folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ticarete Girmek İsteyen Ya Da Ticarette Olup Elini Güçlendirmek İsteyenler İçeri

Ticarete Girmek İsteyen Ya Da Ticarette Olup Elini Güçlendirmek İsteyenler İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar Amerika ve Kanada'da oldukça ciddi satış rakamlarına ulaşmış bir ürün ve markanın Türkiye EXCLUSİVE DİSTRİBUTOR RİGHTS bende daha önce de benzer bir markanın türkiye haklarını birini devretmiştim kendisi oldukça kazanç elde etti.

Bu haklar ne anlama geliyor bu markayı ve ürünü Turkcell Vodafone bile ithat etmek istediğinde size başvurmak zorunda Türkiye'den bu markayı sadece siz ithal edebilir siz satabilir ya da sizin üzerinizden satılması zorunluluk belgeleri. Bu da size ticarette bir çok avantaj kazandırıp elinizi güçlendiriyor. Rekabetle boğuşmuyorsunuz kim satın almak ya da toptan satışını yapmak istediğinde size başvurmak zorunda kalıyor. Ya da ürünün ithalatını siz yapıp Piyasaya sadece siz sunabildiğinizden toptan alım perakende alımında her bir ürün sizin ticari akışınızda olmak zorunda olduğundan o oranda ve kolaylıkla kazanç elde edebiliyorsunuz.

Ürün ve Marka:

https://www.kickstarter.com/projects/1289187249/fingertip-microscope-bring-a-800x-microscope-on-yo

https://www.kickstarter.com/projects/1289187249/imicroscope-r-bring-a-microscope-with-your-phone

Marka haklarının devrindeki şartımız Çinden Sipariş verme zorunlulu minimum adet alım şartı yok. 

Markanın devri içinde bana bellirli bir tutar ödenmesi gerekiyor. İlgilenen arkadaş var ise PM atabilir.

Admin not. Hocam begenmedigin cevap gelince konuyu keyfine gore kilitleyemezsin.

Admin not2. Kufurlerden sonra hakkinda karar verilmesi icin tasinmis olan (silinmemis, tasinmisti) bu konuyu arkadas israrla kufrettigi icin tartisilacak bir tarafi kalmadigi ve sureli degil abye banlandigi icin muridlerin istegi uzerine geri tasiyorum. Kilitli halde dursun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Hoş konu. Takip

Diyelim kickstarter da ürün bulduk. EXCLUSİVE DİSTRİBUTOR RİGHTS almak istiyoruz.

Adım adım ne yapmak lazım?

JOE tarafından 01/Şub/19 14:51 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Hoş konu. Takip

Diyelim kickstarter da ürün bulduk. EXCLUSİVE DİSTRİBUTOR RİGHTS almak istiyoruz.

Hocam bu benim işlerimden birisi neden sana hiç bir ücret olmadan bunu öğretiyip kendime rakip oluşturayım ki. 5 Sene Uluslararası ilişkiler okudum bir okadar süre kendimi bu işlere verip sözleşme hazırlamak sözleşmenin hukuki bağlayıcılığını vs organize etmek gibi işlere okadar emek verdikten sonra bunu direk buyur sende kaymağını ye gibi bir şekilde anlatamam malesef. Anlayışla karşılamanı bekliyorum.  

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Herhangi bir ürünün ithalat yetkisinin baskasinda olup olmadigini nasil ögrenebiliriz?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Herhangi bir ürünün ithalat yetkisinin baskasinda olup olmadigini nasil ögrenebiliriz?

Takip :)

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Hoş konu. Takip

Hocam bu benim işlerimden birisi neden sana hiç bir ücret olmadan bunu öğretiyip kendime rakip oluşturayım ki. 5 Sene Uluslararası ilişkiler okudum bir okadar süre kendimi bu işlere verip sözleşme hazırlamak sözleşmenin hukuki bağlayıcılığını vs organize etmek gibi işlere okadar emek verdikten sonra bunu direk buyur sende kaymağını ye gibi bir şekilde anlatamam malesef. Anlayışla karşılamanı bekliyorum.  

Peki istediğin ücret nedir hocam bunları anlatırsan daha iyi olmazmı

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Bunu kendileri belirtirler genelde örneğin Amerika' da yer alan XX firmasından YY ürününü almak istediğinizde Amerika' da olan XX firması prosedürler ile uğraşmak istemez, o ülkede satış yapmak istediği için Türk ZZ Firması ile distribütörlük anlaşması yapar ve seni oraya yönlendirir. Peki neden yönlendirir bunun iki nedeni var birincisi distribütör anlaşması yapılırken o ülkeye XX Firmasının YY ürünü sadece ZZ firması ile girip satışının yapılabileceği yazılmıştır ya da XX firması ürünü satabilmek için bir çok resmi prosedür ile uğraşmak istemez bu prosedürler ile ZZ firması uğraşsın ben sadece üretim ve satışıma bakayım der. Her iki durumda da ZZ firmasına yönlendirir ancak sözleşmede herhangi bir şekilde XX marka YY ürünü sadece ZZ firması ile Türkiye'de satılabilir maddesi yoksa ve YY ürününden çok yüklü miktarda alım yapacaksan o zaman ZZ firmasını sallamaz bile hatta cayma bedeli sana yaptığı satışta karşılanabiliyor ve kar bırakıyorsa anlaşmayı tek taraflı fes eder ve ZZ firmasına cayma bedelini öder geçer. 

