folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Trendyol'dan Satış Yapmayı Düşünüyoruz.

Trendyol'dan Satış Yapmayı Düşünüyoruz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    sezeruludag bunu yazdı
    Robinson_Crusoe bunu yazdı
    Aloryan bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

@colin

Kargoyu geç çıkarırsan vs Trendyol hiç acımadan cezayı kesiyor. Birde müşteri sipariş verirse göndermek zorundasın. Olurda hatalı fiyat girdiysen iptal edemiyorsun. Site aynı ürünü başka bir satıcıdan göndermesini istiyor ve aradaki fiyat farkını yine senden tahsil ediyor diye biliyorum.

en kötü 1 gün sonra kargo yola çıkar kaç gün sınırı var acaba 

Kargo süresini sen belirsiyorsun kargo dan ziyade dikkat etmen gereken 30 aldın 50 sattın kar edemezsin çok fazla kesinti iade gider kalemleri var kar zarar hesabını iyi yap,

trendyol da kargo süresini sen belirliyemezsin trendyol belirliyor

1 gün sonra kargo ertesi gün kargoyu kast ettim sipariş düşünce saat işlemeye başlıyor şu kadar zamanın kaldı diye pazar yerlerinde en önemlimetken gelir giderini takip etmen, 

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

trendyol en  erken 2 gün içinde kargo yapmayı mecbur şart koşuyor. ama belli başlı tatil günleri, beklenmeyen yoğunluk vs gibi zamanlarda güncelleme yapıyor 3-4 gün, hatta 7 güne kadar çıkarttığı zamanlar oldu bu efsane cuma zamanlarında..

Bu sıralar 2 gün belirlemiş mesela

sezeruludag tarafından 08/Tem/21 23:26 tarihinde düzenlenmiştir

Hatasız Kod Olmaz... :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek

Tedarikçiden aldığın fiyatla trendyoldaki diğer satıcıların fiyatlarını karşılaştır. Aynı ürünü 50 kişi satıyor olacak bazısı zararına satıyor

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

şahıs şirketi olman kafi

başvuru evrakları adına sitede gerekli bilgiler mevcut. onları doldurup imza ve kaşe sonras taratıyorsun. akabinde online olarak gönderiyorsun. inceleme sonrası onay alırsan kaşe ve ıslak imzalı o evrakları trendyol merkeze gönderiyorsun. (zaten bu bilgiler trendyol'da da mevcut)

ürünleri satışa açılınca trendyol bir süre sana komisyon desteğini düşük tutar. 

kargo, komisyon oranlarında kdv dahildir. +kdv değildir. fiyatlarını ona göre ayarlarsın.

kargo ücretleri 4 kademelidir. (Trendyol anlaşmalı kargo kullanan satıcılarımız için sipariş başına KDV dahil fiyatlar; 0-19,99 TL arası siparişlerinizde 2,99 TL, 20-29,99 TL arası siparişlerinizde 4,48 TL, 30-49,99 TL arası siparişlerinizde 8,26 TL'dir.) 50 tl üstü desi bazlıdır.

sayamacağım onlarca güzel özelliği var. piyasının kobi desteği adına tek best sitesidir (benim için) bak geçen bir kampanya sunmuş tam 1 ay boyunca satış fiyatıma %10 indirim sundu. hemde benden minumum fiyat yada son 14 gün en düşük fiyatı istemedi. 

ödemelerinde hiç sıkıntı çıkmaz. yok üstüne yatıyor felandı fişman. istisna bunlar. 

bu sitede de çok var satıcı. belki çoğu sevmez ama ben çok seviyorum trendyolu. hb, n11, ciceksepeti filanda var bende. hepsinin satışını toplasan trendyol satışıma denk gelmiyor. tek başına hepsinden fazla satış sunuyor bana. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    sezeruludag bunu yazdı

trendyol en  erken 2 gün içinde kargo yapmayı mecbur şart koşuyor. ama belli başlı tatil günleri, beklenmeyen yoğunluk vs gibi zamanlarda güncelleme yapıyor 3-4 gün, hatta 7 güne kadar çıkarttığı zamanlar oldu bu efsane cuma zamanlarında..

