folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder TOEFL İngiltere Vize Başvurularında Kabul Edilmiyor.

TOEFL İngiltere Vize Başvurularında Kabul Edilmiyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Daha önceden tahribatta birisi yazmıştı, şu kadar para ver geçireyim gibi bir sistem var diyordu. İngilizler bunu duymuş ve affetmemiş buyrun.:

http://www.hotcourses-turkey.com/study-in-the-uk/latest-news/toefl-artk-ngiltere-renci-vize-bavurularnda-kabul-edilmiyor/

130’dan fazla ülkede 9000’den farklı kurumda kabul gören TOEFL dünyada en yaygın olarak bilinen İngilizce dil yeterlilik testlerinden biri. İngiltere idari merkezi TOEFL testinin vize başvurusu için alınan SELT (Secure English Language Test) testleri içerisinde yer almayacağı açıkladı. 2014 yılı Şubay ayında BBC kanalındaki Panaroma adlı programında  Toefl test merkezlerinde yaşanan usülsüzlükler gündeme getirildi. Tespit edilen görüntülerde testin sözlü bölümlerinde sınava giren kişinin yerine başka kişilerin sınava girdiği tespit edildi.

Bunun üzerine İngiltere hükümeti araştırmalara başladı ve  gelişmeler üzrine ETS testlerini (Toefl v Toeic) kabul etmeyi geçici olarak durdurma kararı aldı.  Artık ingilizce seviyesinin ispatının gerektiği vize türlerinde Toefl ve Toeic gibi ETS testleri kabul edilmeyecek. Testlerin İngiltere vize işlemlerindeki geçerliliği iptal edildi. 

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Bu yeni bir sey degil, ingiltere ve diger commonwealth ulkerlerinde okullarin/programlarin cogu amerikalilarin sinavi yerine kaynagi kendilerinden olan, ve dolayisiyla geliri de kendilerine akan IELTS tercih ediyorlar.

Ben bir donem canadaya fsw programina basvuracaktim, onda bile ielts disinda kabul etmiyorlardi. Ben de amerikan kopegim oldugumdan oturu elimde toefl sonucu vardi, sinava tekrar girmeye usendim, o is de oylece yatti :)

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    gkhn bunu yazdı

Bu yeni bir sey degil, ingiltere ve diger commonwealth ulkerlerinde okullarin/programlarin cogu amerikalilarin sinavi yerine kaynagi kendilerinden olan, ve dolayisiyla geliri de kendilerine akan IELTS tercih ediyorlar.

Ben bir donem canadaya fsw programina basvuracaktim, onda bile ielts disinda kabul etmiyorlardi. Ben de amerikan kopegim oldugumdan oturu elimde toefl sonucu vardi, sinava tekrar girmeye usendim, o is de oylece yatti :)

IELTS nin formatı farklı mı ki? Türkiyede bundada parayı ver geçireyim muhabbeti var mı acaba. Sırf para yüzünden mi böyle yapıyor ingilizler.

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı
    gkhn bunu yazdı

IELTS nin formatı farklı mı ki? Türkiyede bundada parayı ver geçireyim muhabbeti var mı acaba. Sırf para yüzünden mi böyle yapıyor ingilizler.

para için olduğunu düşünmüyorum

birde garip bir milliyetçilikleri var sırf

toefl amerikan menşeili ielts ingiliz menşeili diye

bile yapıyor olabilirler

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

http://tahribat.com/Forum-Toefl-Sinavi-Sikayet-204224/

:D bol bol şikayet etmiştim belki bişi çıkmıştır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Para para para. Kimse 100 tl den sınava giren 1.000.000 kişinin gelirini reddetmez

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    gkhn bunu yazdı

tam olarak dogru degil.

5 yil icerisinde 1 kez ielts`e 1 kez toefl`a girdim kanada da.Hatta universiteye girerken toefl puanim ile girdim.

