folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Trafik Sigortalarında Değişiklik Geliyor

Trafik Sigortalarında Değişiklik Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

Ben sigorta yapmam yerine fahiş fiyat ver müşteri yaptırmadı olsun dedirten bir yasa gibi mi?

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    mchacker bunu yazdı

Ben sigorta yapmam yerine fahiş fiyat ver müşteri yaptırmadı olsun dedirten bir yasa gibi mi?

İnan yapmamasından iyidir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Başka yerde sitelerde deyinilmeyen birşeye deyineyim

Tahkim oto olarak çalışacak Trafik sigortaları artık kasko gibi herkes kendi şirketine yaptıracak herkes kendi şirketiyle muhatap olacaak

ama bu süreçler 2025 yılına kadar tamamlanacak

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bhttnfndk
    bhttnfndk's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    bhttnfndk bunu yazdı

Merhaba kardeşim;

Benim farklı bir sorum olacak.

Ben bir sigorta acentesi ile anlaşıp bayilik almak ve ya küçük bir ofis açmak istiyorum.

Ben lisans mezunuyum (alakasız bir bölüm coğrafya) ancak Kız kardeşim meslek sahibi olsun diye ona yardımcı olmak istiyorum genc ve lise mezunu. Kar beklentim yok hatta 2-3 ay destek olabilirim(kira v.b)

daha önce hiç sigortacılıkla işim olmadı yani çalışmadım.ayrıca Sagem belgem falan da yok, 

bu işin bir olurunu bulup yapabilirmiyim merak ediyorum .

Lokasyon Samsun/Çarşamba 

tecrübe yok

eğitim yok

portföy yok

portföy yaratacak ek iş yok

amcanın oğlu dayının kızını portföy sayma tbt bile akrabası sigortacı olan kişilere ben yapıyorum

yapmasın bu işi gıda işine girin

Sağolasın kardeşim gıda işini bu işle uğraşan birine danışacağım. 

uzmanlık alanında yardımcı olduğun için teşekkür ederim.  

Göktürk'ün babası
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Alper üzerine alınma ama 5000 küsür sigorta parası ödedim, skiyim böyle sistemi de, bu sistemi planlayanı da...

İnsanın paradan canı yanıyo ama asıl kahreden şey, "ben böyle yaptım kardeşim, sike sike uyacaksın" zihniyeti.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Lafım sana değil Serkan Hocam. Ben bu sigorta kurumlarını da baştakileri de sektireyim. Geçen sene 1200 TL'ye ilk arabam olduğu için sigorta parası ödedim bu sene zorunlu olan trafik sigortasını bir çok firma yapmıyor zorla 2 firmadan teklif aldık ve anca 4300 tl'ye yaptırabildim. Üstelik kaza falan da yapmadım. 

Boydan gireyim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    NiKoTiN bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam ben 3 yıl motosiklet kullandım, en son satmadan önce sigorta yaptırdığımda 7. basamaktaydım, şimdi otomobil alsam yine 7. basamaktan mı başlarım, yoksa 4. basamaktan mı?

motosiklet - otomobil - kamyonet - otobüs - kamyon .... bunlar her biri farklı sınıflardaki araçlar. bu yüzden sadece motosiklet hasarsızlık indirmin var. otomobil 4. basamaktan başlayacaksın.

ama şöyle yanlış algı oluşmasın. mevcut bi motosikletin ve ona ait poliçen var ve 7. basamaktasın. 2. motosikletini alırsan o da 4. basamaktan başlar. kazandığın hasarsızlık indirimin o sınıfa ait 1 adet poliçede kullanılabilir. 2. motosiklet, 2. otomobilde ki poliçen bu hasarsızlıktan etkilenmez.

