folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Teslayı Neden Tanımıyoruz? Bir Bilgisi Olan Varmı?

Teslayı Neden Tanımıyoruz? Bir Bilgisi Olan Varmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

bayılıyorumm bu teslaya ya idolüm.çocukken ne olacaksın diye sorduklarında hiç tereddütsüz tesla diyordum:)

ama hakkaten bazı adamlar isim yapmış daha başarılı isimler arka planda kalmış yada kaldırılmış ne hikmetse.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    empati kitabında açıklıyor bunu. hatta orda edison puştun tekiydi şeklinde bi ibare bile var :D

We can be more, we can be much more.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Ben de kişiliğinden bahsedeyim bari, 

Tesla, yaklaşık 2 metrelik boyuyla kendi dönemine göre oldukça uzundu. Narin yapılı, beyaz tenli, mavi gözlü ve dalgalı kahverengi saçlıydı. Her zaman resmi giyinirdi.

Tesla saplantılı biriydi, garip huyları ve fobileri vardı. İşlerini üçerli gruplar halinde yapardı, ve numarası üçe tam bölünebilen bir otel odasında kalmak konusunda ısrarcıydı. Tesla mücevherden, özellikle inci küpelerden iğrenirdi. Temizlik ve hijyen konusunda çok titizdi. Yuvarlak nesnelere ve kendisininki dışında insan saçına dokunmaktan hoşlanmazdı.

Tesla güvercinlere özel bir ilgi duyardı. Parkta beslediği güvercinler için özel yemler sipariş eder ve güvercinlerin bazılarını otel odasına getirirdi. Hayvanları severdi.

Resmi yemekler dışında her zaman yalnız başına yemek yerdi, ve hiçbir koşul altında bir bayanla tek başına yemek yemezdi.

Tesla hiç evlenmedi. Bekar ve aseksüel olmasının bilimsel yeteneklerine yardımcı olduğunu düşünüyordu.

Tesla muhteşem şovmenlik yeteneğiyle tanınırdı. Buluşlarını ve deneylerini tıpkı bir sihirbaz gibi sanatsal bir şekilde tanıtırdı.

Bu arada hayatının son demlerinde, zaman makinası üzerine çalışmıştır ve 1943 te yapılan korkunç Philadelphia deneyenin

bilgi kaynağıdır.

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Benim tesla teorim bu adamın ileri zamanlardan geldiği ve bir şekilde dönemediği.ve dönmeye çalışırken ömrünün yetmediği.

bu bana tesla yı anca açıklıyor.

yoksa inanılmaz olayları var. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    teslaile ilgili fazla araştırma yok ama bana göre gelmiş geçmiş en büyük adamı biraz araştrırsanız sizde anlarsınız
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mostwanted
    mostwanted's avatar
    Erkek
    büyük adammış.artık bir siteye üye olurken nickimi tesla yaparım:)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

weskeyy bunu yazdı:
    -----------------------------
    Herifte Einsteine benzeri bi kafa varmis.
    -----------------------------

Einstein ın rölativistik denklemindeki hatayı teslanın düzelttigi söylenir :) ne kdar dogru bilmiyorum bu bilgi tamamen kulaktan dolma benim icin :)

Lakin muhtesem bi insandır... Kendisiyle ilgili bilgi maalesef sınırlıdır.. üstteki arkadaşın teorisi de acayip mantıklı direk kafama yattı :)

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Adamı hasta ediyor bu herif.Ah keşke  zamanında o red alert denen oyunda paso geçen tesla yı araştırmasaydım.Geceler çok düşündüm.Bu açıkladı bana.Zaten bu çağda değildi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek
    Tesla bi adam yüzünden adını hatırlamıyorum westinghouse la ortaklıktan ayrılırken bütün almış ve alacağı patentlerden feragat etmiştir ve sanayi tarihinin en büyük fedakarlığını yapmıştır (eğer vermeseydi alacağı patentlerle dünyanın en zengin adamı olurdu) bu sayede westinghouse alternatif akımı tüm dünyaya yaymaya devam etti.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

"yalnızca sesin değil görüntünün de iletimi" konulu çalışması bugünün televizyon tüplerinin habercisi niteliğindeydi

ne televizyonu aq adam 3G yi bulmuş =) 

Yapay zeka, zeka değildir.
Toplam Hit: 4950 Toplam Mesaj: 33