folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder TOBB ETÜ Ve Bilgisayar Mühendisliği

TOBB ETÜ Ve Bilgisayar Mühendisliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Biliyorum hocalar artık üniversite konulardan gına geldi sizlere ama yinede soracam :)Sonuçlar açıklanmadı ama az çok eminim.yanıtları ezberledim her sınav son dakikasında :)

33-35 binlerde sıralama bekliyorum %50 tobb bilgisayar düşünüyorum. Bizimkilerde oradan çalışarak mezun olanın rahatça iş bulabileceğini düşündüklerinden  paraya kıyıp yollamayı düşündüler.Tabi olursa.

İşim gücüm yok ya nette epey araştırdım.Ama hala net bir sonuca varamadım.Alternatif olarak İzmir Yüksek Teknoloji Enst. Bilgisayar düşünüyorum.Sizin bildikleriniz neler.Tanıdığınız okuyanınız var mı? Bölüm başarısı hakkında bildikleriniz.Labaratuar imkanları  vs..Öğretim üyelerinin cvleri konusunda genel bi bilgim olmadığından siteden bakınca da ne baltaya sap olduklarını anlamıyorum.bu konuda da yardıma ihtiyacım var açıkçası

Ayrıca iş sende bitiyora muhabeti getirmezseniz sevirim.Çünkü ortada her yıl verilecek yüklü para var.Üniversitenin bana birşeyler katması lazım sonuçta.Hocalar Evde programlama çalışıyoz da ne oluyo?Bu konularda profesyonel yönlendirmelere ihtiyaç duyan birisiyim. yardımcı olabilecek müritlere şimdiden teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

whopper bunu yazdı:
    -----------------------------

Biliyorum hocalar artık üniversite konulardan gına geldi sizlere ama yinede soracam :)Sonuçlar açıklanmadı ama az çok eminim.yanıtları ezberledim her sınav son dakikasında :)

33-35 binlerde sıralama bekliyorum %50 tobb bilgisayar düşünüyorum. Bizimkilerde oradan çalışarak mezun olanın rahatça iş bulabileceğini düşündüklerinden  paraya kıyıp yollamayı düşündüler.Tabi olursa.

İşim gücüm yok ya nette epey araştırdım.Ama hala net bir sonuca varamadım.Alternatif olarak İzmir Yüksek Teknoloji Enst. Bilgisayar düşünüyorum.Sizin bildikleriniz neler.Tanıdığınız okuyanınız var mı? Bölüm başarısı hakkında bildikleriniz.Labaratuar imkanları  vs..Öğretim üyelerinin cvleri konusunda genel bi bilgim olmadığından siteden bakınca da ne baltaya sap olduklarını anlamıyorum.bu konuda da yardıma ihtiyacım var açıkçası

Ayrıca iş sende bitiyora muhabeti getirmezseniz sevirim.Çünkü ortada her yıl verilecek yüklü para var.Üniversitenin bana birşeyler katması lazım sonuçta.Hocalar Evde programlama çalışıyoz da ne oluyo?Bu konularda profesyonel yönlendirmelere ihtiyaç duyan birisiyim. yardımcı olabilecek müritlere şimdiden teşekkürler.

hocam iş sende bitiyoru geçelim tabi ama , tobb a gidersen sana zorlada olsa öğretiyorlar.çünkü basit bir okul değil.bursluda olsan ücretlide olsan adamlar gerçekten kasıyor.harbi harbi ders çalışmazsan geçemezsin.

ben ytü de müh. okuyorum, tobbda okuyan arkadasım bana göre 3-4 kat fazla çalışıyordur.

kısaca eğer sen hakkını vererecek çalışıcaksan kesinlikle tobb hocam.çalışan adama her türlü yön gösterip birşeyler öğretiyorlar.

rast gele.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

whopper bunu yazdı:

Hocam Gebze Yüksek Teknolojiden Mezun oldum bu sene, yüksek lisansıma da orda devam edicem. Benim girdiğim sene sıralaması 15bin falandı, daha sonra YÖK kota artırımı falan yaptı sıralama epey düştü. Ama hocaları mükemmeldir (sadece bilgisayar bölümünden bahsediyorum. ) Adama ufkunu açacak , gecelerini uykusuz geçirtecek ödevler verirler. Ha sosyal ortam arıyosan gebze çevresinde bulamazsın o ayrı konu :D

