folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Torakal Mr Hakkında Fikir Alabileceğim, (Sırt Fıtığı) Radyoloji - Ortopedi Konusunda Danışabileceğim Biri Var Mı ?

Torakal Mr Hakkında Fikir Alabileceğim, (Sırt Fıtığı) Radyoloji - Ortopedi Konusunda Danışabileceğim Biri Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Birkaç yıldır bel ve sırt ağrılarım vardı. Bel ağrıları ile ilgili fıtık teşhisi konuldu, çok da üzerine düşmedim çünkü beni rahatsız etmiyordu. Lakin sırt ağrılarım son 1 yılda feci derecede arttı.  Sağ kolum ve sağ bacağımda ara ara boşalma-hissizlik-uyuşma olmakta ve bazen uzanırken de kolum ve bacağımda istemsiz bir şekilde hareket mevcut. Doktor T11-12 düzeyinde disk hernisi olduğunu söyledi ve fizik tedavi + ilaç şeklinde gidiyoruz bir süredir ama yok, ağrılar devam ediyor. Ayrıca Dorsal vertebralarda açıklığı sola bakan hafif skolyoz da mevcut. Mr ve raporu atarsam yorumlatacak biri var mı merak ediyorum. 

Mayıs-Temmuz arasındaki süreçte istanbulda 4-5 farklı doktora göründüm söylenenler hep aynı egzersiz. 

Kimisi ameliyat riskli derken kimisi de sırt egzersizleri yap diyor. Kimisi de nadiren sırtta fıtık görülür sende nasıl oldu, genç yaşta ameliyat olunmaz egzersizle rahatlamaya çalış diyor. Fikirler ve görüşler benim için önemli. 

özet : mr sonuçlarım var. yorumlayacak birini arıyorum. farklı fikirleri almak açısından

moda not : konunun aynısından bir tane daha açtım derin konularda ama ana sayfaya düşmedi.  hızlı sonuç almak adına silerseniz size zahmet.

KotomineKirei tarafından 31/Tem/18 01:20 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek

merhabalar hocam radyoloji teknikeriyim mrg tecrübemde var  eğer raporu atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

herneyse....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bende nöropatik  agri hastasiyim o ağrıları allah kahretsin. Cift kişilikli yapti beni. Gecmis olsun 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

Hocam geçmiş olsun.

Her fıtık bu belirtileri vermeyebiliyor. Belimde 2 tane fıtık var birisi ileri derecede fakat internette l5-s1 düzeyinde hernia olanların hiçbir şikayeti bende yok umarım bundan sonrada olmaz.

Torakal fıtık sıkıntılı ama sadece ondan şüphelenme(bkz:fibromiyalji)

İstemsiz hareketler deyince aklıma bu lanet rahatsızlık geliyor. Bende de var. Genellikle fıtıkla birlikte seyredebiliyor. Sen fıtık semptomu sanarsın ama asıl rahatsızlığın bu olabilir. İkisi bir araya gelince dayanılmaz ağrılar olabiliyor. Genellikle boyun ve sırt bölgesinde görülüyor. 

bende boyunda fıtık+düzleşme

Belde fıtık+düzleşme

+ fibromiyalji var

Fibromiyalji ağrıları başlayınca hiçbirşey gözüne gelmiyor ölesi geliyor insanın. 

Bu rahatsızlıkların tek çaresi egzersiz+pilates+en önemliside yüzme

Ben ağrılarımı egzersiz sayesinde azalttım. İskelet ve kas sistemi hastalıkları strese gelmiyor biraz gamsız olmakta fayda var. Pc basında çok oturma bisiklete de çok binme hacı :)

Tekrar geçmiş olsun mr sonucunu banada gönderiver hoca. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaksi
    manyaksi's avatar
    Erkek

rapordan ziyade görüntüleri buraya atma sansın olur mu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

@hydr  mr görüntüleri ve rapor görüntülerini attım hocam. 

@do_som size de geçmiş olsun, teşekkür ederim.

@karakartal  şüphe aşamasını geçtik abi, tescillediler :) belde fıtık + düzleşme bende de var. ya hu yüzme  gerçekten bu kadar önemli mi ? söylenildiği gibi kesin sonuçlar verip rahatsızlığı ortadan kaldırıyor mu ? 

@manyaksi  umarım bu görüntüler iş görür. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaksi
    manyaksi's avatar
    Erkek

kesinlikle ameliyat olayım deme nedeni gençsin 

ilk olarak yüzmeye gitmelisin skolyozum da var diyorsun onun da düzelmesi için bu şart havuz bak kendine 

heee diyelim ki havuza gidiyorsun ama kendine dikkat etmeyip aynı hataları yapmaya devam ediyorsun o zaman çokta düzelme olmaz 

aldıgın pozisyonlara(koltuk sandelye vs) oturma kalkma hareketlerine dikkat etmelisin

ağır eşya kaldırmamalısın, ani ters harektlerden kaçınmalısın yoksa o fıtık ameliyata gider haberin olsun

skolyuzu ve sırt agrısı olan bir arkadaşım yüzmeye gitti agrıları azaldı kedndınde ki düzelmeyi hissetti yani

işin özü kendine dikkat edip yüzeceksin geçer diye düşünüyorum 

fizik tedaviye de görünebilirsin bu söylediklerimi söyleyeceklerdir ve havuz önereceklerdir yada belli başlı ortopedik hareketler söyleyeceklerdir

boyun uzun sanırım anladıgım kadarıyla 

geçmiş olsun tekrardan hocam 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    manyaksi bunu yazdı

Teşekkür ederim. Galiba öyle yapacağım hocam, yüzmeye gideceğim. Doktorlar da yüzme + fizik tedavi önermişti. Denemediğim tek yol bu kaldı. Fizik tedavi sadece günü kurtarıyor, en azından bende öyle oldu. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Hocam peki bu hastalıklar ağrılar nasıl ortaya çıktı ağır bir şey mi kaldırmıştın

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

@kotominekirei

Evet yüzmek hem ağrılara çare hem de hastalıktan kurtulmaya birebir yaşın gençse daha kolay. Şöyle düşün bir tahtayı bükerek esnetemezsin fakat ıslarsan kolay esneyebilir. Sırtüstü yüzmeyi tavsiye ediyorlar hem boyun hem sırt kaslarına acayip faydası oluyor. Haftada 5 gün gidip 1 sene boyunca hem boyundaki fıtıktan hemde düzleşmeden kurtulanlar varmış. Kaslara kuvvet hadi bakalım 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    turkz bunu yazdı

Hocam peki bu hastalıklar ağrılar nasıl ortaya çıktı ağır bir şey mi kaldırmıştın

Ağır bir işte çalışmadım, ağır bir iş yapmadım, darbe almadım, kaza yapmadım. Bilgisayar başında otura otura. 

Toplam Hit: 4840 Toplam Mesaj: 16
ağrı torakal disk hernisi sırt fıtığı mr