folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Toner Dolum Sonrası Çok Kötü Çıktı Veriyor

Toner Dolum Sonrası Çok Kötü Çıktı Veriyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

Sevgili hocalarım merhaba,

Canon LBP6020B yazıcım için toner tozu aldım, tüm işlemleri yaptıktan sonra aşağıdaki görsellerdeki gibi çıktı veriyor. Bunu nasıl halledebilirim acaba?

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Canonsa ayvayı yedin :( düzelene kadar iflahını söker.

Yinede umudumuzu koruyalım şunu yap :

Kafa temizliği yaptır. Bir daha dene bakalım. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

Hocam dolum  işi çok sıkıntı olduğu için muadil toner almaya başladım inanılmaz memnunum.. Ahanda şu senin işini görür 

http://www.toner.com.tr/canon-crg-725-muadil-toner

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Hocam doldurma ile hiç uğraşma doldurma yapan elemanlar da işi düzgün yapmıyor siçıp veriyorlar. Daha doğrusu doldurma işi zaten sağlıklı ve kolay değil.

İnternetten "bitmeyen kartuş veya Bursa kartuş" diye bul, fiyatları da yazıyor zaten orada. Neredeyse doldurma kartuşun 10-15 lira fazlasına mal olur ama orijinal den farksız ve doldurmaya göre daha fazla çıktı alırsın. İstersen kartuş/toner kodu ile gg tarzı sitelere de bak, oralarda da vardır.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hocam sorun bicaktan kaynaklaniyor. onu adam etmek zor istir toplama hatasidir. eger elinden  geliyorsa toneri dagit tonerin drumla arasindaki bicagini kontrol et. oralari bi temizle sonra tonerin oldugu yerin karsisinda atik tanki var orati temizle topla ama toner gordugum kadariyla 89a baya ugrastirir allah kolaylik versin.

ayhun tarafından 27/Ara/16 21:50 tarihinde düzenlenmiştir

delimiyim ben?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

@futurist çok uğraştırdı nasıl yaptım bende bilmiyorum ama sanırım oldu :)

@SpyBreak Hocam bende daha önce iki kere muadil aldım ama bu aralar çok fazla çıktı almam gerekiyor bu yüzden kendim deneyeyim dedim. Amma zor işmiş. 

@antivir-US Hocam bu bitmeyen kartuş denen alet laser yazıcılara oluyor mu ki?

@ayhun Boşta bir tane muadil toner vardı onun parçalarını aktardım ama baya uğraştırdı hocam. Çok zahmetli bir iş bu toner doldurma.

Düzenleme: Geri alıyorum, olmamış lanet şey kağıt üzerinde sağ tarafta silik çıkartıyor.

absconder tarafından 27/Ara/16 22:27 tarihinde düzenlenmiştir

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Drum temizleme bucağından yapar yada uyumsuz tozdan yapar 

Bi taraf silikse drumdan yapar.

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    absconder bunu yazdı

@futurist çok uğraştırdı nasıl yaptım bende bilmiyorum ama sanırım oldu :)

@SpyBreak Hocam bende daha önce iki kere muadil aldım ama bu aralar çok fazla çıktı almam gerekiyor bu yüzden kendim deneyeyim dedim. Amma zor işmiş. 

@antivir-US Hocam bu bitmeyen kartuş denen alet laser yazıcılara oluyor mu ki?

@ayhun Boşta bir tane muadil toner vardı onun parçalarını aktardım ama baya uğraştırdı hocam. Çok zahmetli bir iş bu toner doldurma.

Düzenleme: Geri alıyorum, olmamış lanet şey kağıt üzerinde sağ tarafta silik çıkartıyor.

Silik cikirmasinin sebebi dram hocam mavi metal boruyu sok degistir.

delimiyim ben?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    abdullahozcan
    abdullahozcan's avatar
    Erkek

ucuz toner kullanmış dram temizlenmesi lasım ıslak mendille temizle ince fırça ile içini temizle toneri değiştir

Çoğu insan ömrünün en güzel yıllarını, bir apartman dairesinin odasında, televizyon seyrederek geçirir. Çoğu insan yirmi yaşında ölür ve seksen yaşında da gömülür
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

@ayhan @xxjokerxx şu an silik çıkarmıyor temizledim ettim ama istediğim koyuluğu da vermiyor, acaba tozdan mı kaynaklı bir durumdur 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Toner tozundan kaynaklaniyor hocam yazicinin panel ayarlari varsa koyulastirarak deneyebilirsin olmadi printer ayarlarinda muhtemel mevcuttur bu ayar.

delimiyim ben?
Toplam Hit: 2067 Toplam Mesaj: 13
canon toner dolum crg725