folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tombul Tupten Tencere Yapmak

Tombul Tupten Tencere Yapmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Esimin babasi gri renkli tuplerden birini kesip sacin ortasina kaynaklamis.

Atesin uzerinde yagda balik kizartacak. Internette tupun metalik niteliklerine dair pek bir veriye ulasamadim. Burada bilen cikar diye dusunerekten yazayim sorayim dedim. @Kaan vardi sanirim tencere imalati yapan, muhtemelen biliyordur.

Bildigimiz minik piknik tupunu ortadan kesip altini saca kaynaklamis. Odun atesinin uzerine koyup derin yagda balik kizartmak niyetinde ama dedigimiz gibi tedirginiz bu konuyla ilgili. Aluminyum alasimli ya da ne bileyim gidayla temas etmemesi gereken bir takim materyallar iceriyor olabilir diye endise duyuyoruz. Var midir bilgisi olan, bizi aydinlatacak?

Tesekkurler, iyi forumlar...

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Büyük tüpten soba yapanı gördüm youtube ta :)

Bu da ilginçmiş... 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Disi soba boyasina benziyor. Ici hakkinda hicbir fikrim yok. Herhangi bir kaplamasi olmadigi kanatindeyim. Direkt gida icin kullanimi bence zararli olur. Orn: emaye kaplama zararsiz gibi..

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Hocam gıda ile temas edecek olan tüm malzemeler özel üretimdir, yapmayın böyle şeyler.

طדṮ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Abi kac para bi tencere Allah askina. Parasi neyse verelim ne ugrasiyorsun bu isle? :)

Adam fantezi ugruna zehirlenecek.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Abi kac para bi tencere Allah askina. Parasi neyse verelim ne ugrasiyorsun bu isle? :)

Benzer bir sey yazacaktim vazgectim:D

kac para buyuk boy emaye bir kizartma tenceresi?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

Tüp çelikten yapılıyor, sıkıntı olmaz hocam. 

punto cero
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bedeng
    bedeng's avatar
    Erkek

Bence bişi olmaz iyice yanıp gaz kokusu kalmasa yapısında kopacak malzeme kopar daha sadece demir kalır biz demirden saç tavada yemek yapıyorduk bi sorun olmuyordu .

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı
    NmC bunu yazdı

abiler mesele parasi degil, handcrafting hevesi daha cok.

sacin kenarlarina pisen baliklari koyup fazla yagini ortadaki tupten bozma hazneye falan suzerken, ayni zamanda iyice kizartacak sekilde bir yapi var. dusunce olarak cok guzel.

ama iste saglik boyutu var isin, epey bir arastirdik; internette hammadde bilgisi yok. "bu tupler adi demirden yapiliyor alasim falan degil, bir sey olmaz" diyor. bugun zor ikna ettik duz sacta pisirmeye. 

net bir bilgi gelmezse vazgeciremeyecegiz :)

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

letgoda 500 tane çelik tencere ilanı var çikolata fiyatına.

bitane denk getirip al ömür voyu kullansın tık demez.

adama yalakalık yapmış olursun.

tüpü kesip balık kızartmak nedir abi.

tüpün demiri bildiğim kadarı ile sertleştirilmemiş düz demir.

hem işlemesi kolay hemde darbe yediğinde çelik gibi kırılıp yırtılmasın diye.

fıçı sacında balık yaparım korkmam ama tüp demirinde birşeyler pişirmek acayip korkutucu geldi bana

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhiteRabbit
    WhiteRabbit's avatar
    Dişi
    end bunu yazdı
    Antikky bunu yazdı
    NmC bunu yazdı

abiler mesele parasi degil, handcrafting hevesi daha cok.

sacin kenarlarina pisen baliklari koyup fazla yagini ortadaki tupten bozma hazneye falan suzerken, ayni zamanda iyice kizartacak sekilde bir yapi var. dusunce olarak cok guzel.

ama iste saglik boyutu var isin, epey bir arastirdik; internette hammadde bilgisi yok. "bu tupler adi demirden yapiliyor alasim falan degil, bir sey olmaz" diyor. bugun zor ikna ettik duz sacta pisirmeye. 

net bir bilgi gelmezse vazgeciremeyecegiz :)

yav kendisi evin bahcesine 1+1 seklinde atolye yapip icine sanayi tipi seramik firini yapti(boyutu icine 10 insan sigar). 1000 dereceye cikiyor. elektrik uretecegim diye cok degisik bir tasarimda ruzgar gulu yapti. ruzgargulu uctu gene yilmadi sonunda elektrik uretti. ama resmen paratoner gibi bir sey oldu. sonunda evi terk etmekle tehdit edince indirdi ama durmadan bir seyler yapmak istiyor. durduramiyoruz!!!