Tez Paylaşımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

Elimde bolca lisans yükseklisans doktora tezleri var döküman halinde. Bunlar internet ortamında anonim olarak paylaşmıs olsam ne gibi telif sorunlarınla karsılasabilirim acaba? sonucta dokumanların üzerinde yazarı belli kurumu belli sorun olurmu ?

Mod not. Konuları doğru yere açmaya özen gösterelim.

Evrim içi mürit..laugh is live..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Okuldan okula degisir diye dusunuyorum. Bizim okulda tezlerini gonderdikten sonra sonra x databaseinde paylasmak istiyor musun diye soruyorlar, orda hayir dedikten sonra ortalikta paylasilmasina nasil bir yaptirim uygulatabiliyorlar onu bilmiyorum. Baska okullarda boyle bir uygulama olabilir, olmayabilir. Onun disinda okullarin lisans aldiklari belli basli databaseler oluyor, genellikle okuldan cikan her tezi onlarda paylasmalarini sart kosuyorlar. Bu databaseler parayla sattiklari icin lisansi, onlar dunyanin diger ucunda diye dusunsek bile okulla da anlasmalari oldugu icin sana bagli olduklari okul uzerinden ulke icinde yaptirim uygulatiyor olabilirler. 

Google scholar nasil yapiyor diye bakmak lazim aslinda.

izzmarit tarafından 05/Haz/16 19:20 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Yök Tez Bankası'nda paylaşılma zorunluluğu var. Ancak isteğiniz doğrultusunda tezi belirli bir süre erişime kapalı tutabiliyorsunuz. Her üniversitede bu zorunluluk var mı bilmiyorum.

https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Yeni bir yonetmelik var. 

Yök tez bankasında erişime kapalı olan tezler hangi üniversitede yazıldı ise oranın kütüphanesinden ulaşılır. 

Pikacu tarafından 05/Haz/16 23:31 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

bizim iş yaş yani  kötü oldu bu :(
    peki e-kitap olayı için durum nedir ? telife girdiğini biliyorum da olay su baska birisi paylaşmıs olsa bende kısayol misali eklesem bi siteye durum ne olur acaba beni mi ilk paylaşanı mı bağlar olay?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Tezlerin en ileri tarihlisi kaç yılına ait?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    csabanci bunu yazdı

bizim iş yaş yani  kötü oldu bu :(
    peki e-kitap olayı için durum nedir ? telife girdiğini biliyorum da olay su baska birisi paylaşmıs olsa bende kısayol misali eklesem bi siteye durum ne olur acaba beni mi ilk paylaşanı mı bağlar olay?

Hukuki tavir orda su mantikla isliyor diye biliyorum:

Diyelim ben uyusturucu satiyorum. Sen bu adamin mallari cok iyi diye beni oneriyorsun. Suca tesvik olarak degerlendiriliyor bu da.

Ama cok iyi bilmiyorum boyle olmayabilir de.

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

dostum yeni eski karısık gördüğüm kadarıyla tarihle ilgili olanlar coğunlukta.

http://iamcihat.net          burda paylaşıcaktım ama yemedi. isteyen olursa drive üzerinden burda paylaşırım pm den skıntı cıkmasın

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek
    csabanci bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

http://iamcihat.net          burda paylaşıcaktım ama yemedi. isteyen olursa drive üzerinden burda paylaşırım pm den skıntı cıkmasın

Rica etsem paylaşırmısın Tezli Y.Lisans yapmayı düşünüyorum belki yararı olur ilerisi  için... şimdiden teşekkürler. 

konuyu gizli duruma almayı unutma sevgili mürid. sonra paylaştın falan diye başın derde girmezsin.  

asi27 tarafından 06/Haz/16 15:09 tarihinde düzenlenmiştir

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    csabanci bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Ben bir pm alayım hocam. Çok ileri tarihli değillerse ekseriyeti YÖK tez dbsinde zaten mevcut olabilir diye sordum. Sosyal bilimlere dair olanlara bir göz atsam iyi olur.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

bende bakabilir miyim hocam. pm geçersen sevinirim

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
Toplam Hit: 2372 Toplam Mesaj: 16
tez telif