Cogu okul hala kabul ediyor toefl.Devlet islerini bilmem,degerlendirme tek tip olsun diye IELTS te seciliyor olabilir.

mesela bana gore toefl ibt daha kolay ve ielts`ten daha yuksek aldim toefl ibt de.Bence tek tip degerlendirme olsun diye tercih ediyolar olabilir + enazindan ielts ingiltere menseili diye sirket ne kadar para kazanirsa devlette o kadar vergi alacak.Onun yuzunden de tercih edilebilir.

$3000 a falan sahte TOEFL sonucu,duzenlemesi yapan elemanlarla da olmustu birkac arap arkadasin tanidigim.O ayri bi konu tabi.

cordelian tarafından 08/Şub/15 19:03 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

arkadaşlar ucuz fiyata halledemezmiyiz bu işi bende yds kursuna gidiyorum anlaşılan kursla olacak iş değil bu bu arkadaşlar be kadar güvenilir nasıl ulaşabiliriz

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Sınav Formatının Kimi Ögrencilere Zor Geldiği Kimilerine Ise Cocuk Oyuncağı Olan Bir Dil Yeterlilik Sinavidir IELTS. Birleşik Krallık,Irlanda,Yeni Zelanda gibi Ülkelere Dil Okuluna Gitmek için,Lise,Kolej yahut Universite Okumak Icin Istenilen Bir Sinavdir. Sahsim Olarak Sinav Mantigini 3. Sefer de Kavramış Ve Ingiltere de Universite Okuyan  Bir  Murid Olarak Sizlere Bu Sinav Yerine, City And Guilds Sinavini Öneririm. Bu Sinav UK de ve Yukari da Saymış olduğum Ülkeler de Yerlesim Vizesi,Dil Okulu,Lise,Kolej ve Universite gibi Egitim Alanina Girebilebilmek Icin Bilet Sinavinizdir. Bu Sinav TOEFL,IELTS vb gibi Dil Sinavlarin dan Daha Kolay Olup Daha Basit Bir Yapısı Vardır. 

Ingiltere de Egitim Almak Isteyen Muritler Istediginiz Bilgiye Bir PM Kadar Uzaksiniz..

Saygilar.

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    enes bunu yazdı

Sınav Formatının Kimi Ögrencilere Zor Geldiği Kimilerine Ise Cocuk Oyuncağı Olan Bir Dil Yeterlilik Sinavidir IELTS. Birleşik Krallık,Irlanda,Yeni Zelanda gibi Ülkelere Dil Okuluna Gitmek için,Lise,Kolej yahut Universite Okumak Icin Istenilen Bir Sinavdir. Sahsim Olarak Sinav Mantigini 3. Sefer de Kavramış Ve Ingiltere de Universite Okuyan  Bir  Murid Olarak Sizlere Bu Sinav Yerine, City And Guilds Sinavini Öneririm. Bu Sinav UK de ve Yukari da Saymış olduğum Ülkeler de Yerlesim Vizesi,Dil Okulu,Lise,Kolej ve Universite gibi Egitim Alanina Girebilebilmek Icin Bilet Sinavinizdir. Bu Sinav TOEFL,IELTS vb gibi Dil Sinavlarin dan Daha Kolay Olup Daha Basit Bir Yapısı Vardır. 

Ingiltere de Egitim Almak Isteyen Muritler Istediginiz Bilgiye Bir PM Kadar Uzaksiniz..

Saygilar.

hocam onun türkiyede geçerliliği yok galiba öyp ile üniversiteye yerleşmek istiyorum bu toefl nasış bir sınav  bite pae diye bir sınav varmış galiba yds zor geld bana

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Evet TR de Geçmiyor Hocam Ne Yazik ki, Fakat Ingiliz Sinav Metodlarına Sahip Bazı Dil Kursları Bu Sınavın Egitimini Veriyor.

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
Toplam Hit: 1729 Toplam Mesaj: 12