folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tesbihten Anlayanlar

Tesbihten Anlayanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek

Selam müritler. bir tesbih alacam kendime oltu taşı 40-50 liralık birşey olsun istiyorum maksimum.izmirde bildiğiniz alınabilecek yerler var mı.

oltu taşı dedim de baska tas bilmediğim için. bir de kehribar var sanırım onlar çok pahalı.

http://www.tesbihcibaba.com.tr/?urun-259-8-5mm-Kure-Kesim-Oltu-Tesbih.html

http://www.tesbihcibaba.com.tr/?urun-255-8mm-Gumus-Calisma-Oltu-Tesbih.html

bu ikisine baktım nasıldır bilen biri yardımcı olsun lütfen. baska öneriler var mıdır

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Ben oltu taşının yeri Erzurumdayım sana tek cümle söylemek istiyorum.

40-50 tlye aldığın tezbih oltu taşı değildir. 

Buraya bak :  http://oltutasi.tr.gg/Urunlerimiz/kat-12.htm 

Not : Gerçekten oltu taşı almak istiyorum dersen(parayı bana yolla) senin için gidip mekanından alırım.

Edit : İzmir'de demişsin farketmedim 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

tosun yanlışın var senin verdiğin sitedeki fiyatların tek nedeni gümüş işlemeli olmalarıdır. normal ipli ve imamesi gümüş olmayan oltu tesbihler 40-50 lira arası. siteyi de araştırırsan görürsün, 80 lirayada gümüş imameli oltu tespih var 30-40 lira arası o gümüş imame değeri, kısaca al kardeşim sen tesbihi. oltu tesbihler (özel taşlı veya madenli işlemeli olmadığı sürece) 40-50 lira arasındadır kesim ve gramajına göre.

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek

tosun yukarda veridğim linklerdeki tesbihler oltu değil mi yani. millet yorum falan yapmıs belgeli falan diyorlar da ondan inandım bende. gönderdiğin sitedekilere baktım eğer dediğin gibiyse oltu tası çok pahalı be. 250 300 lira çok pahalı şimdilik 3-4 sene sonra alırım belki. bana önerceğin baska bişey var mı peki 40-50 liralık.biraz ağır olmasını istiyorum da. ne taslar var acaba

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Usta kehribar istersen var elimde bitane pm at resimlerini yollarım ılgını cekerse :) Tesbih işi sana kalmış yapılmış alma sadece taşını al kendi kafana gore ımamesını duraklarını koydurtursun.

Oltu(ustasına gore fiyatı artar, taş değil yapan önemlidir.) erzurumlu arkadasın dedıgı gıbı :) 40 50 lıraya aldıgın oltu oltu tasına saygısızlık olur :)

edit: oltu-kehribar tesbih dunyasının krallarıdır :) ozellıkle oltu :) bır zamanlar fena sarmıstım bır tanıdıga gelmıs erzurumlu oda 400 lıra ıstedı 350 verdım vermedı :) ınat ettım almadım sonra pısman oldum:)

www.kriptopedi.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Ben burda çok oltu taşı ürünleri satan dükkana gittim.40-50 tlye rus taşı satılıyor.40tlye oltu taşı olmaz diyorlar.tabi kalitesine göre değişiyor ama 40tl ye aldığın tezbih senin istediğin tesbih değildir.o siteyi googleye yazdım çıktı fiyatları 200tl filan doğrudur.onlar pahalıları ama doğru düzgün bir tesbih 100tl yi bulur.Tekrar söylüyorum 40-50 tl ye alınan tesbih (benim bildiğim kadarıyla ) oltu taşı değildir.

sir ben gördüğümü , bildiğimi söylüyorum :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek

emreslmn bunu yazdı:
    -----------------------------

Usta kehribar istersen var elimde bitane pm at resimlerini yollarım ılgını cekerse :) Tesbih işi sana kalmış yapılmış alma sadece taşını al kendi kafana gore ımamesını duraklarını koydurtursun.

Oltu(ustasına gore fiyatı artar, taş değil yapan önemlidir.) erzurumlu arkadasın dedıgı gıbı :) 40 50 lıraya aldıgın oltu oltu tasına saygısızlık olur :)

edit: oltu-kehribar tesbih dunyasının krallarıdır :) ozellıkle oltu :) bır zamanlar fena sarmıstım bır tanıdıga gelmıs erzurumlu oda 400 lıra ıstedı 350 verdım vermedı :) ınat ettım almadım sonra pısman oldum:)

-----------------------------

anladıgım kadarıyla bu 40-50 lik de oltu ama işçilik iyi değil diyorsunuz. dogrudur zaten bunlar seri üretim malları falandır heralde oltu tasından. şimdilik yeter heralde ya daha profesyonelleri daha sonra.bu ilk aşamada oltu ise iyi gibi :)

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezoo
    sezoo's avatar
    Erkek

Kenribardan anlamıyorsan hiç bulaşma. Gerçeginden ayırt edemeyecegin sahte mallar var :)

Bende dağ keçisi boynuzu, kehribar, oltu, ayı balıgı dişi, geyik boynuzu, fil dişi tesbihler var.

alacaksan kehribarı tavsiiye ederim.

Dövme Yapılır Mekan ANTALYA-ALANYA
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek

kehribardan falan anlamıyorum hocam.zaten biraz baktıgım kadarıyla onlar baya pahalı en iyisi şimdilik hiç bulasmamak. tosun senın verdiğin site güvenilir diyorsun değil mi? 80 lik 1-2 tane çok güzel işlemeli oltu taşı yazan tesbih gördüm ne diyorsun?

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

site güvenilirmi değilmi bilmiyorum hocam ama telefon noları filan var aşağıda.gerekirse gidip mekanlarından alırım sorun değil

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Cep telle anca bu kadar :) Tek kusuru kafasında :) 4 duvar gormus bır emektardır kendılerı :)

www.kriptopedi.com
Toplam Hit: 8746 Toplam Mesaj: 25