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

her ne kadar uyarsanda, üzülerek söylüyorum ki iş sende bitiyo hocam. Evet okul çok şey katacak sana, mesleğinle alakalı alakasız öğreneceklerin olacak, adam gibi okuduğun sürece proje süreçleri vs vs disiplinli proje geliştirme hede hödö vs vs.. tabi karı kız oy accık sosyallik vs desen, her türlü gene mezun olursun o konuda bi sorun yok :) Her bilg mezunu bilgisayarı yalayıp yutup meuzn olmuyo. Tobb iyi okul diye biliyorum bilg bölümüde iyi diye biliyorum ama hep 3.şahıslardan duyduğum kadarıyla biliyorum. Ama okul iyi diye her mezun adam gibi mühendis olacak diye bir şey yok. Mezuniyet sonrası iş bulma olayına felan çok takılma, etikete arayan şirketler için tobb etiketi arıyosa evet kolay iş bulursun ama nitelik arıyosa zaten sen kendini belli ettikten sonra XXX üniversitesindende mezun olsan işi kaparsın. Ben Atılım üni den mezun oldum, bitirme projemizi sunduğumuz gün ilk iş teklifmizi aldık 6 gün sonrada çalışmaya başlamıştık :) Odtü bilgisayar bitiren herkes bilgisayarı yalayıp yutmuş insanlar değil sonuçta, Atılım bilgisayar mezunu olup hayvansı bilgilerle donanmış olan insanlar tanıyorum :D   internette hocalarını araştır vs, hocaların adlarını ekşi sözlükte felan arat, bide herşeyden önce orda okuyan bul, biz ne kadar söylesek orda okuyan kadar iyi bilemeyiz :) şahsen bana atılım üni. yi 6 sene önce övselerdi lan derdim kalkın gidin, ama 5 sen eokudum orda hangi soruda kafama ibşi takılsa bölüm başkanıda dahil olmak üzere kapısına dayanıp resmen ders verdirtebildim kendime ki bence bu çok önemli bi nokta:) Tobb da Ali Yazıcı vardı bilgisayar bölümünde,  o da Atılım Üniversitesi'nde şu anda. Sözlükte felan denk gelirsin zaten. 

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

Tobb un kaliteli bir okul olduğunu biliyorum bence imkanaın varsa git

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Bilgisayar Mühendisliğini seçecek isen o zaman ileride meslektaş olacağız. Bilgisayar mühendisliği eğitimi için üniversiteler aşağı yukarı belli eğitim programını uyguluyorlar aralarında alacağın eğitim olarak çok büyük bir fark yok. Yazılım geliştirme alanında çalışacak isen üniversitenin sana vereceği eğitim iş hayatında çok az işine yarayacak. O yüzden üniversiteni seçerken vizyonuna bakmak lazım. Önemli olan o. Hocalarına bak nerelerde eğitim görmüşler? Üniversitede konferanslar yarışmalar düzenleniyor mu? Erasmus gibi ortaklık programları var mı? Üniversiteden mezun olduğunda vizyon sahibi ve hedefleri olan biri olman lazım. Önemli olan bunlar.

ftw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habitrail
    habitrail's avatar
    Erkek

hocam tobb iyidir okulun bir artı yönü tobb da 3 dönem vardır ve bu dönemlerden biri staj içindir kısaca 20 iş günü değilde senin bir stajın 3 aydır ve toplamda 1 yıla yakın iş deneyimin olur bu durumda da okuldan mezun olduğunda staj yaptığın yerlerde işe başlama şansın çok yüksektir ve ayrıca okulda hocalarınla aran iyi olursa iyi firmalarda staj yapma olasaılığın yüksektir. açıkcası tobb da 4. sınıfta okurken iş teklifi alan çok öğrenci de duydum ayrıca kesin olarak bilmemekle birlikte okuldan mezun olabilmek için toefl sınavından bir puan yapmanda beklenmekte ama tabi tüm bu saydıklarımın eksi yönüde sosyalliği bir manada unutman lazım yoksa istersen her yerde olduğu gibi tobb da da boş boş takılabilirsin kısacası herşey senin kendinde biter ama etiket önemli nede olsa pazardaki malla mağazadaki malın fiyatı aynı değil:D

Düşünmeden öğrenmek vakit kaybıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Anlasilan tutmasini bekleyecez gibi hocalari da arastirdim iyiler.hadi hayirlisi diyelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocam bence TOBB seviyesindeki üniversiteler arasında bir eğitim farkı yok hatta bakıldığında Başkent'te daha fazla prof. görev yapıyor. Sırf yaz tatili yapamama sebebinden ötürü bile Başkent i seçmek TOBB a göre mantıklı olabilir. İyice araştırmadan yapma seçimini aman.

since 2005 // tbt
Toplam Hit: 2639 Toplam Mesaj: 9