Bu sıralar 2 gün belirlemiş mesela

ben bazen hızlı gönderi etiketi için termini excel'de 1 gün yapıp tüm ürünlere tanıtıyorum.

coLin tarafından 09/Tem/21 01:10 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı

şahıs şirketi olman kafi

başvuru evrakları adına sitede gerekli bilgiler mevcut. onları doldurup imza ve kaşe sonras taratıyorsun. akabinde online olarak gönderiyorsun. inceleme sonrası onay alırsan kaşe ve ıslak imzalı o evrakları trendyol merkeze gönderiyorsun. (zaten bu bilgiler trendyol'da da mevcut)

ürünleri satışa açılınca trendyol bir süre sana komisyon desteğini düşük tutar. 

kargo, komisyon oranlarında kdv dahildir. +kdv değildir. fiyatlarını ona göre ayarlarsın.

kargo ücretleri 4 kademelidir. (Trendyol anlaşmalı kargo kullanan satıcılarımız için sipariş başına KDV dahil fiyatlar; 0-19,99 TL arası siparişlerinizde 2,99 TL, 20-29,99 TL arası siparişlerinizde 4,48 TL, 30-49,99 TL arası siparişlerinizde 8,26 TL'dir.) 50 tl üstü desi bazlıdır.

sayamacağım onlarca güzel özelliği var. piyasının kobi desteği adına tek best sitesidir (benim için) bak geçen bir kampanya sunmuş tam 1 ay boyunca satış fiyatıma %10 indirim sundu. hemde benden minumum fiyat yada son 14 gün en düşük fiyatı istemedi. 

ödemelerinde hiç sıkıntı çıkmaz. yok üstüne yatıyor felandı fişman. istisna bunlar. 

bu sitede de çok var satıcı. belki çoğu sevmez ama ben çok seviyorum trendyolu. hb, n11, ciceksepeti filanda var bende. hepsinin satışını toplasan trendyol satışıma denk gelmiyor. tek başına hepsinden fazla satış sunuyor bana. 

Teşekkür ederim hocam

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı
    Aloryan bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı
    Aloryan bunu yazdı

S.a müridler petshop dükkanından trendyola açılmayı planlıyoruz satış yapmak için neler gerekli dükkanda sadece pos var

detaylı anlatabilecek biri varsa çok iyi olur

aynı işi yapıyoruz, hangi markaları kullanacaksın, markalardaki iskonto oranın nasıl ? trendyol sana başlangıçta %14 komisyon uygulayacak kurtarabilecek misin ?

Hocam kendi işim gibi konuştum yakın bir abimin ben önerdim akıllarına yattı tedarikçisi abisi zaten 1 telefonla ürünler geliyor.

neler gerekli onları öğrenmek istiyorum yarın iyice konuşucaz. 

hocam trendyolda kıytırık mama satamazsın haberin olsun proplan,royal canin,acana,orijen,reflex bunlar da zor ürünlerdir sermaye açısından.

Hocam zaten proplan bayiliği başlıyacak galiba bu ay o sorun değil anladım demek istediğini sağolasın

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

vergi levhas, noterden alacağın imza beyannamesi ve partner.trendyoldan  indireceğin sözleşmeyi ıslak imzalı şekilde  ücretsiz kargoluyosun 2-3 gün içerisinde onaylıyolar 

11 tl + kdv aldığın ürünü 8.26 kargo tutuyorsa  30 tl ye satarsan  1,92 tl kar edeceksin  bu hesaplamada kdv 18, gelir vergisi 15 ve komisyon 15 olarak hesapladım

sahinka tarafından 09/Tem/21 14:17 tarihinde düzenlenmiştir

imza
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

trendyolun satış mantığı ney bugün bir x markasına bakıyorum 3-4 farklı mağaza gösterdi ama bunların değerlendirmelerine kadar herşey aynıydı bu nasıl oldu çok merak ettim

Living Death
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

TRENDYOL a vereceğiniz komisyon parasını kendi bölgenizde reklam seo kasın da karlı cıkarsınız..

Toplam Hit: 3125 Toplam Mesaj: 23
trendyol