Termal Macun Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Bana da en dandiğinden lazım ya

Yok mu şöyle 15-20 tl ye falan :)

Edit;

https://urun.n11.com/arduino-urunleri-ve-setleri/50g-termal-macun-P333934382?utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel

15 tl 50 gram mis :)

işlemciden daha fazla sıcaklık üretir sanırım :)

benim kullandığım bu :D ahahah çok takılma ince bir katman sür geç. Oyun vs çok takılmıyorsan ev kullanımı için atx kasalarda ideal 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Edit;

https://urun.n11.com/arduino-urunleri-ve-setleri/50g-termal-macun-P333934382?utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel

benim kullandığım bu :D ahahah çok takılma ince bir katman sür geç. Oyun vs çok takılmıyorsan ev kullanımı için atx kasalarda ideal 

Oluşacak durum tek kelime ile şudur;

https://comment-cdn.9gag.com/image?ref=9gag.com#https://img-comment-fun.9cache.com/media/a1QR7Pb/aL9EJGzJ_700wv_0.mp4

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

yapabilirsen sıvı metal yap, baya fark ediyor

Sogutucu tabanin bakir olmasi sart, msi o sene o makinada bakir plaka kullandimi emin olmasi gerek.
    Diger turlu gg.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Fan ve o bakır borulara giden bölge arasında bir bant var , elektrik bantına benzeyen. O bant neyin nesi ? Bir özelliği var mı ?

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Fan ve o bakır borulara giden bölge arasında bir bant var , elektrik bantına benzeyen. O bant neyin nesi ? Bir özelliği var mı ?

Neyden bahsettiğimi bilen yok mu ? Fotoğrafta yok koyayım. fan ve o bakır borulara giden mazgalın birleşme noktasında olan bir bant bu. siyah elektrik bantı gibi bişey. Sökücem kalkıp düz bant yapıştırıcam. Sonra yakmayalım cihazın içinde o bantı. Biri bişey desin  1 haftadır kullanamıyorum laptopu :D 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    italyan bunu yazdı
    italyan bunu yazdı

Neyden bahsettiğimi bilen yok mu ? Fotoğrafta yok koyayım. fan ve o bakır borulara giden mazgalın birleşme noktasında olan bir bant bu. siyah elektrik bantı gibi bişey. Sökücem kalkıp düz bant yapıştırıcam. Sonra yakmayalım cihazın içinde o bantı. Biri bişey desin  1 haftadır kullanamıyorum laptopu :D 

kalın sünger gibiyse bant değil o termal pad. termal macunun bantlı olanı

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    italyan bunu yazdı

Normal elektrik bandı. Fanın üflediği hava içeri gitmesin, düzgün bir şekilde tahliye edilsin, içerisi toz toprak dolmasın, ayrıca fan oynamasın diye o kısmı bantlıyolar.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    braveheart
    braveheart's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Edit;

Ben de bu tarz bir şey var iş görüyor ama çabuk kuruma yapıp özelliğini yitiriyor 2-3 ay da bir macunu yenilemek gerekiyor.

İdeal zamanı beklemeyin, çünkü asla gelmeyecek.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Arctic mx4 aldım ve uyguladım... 7-8 yıllık makinaydı, daha önce hiç temizlik yapmamıştım hatta ilk kez içi açıldı :) Normal sıcaklık 55-60 yük altında 75-80leri buluyordu.

Eski macun artık katılaşmıştı, güzelce temizledim. Arctic mx4 uyguladım, fanı vs temizleyip kapattım. 2 gündür çalışıyorum ve max 55 gördü... İlerki zamanlarda ne olur bilmem ancak şimdilik iyi...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

geçenlerde  bu YouTube'da murat şen diye birini gördüm, bu Termal Macun'ları Alüminyum Toz'ları ve silikon yapıştırıcıyla birleştirip yaptığında, kendi yaptığı Termal Macun'un daha Erken ve daha Hızlı, Isı transfer'i ettiğini görmüştüm.

(macun'u yaparken(alüminyum tozlarını karıştırma kabına koyarken ), askerî, Tam yüz maskesi kullanmıştı. ^^D işlemi bitirdikten sonra bi 3sn  kadar kameraya baktı ^^D)

Silikon yapıştırıcı veya Epoksi yapıştırıcı, ısı iletiyor mu yahu? 

bir de,  tüp içerisinde Termal Macun, ısı iletkenliği'ni nasıl kaybediyor ki? 

RitmFarbRacourci tarafından 26/Oca/21 17:34 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 3181 Toplam Mesaj: 31
termal macun