diyolar sizde eywallah 1 ay durduk 2-3 saat dururuz heralde ()sıra geldi modeme modem bikere adsl telekom uyumlu olacak önemli telekom uyumlu modem alacaksınız walla ben size modemde tavsiye edim arkadaşım ZOOM adsl usb+ethernet+gateway+router+splitter modem aldı hem usb"den hem ethernetten hemde 2 makineyi birarada nete sokabiliyo vede 2 makinanın açık olması şart değil modem açık olsun yeter o sıra hangi makinayla nete girersen gir ister 2siyle ister biriyle yani ikisinden bağımsız çalışan 2 online makina bu güzel tarafı diğer güzel yönü spliiter yani ayırıcısının olması buda sesle datayı ayırıyor yani bi taraftan konuş bi taraftan aç kazaayı çatır çatır divX inndir arkadaşada sordum üstad dedim bunla telle konuşurken hızda düşme oluyormu yok dedi farketmiyor bende eywallah ustacım dedim neyse saptırmayalım konuyumodemin fiyatı zoom usb_eth.88$+kdv arkadaş 1 ay önce aldı şimdi 91-92 dolar civarıdır hem ucuz hem iyi modem ben bunu alıcam arkadaş netteki hızı ortalama 15-16kb/sn en yüksek gördüğüde yanlış hatırlamıyosam 20kb/sn yani bazen 20 kb ye çıkabiliyor ama kablo net gibi insan sayısına bağlı bi düşme veya yükselme adsl de yok yani piyasada insanlar ne kadar adsl alırsa alsın senin anlaşmış olduğun hız hep sana ortalama aynı gelecektir başka unuttuğum bişey varmıııı!!!galiba yok ben hala bekliyorum inşallah en kısa zamanda gelir gprs dende telsimdende kurtulurum zaten bu gprs den çok büyük zarar ettim neyse yaramı depreştirmeyin ayrıca kimseye şahsen gprs"i tavsiye etmiyorum
    SAYGILAR BAŞKA PROBLEM VARSA YARDIMCI OLURUZ ELDEN GELDİĞİ KADAR ByDELOREAN
Toplam Hit: 8971 Toplam Mesaj: 32