folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ticaret Meslek Lisesi Web Programlama Nasıldır ?

Ticaret Meslek Lisesi Web Programlama Nasıldır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Ark. ben simdi imam hatipde 1. sınıfı bitirdim 2. sınıfı ticarette web programlamada okumak istiyorum da kanımca puan muan olayında takılabilitem yüksek.Konu nedir ne değildir güzel birşey mi ? Okuyan var mı burda ? Burdan mezun olunca üni. okumadan kolay iş bulunabiliyor mu ? Gibi sorularımı yanıtlarsanız tam süper olacak :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Üniversite okumadan iş bulamazsın bulsanda ancak programcı ekibi altında ezilen ufak işler yapmakdan öteye gidemeyen programcıda denmezde,ama bunu okuduktan sonra eğer okuduğun bölüm bilgisayar bölümü ise MYO yazabilirsin kendinide geliştirirsen iyi kötü 1.1-300 arası maaşın var.Bitir okulu kendini geliştir işini ben bulucam.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

Ticaret meslek lisesi degilde donanımsal bakımdan bakcak olursan alanı tamamen bilgisayar olan bi meslek lisesine gitmen faydalı olucaktır..

Sonuc olarak her ikisindede ipler senin elindedir kendini gelistirmene baglı..

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

abi bi kere nereye gidersen git imam hatipten iyidir onu söyleyeyim ilk başta :)

nerden mezun olduğunun bilmemnenin cartının curtunun hiçbir önemi yok, eğer gidip ilkokul mezunu birinin işlettiği biryerde işe girmek istersen adam diplomana bakar ona göre yorum yapar.

ama gidip de kafası çalışan profesyonel birinin yanında işe girmek istersen, adam diplomaya değil senin kalitene bakar.

kaç dil biliyosun,ne eğitimleri aldın, hangi dernekelre üyesin, sosyal yaşamın nasıl belirli bi sporla uğraşıyomusun, aktif misin yoksa asosyal misin, programlama bilgin nedir projelerin var mı, sorunlara müdahale etme onları çözme yeteneğin var mı, grup çalışması yapabiliyo musun :) gibi gibi birçok şeye bakarlar, diploma onlardan sonra gelir.. sen bu yeteneklere sahip olduktan sonra karşında kafası çalışan biri varsa ilkokul mezunu da olsan seni işe alacaktır emin ol..

ha bi de şunu söyleyeyim okul okuyarak programcı olabileceğini de sanma, 10 yıldır ingilizce dersi görüyoruz hala adını söyleyemeyen adamlar var, ki bu adamlar hazırlık da okudu lisede :)

o yüzden okula bakma, devletin vereceği eğitimden hiçbi hayır gelmez, ne yapacaksan kendin yapacaksın.. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hocalar bide bir konuyu merak ediyorum.Bu Netronun zartın zurtun verdiği diplomalar o bölümdeki lisenin diploması yerine geçer mi ? Yoksa sadece yaptığın iş bilgisini pekiştiren bir belgemidir ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    hacı netron basar senin o liseye :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

cold-m4 bunu yazdı:
    -----------------------------
    hacı netron basar senin o liseye :)

http://www.esatpasatml.k12.tr/default.asp?Mode=1&CatID=15&SubCatID=82&PRef=0

Burda yazıyor gerekli bilgiler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

öncelıkle sunu dıyım gıtmek ıstedıgın yerı bu sene bıtırdım

sabır ıstıyor ilk donem php ıkıncı donem asp.net oretıorlar grafık dersındede action script felan fistan

bi sure sonra ınsan kafayı yıcek gıbı oluyor asp php ıc ıce gırıyor ben  asp ıle basladıqım kodu php ıle bıtırdıgımı bılıorum 

en onemlısı bence su  hangı meslek olursa olsun severek yapmazsan olay bıter

parası ıyı felan dıye sececeksen hıc secme cunku iş sahıbı olduqunda eger zevk almadan sadece para ıcın yapmaya kalkarsan sonu hüsranla olur

buda benım yorumum   ama hem zevk alıyorum hemde kendımı gelıstırırm dersen  yolun ucu açık  üst mevkilerde bile görev alabılısın :)

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Landet bunu yazdı:

öncelıkle sunu dıyım gıtmek ıstedıgın yerı bu sene bıtırdım

sabır ıstıyor ilk donem php ıkıncı donem asp.net oretıorlar grafık dersındede action script felan fistan

bi sure sonra ınsan kafayı yıcek gıbı oluyor asp php ıc ıce gırıyor ben  asp ıle basladıqım kodu php ıle bıtırdıgımı bılıorum 

en onemlısı bence su  hangı meslek olursa olsun severek yapmazsan olay bıter

parası ıyı felan dıye sececeksen hıc secme cunku iş sahıbı olduqunda eger zevk almadan sadece para ıcın yapmaya kalkarsan sonu hüsranla olur

buda benım yorumum   ama hem zevk alıyorum hemde kendımı gelıstırırm dersen  yolun ucu açık  üst mevkilerde bile görev alabılısın :)

Hocam sence bu meslek biter mi ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    hoca ben lise de bilgisayar programlama bölümü mezunuyum,ama bilgisayar mühendisi olma şansım %0,çünkü say1 bölümnde oluyor programlama bölümü,mühendislik ise say2,üniversitede bilgisayar mühendislik okumak istiyorsan düz liseyi tercih et,yok bana öğretmenlikte yeter diyorsan  meslek lisesini tercih edebilirsin

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

@onur35 

yani meslek lisesinde sadece öğretmen oluyosun ?

MYO filan ? 

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
Toplam Hit: 3371 Toplam Mesaj: 40