2 aracın var, ikisini de kazasız belasız yıllarca kullandın 7. kademeye kadar hasarsızlık indirimi aldın. 2. aracını satınca 1 tane 7. kademe hasarsızlık indirim hakkın boşa düşer onu kullanabilirsin tekrar araç alırsan.

aga bu ne saçma iş böyle ya. hali hazırda 3 sene ard arda indirim alan biri yeni ekstra bi araç daha alınca niye sıfırdan başlıyor onu anlayamadım.

ama devletimiz böyle uygun gördüyse vardır bi bildikleri :)

tersine bir senaryo düşünelim.

mesela 5 tane otomobil var bizde diyelim. 1 poliçedeki indirim ile hepsine indirim aldık süper ucuza geldi.
    içlerinden bir tanesi kaza yaptı ve basamak düştü yani bir sonraki sene daha pahalı poliçe kesilecek. bunu 5 araç için düşün hepsi poliçesi bittikten sonra içlerinden biri kaza yaptı diye pahalı poliçeler düzenlenecek.
    her koyun kendi bacağından asılır misali, her aracın kendine ait bir değerlendirmesi oluyor

NiKoTiN
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

haydar abi boşuna türkiye sigorta ve anadolu sigortaya yatırım yapmamış demek ki önümüzdeki sreçte güzel kar beklentisi olsa gerek 

mevzu: mac marmara kapital hisse senedi yoğun fon'un yöneticisinin hisse pozisyonları

https://youtu.be/wP1_VGBk9oQ?t=1759

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Lafım sana değil Serkan Hocam. Ben bu sigorta kurumlarını da baştakileri de sektireyim. Geçen sene 1200 TL'ye ilk arabam olduğu için sigorta parası ödedim bu sene zorunlu olan trafik sigortasını bir çok firma yapmıyor zorla 2 firmadan teklif aldık ve anca 4300 tl'ye yaptırabildim. Üstelik kaza falan da yapmadım. 

Boydan gireyim

aga niye lafın bana olsun ki durumdan ben daha çok şikayetçiyim

ama parça fiyatının artması asgari ücretin artmasıyla daha da artacak

https://www.youtube.com/watch?v=NCnQi53XtAQ 

dünkü canlı yayını izlemenizi öneririm

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    NiKoTiN bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    NiKoTiN bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam ben 3 yıl motosiklet kullandım, en son satmadan önce sigorta yaptırdığımda 7. basamaktaydım, şimdi otomobil alsam yine 7. basamaktan mı başlarım, yoksa 4. basamaktan mı?

motosiklet - otomobil - kamyonet - otobüs - kamyon .... bunlar her biri farklı sınıflardaki araçlar. bu yüzden sadece motosiklet hasarsızlık indirmin var. otomobil 4. basamaktan başlayacaksın.

ama şöyle yanlış algı oluşmasın. mevcut bi motosikletin ve ona ait poliçen var ve 7. basamaktasın. 2. motosikletini alırsan o da 4. basamaktan başlar. kazandığın hasarsızlık indirimin o sınıfa ait 1 adet poliçede kullanılabilir. 2. motosiklet, 2. otomobilde ki poliçen bu hasarsızlıktan etkilenmez.

2 aracın var, ikisini de kazasız belasız yıllarca kullandın 7. kademeye kadar hasarsızlık indirimi aldın. 2. aracını satınca 1 tane 7. kademe hasarsızlık indirim hakkın boşa düşer onu kullanabilirsin tekrar araç alırsan.

aga bu ne saçma iş böyle ya. hali hazırda 3 sene ard arda indirim alan biri yeni ekstra bi araç daha alınca niye sıfırdan başlıyor onu anlayamadım.

ama devletimiz böyle uygun gördüyse vardır bi bildikleri :)

tersine bir senaryo düşünelim.

mesela 5 tane otomobil var bizde diyelim. 1 poliçedeki indirim ile hepsine indirim aldık süper ucuza geldi.
    içlerinden bir tanesi kaza yaptı ve basamak düştü yani bir sonraki sene daha pahalı poliçe kesilecek. bunu 5 araç için düşün hepsi poliçesi bittikten sonra içlerinden biri kaza yaptı diye pahalı poliçeler düzenlenecek.
    her koyun kendi bacağından asılır misali, her aracın kendine ait bir değerlendirmesi oluyor

hocam düzgün kullanan adamı ödüllendirmek yerine onu da cezalandırmış oluyor.

varsın kaza yapanın 5 aracı için de puanı düşürülsün, ona lafım yok, bu şekilde kaza yapmamaya çalışır.

ancak hiç kazaya bulaşmayan adamı sıfırdan başlatmak bana mantıklı gelmiyor açıkçası.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 1838 Toplam Mesaj: 26
trafik sigortası