Edit: Oldu ki sözleşmede olmasına rağmen sana yönlendirmeden satışını yaptı ve sen bunu distribütör olarak tespit ettin o zaman sözleşme gereğince senin XX firması üzerinde yaptırımların olur bu yaptırımlar sözleşmelerde belirtilir.

Akşam dsitribütör nasıl olunur anlatmaya çalışayım dilimin döndüğünde tabi ki konuyu açan arkadaş kadar detaylı bir bilgim yoktur sadece ihracat yapan bir firmada avrupa ülkelerine distribütörlük verilirken adımlarına bir fiil dahil olmuşluğum, bir kaç yerli firma için eticarette ürünlerin kullanılması açısından aldırmış olduğum distribütörlükler var ayrıca sadece ihracatı yapılan bir ürünün de Türkiye distribütörlüğünü almışlığım var. O tecrübelerimden edindiğim bilgileri yazayım. Sonuçta konu sahibi arkadaş bu tarz genel bilgileri de ücretsiz verme taraftarı değil anladığım kadarıyla.

sRcN tarafından 01/Şub/19 17:15 tarihinde düzenlenmiştir

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Benim kafa artık almıyor, kısacası nedir bu?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Hoş konu. Takip

bu arkadaş bedavaya yapmaz ama ben söyleyim .  . bu ingilizce şaşalı kelimeler sadece insanları korkutmak için .   . adama mail atttıktan sonra sana sözleşme hazırlaşmışlarsa form gönderiyorlar . sözleşme yoksa hazırlamak zorundalar . senin hazırlama zorunluluğun yok  :) . swift ile para gönderiyorsun . gümrük işlerini halledecek bir firma buluyorsun . ürünler türkiyeye geliyor . distrubutorship alıyorsun.  bence asıl önemli olay kick starter da ki ürünler türkiyenin sadece yüzde 5 lik kitlesine oynar , burda çıkan yeni teknoloji ürünleri türkiyede uygun fiyata bile satmak bence zor iş  . lojistik masrafları vb , gümrük , antrepo vb. bir kere ameirkadan gelen ürünlerde  yüzde 40 a kadar ek vergi  var .

saygılar

@underzero ana firmayı bir aramak lazım ama istediğin kadar ana distrubutor ol  , paralel ithalat diye birşey var . . özellikle amerikadan gelen ürünlerde , kaç tane amerikalıyla konuştuysak hepsi ürünlerini satmaya bakıyor . belge felan dinlemiyor . ana fabrikasından değilde y fabrikasından ürün yolluyor bu şekilde , kurallara aykırı birşey yapmış olmuyorlar hemde para kazanmaya devam ediyorlar .

my4 tarafından 01/Şub/19 17:58 tarihinde düzenlenmiştir

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Hoş konu. Takip

2 kelime laf etmenle adam karşına rakip olarak çıkıp seni tokatlayabiliyorsa boşu boşuna emek vermişsin. Yazık olmuş senelerine emeklerine.Bi de sen Amerikadasın şöyle süper yürüyen işlerin girişimlerin projelerin var. Ama adama 2-3 kelimeyle açıklayıp yol göstersen batıyorsun =)

Bence sitede sorduğun her soruya birileri çıkıp bu cevabı vermeli. 

https://www.tahribat.com/forum/dolar-yine-niye-kalkisa-gecti-239451
    6 sene iktisat okudum bir o kadar süre kendimi bu işlere verdim.Hiçbir ücret olmadan sana niye bunu açıklayayım ?

https://www.tahribat.com/forum/bu-site-hangi-dille-yazilmis-239126
    4 sene Yazılım mühendisliği okudum bir o kadar süre kendimi bu işlere verdim. Hiçbir ücret olmadan sana niye bunu söyleyeyim?

https://www.tahribat.com/forum/bu-video-da-calan-muzigi-nasil-bulabiliriz-239457
    10 sene Müzikle uğraştım. Hiçbir ücret almadan sana niye yardım edeyim ?

Senin mesajlarına cevap atan herkes salak , kimse emek vermedi bi halt için , bi sen emek verdin bi sen akıllısın

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Ford'un Türkiye distribütörü her zaman Koçlar değildi. Ticarete girmek isteyen arkadaşlara "eğitim,hayat,iş" tecrübelerimden hiçbir para talep etmeden şu bilgiyi vermek istiyorum. Ticaret yapacaksanız aracıları aradan çıkartabildiğiniz ölçüde aradan çıkartın. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 3570 Toplam Mesaj: 29
marka devri