Trafik Cezaları Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek
    JackDaniels bunu yazdı:
    -----------------------------
    HeyQirs bunu yazdı:
    anladıgım Kadarıyla kusurlu senin motorun neden çocuk ödesin cezayı ? çocugun kullanımında ehliyetinde sıkıntı yok senin egzosda sorun var dogru dimi ?
    Evet eksozda sorun var öküz gibi bagırıyor. Durdurduklarında o sürdüğü için ondan ehliyet istediler ruhsatla beraber ve onun adına ceza yazdılar. Bende herhangi bir borç durumu görünmüyor . Fakat bu cocuk cezayı ödemediği taktirde bana gelirmi ?

Şirket araçlarıyla bi çok kez ceza yedim hiç biri ehliyetime işlenmedi sadece puan olarak işlendi geri kalan hepsi plakaya

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

Ceza şuan o arkadaşın yükümlülüğünde öderse problem yok ödemez ise,ona bir yaptırımı yok araca bir nevi ipotek gelir.Yani nedir bu? aracı alıp satman durumunda veya muayene zamanı geldiğinde bu borç karşına çıkar ve ödemeden trafiğe çıkamazsın.

Her konuda herkesin bir fikri var maaşallah.İnsanları yanlış yönlendirmeyin. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

flassy bunu yazdı:

Ceza şuan o arkadaşın yükümlülüğünde öderse problem yok ödemez ise,ona bir yaptırımı yok araca bir nevi ipotek gelir.Yani nedir bu? aracı alıp satman durumunda veya muayene zamanı geldiğinde bu borç karşına çıkar ve ödemeden trafiğe çıkamazsın.

Hah işte banada böyle dediler kafam karıştı . Saçma değil mi sence ? Ben araba kiralar 100 tane ceza yerim ödemem plakaya gider o zaman öyle değil mi ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ya şimdi şu da var, kendi aracındaki kusurdan kesilen cezayı niye arkadaşına ödetiyosun?

delikanlılığa arkadaşlığa sığmaz olm

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

JackDaniels bunu yazdı:

flassy bunu yazdı:

Hah işte banada böyle dediler kafam karıştı . Saçma değil mi sence ? Ben araba kiralar 100 tane ceza yerim ödemem plakaya gider o zaman öyle değil mi ?

Mesajımı düzenledim tekrar oku istersen.Araç kiralama işine gelirsek; araç kiralarken büyük şirketlerde provizyon vardır.senden belli bir parayı bir nevi bu tür durumlar için kapora olarak alırlar.işin bitince geri verirler.Küçük şirketlerde ise,sözleşme tarihi ve saati belli olduğu için ve sözleşmede trafik cezalarını ödemeyi kabul ediyorum dediğin için yük sana biner yine.Sen rent a car  borçlu olursun rent a car da devlete.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

ya şimdi şu da var, kendi aracındaki kusurdan kesilen cezayı niye arkadaşına ödetiyosun?

Ya yine ben ödücem olmadı yarı yarıya ödücez tabi  ama  bir arkadaşa söylediğimde o bana başka şekilde söyledi kafam karıştı . Maksat işin hukuki boyutunu öğrenmek.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

JackDaniels bunu yazdı:

Prometheus bunu yazdı:

Ya yine ben ödücem olmadı yarı yarıya ödücez tabi  ama  bir arkadaşa söylediğimde o bana başka şekilde söyledi kafam karıştı . Maksat işin hukuki boyutunu öğrenmek.

Ayrıca eğer arkadaşın hızdan hatalı sollamadan falan ceza yeseydi araç sahibini bağlamazdı.Fakat senin durumda kusurlu araç ve seni bağlar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    abdullahozcan
    abdullahozcan's avatar
    Erkek

verdiğin şahıs ödemezse sana gelir yani plakaya

Çoğu insan ömrünün en güzel yıllarını, bir apartman dairesinin odasında, televizyon seyrederek geçirir. Çoğu insan yirmi yaşında ölür ve seksen yaşında da gömülür
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

abdullahozcan bunu yazdı:

maliye en son senden soruyo aracın satışını falan yapamazsın borçlu gözükür.trafik polisinden onaylı bilgidir :-)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı:

abdullahozcan bunu yazdı:

maliye en son senden soruyo aracın satışını falan yapamazsın borçlu gözükür.trafik polisinden onaylı bilgidir :-)

Eywallah saolasın.
Toplam Hit: 3224 Toplam Mesaj: 31