folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Toplu Taşımalardaki İmdat Kolu

Toplu Taşımalardaki İmdat Kolu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba. 

Her tramvaya, metroya bindiğimde dikkatimi çeken, fakat aşağı indikten sonra unuttuğum bir husustur bu. 

Evet, bu toplu taşıma araçlarındaki kırmızı, üzerinde "İmdat Freni" yazan kolu çeksek o an hızla gitmekte olan metroda, tramvayda ne etki yaratır? 

Birden olduğu yerde duracağını sanmıyorum. 

Bir de yanında "Gereksiz kullananlar cezalandırılır" diyor. 

Cezası nedir? 

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Ağır fren yapıyor baya savruluyorsun birden fazla çekildiğini gören biriyim baya da kalkmıyor makine yerinden.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Idari para cezasi diye hatirliyorum.Zaten hapis olamaz.tck da ozel bir madde var mi bilmiyorum ama yaptirimi para cezasidir benim gorusumce.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    glaurung bunu yazdı

Ağır fren yapıyor baya savruluyorsun birden fazla çekildiğini gören biriyim baya da kalkmıyor makine yerinden.

kim ne niyetle kullandı ? yani çok merak ediom iki tünel arasında dursan ne durmasan ne ? tam kalkarken kullanılabilir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

sakat birşeymiş. çoluğu çocuğu elinde tutup ayakta bekleyen varsa ölüm tehlikeside yaratır.

ibneliğine çekecem diye ani frenle yere savrulan kafasını yere vuran birini öldürür yaralarsın hayatın zindan olur amk.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

tramvayda gördüm çekildiğini, tramvayın bölümlerinde arada yaylar var onlar aniden sıkışıyor çat çat diye kitleniyor ve ani fren işte 

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnt
    cnt's avatar
    Erkek

Tramvaydakiler iyi savruluyor tramvayın kapılar açılıyor sonra makinist gelip bayağı bir uğraşıyor sanırım imdat frenini yeniden kaldırmaya çalışıyor sonra yolumuza devam ediyoruz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben bir kez metroda denk geldim. Tüneldeyken bir kişi çekmişti tutunan bir kişinin düşmeyeceği şekilde çok tatlı bir fren olmasa da çivileme bir fren de değildi.

tahminimce durak girişte ve duraklarda daha sert fren yapıyordur. kaza riski arttığı için

Tramvayda zaten direk çiviliyor çünkü kaza riski aşırı derecede fazla.

Ulaşım A.Ş de uçan kaçan her şey gözetleniyor. Devasa ekranlardan metronun kontrolunu yapabiliyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

araç aşırı dengesiz gidiyorsa raydan çıkma riski varsa çekilir.

kardeşim öyle bir bok yemişti 730 lira ödemiştik.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    glaurung bunu yazdı

kim ne niyetle kullandı ? yani çok merak ediom iki tünel arasında dursan ne durmasan ne ? tam kalkarken kullanılabilir

Birinde sultanahmette durdu tramway arkadaşın biri çekti kaçtı, sonra o gazla hepimiz kaçtık, tramway 20dk falan orda kaldı millet fena sövmüştür akşam işten dönüyorlardı, liselilik işte. Birinde çingenenin biri çekti zeytinburnunda hızlı değildik ama yine de bi yeri tutmasan uçarsın kocagötlü bi teyzemiz yerde yuvarlanmıştı. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Minibüsler de bunu kullanıp camı patlatan varmı? Patlatırsan nolur?  Minibüsçü  sker Bayıltırmı?

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
Toplam Hit: 1993 Toplam Mesaj: 17