Truecrypt

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

arkadaşlar T r u e C r y p t kullanımş arkadaş var mı .. çökme hata gibi durumlar çıkıyo mu

Hayırlısı...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Explosive
    Explosive's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kardeş biraz evvel denedim pratik birşey gerçekden güzel bitlocker gibi hdd i biçimlendirmiyo direk trucryp dosya oluşturuyo seçdiğin mb veya gb e göre o dosyayıda şifreyior ancak o şifreleyle açabiliyorsun güzlmiş walaha

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

sitesinde usb hdd ve mount edilmiş hafızaları şifrelediğini yazıyor fakat merak ettiğim acaba şifreleme sırasında ve sonrasında sorun çıkarıyor mu

Hayırlısı...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Explosive
    Explosive's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Alıntı

Ben de bir haber okumuştum bununla ilgili.
    İngiltere'de bir genç 2 program kullanmış şifreleme için. Biri Truecrypt'miş. Polisler 20 karakterlik şifreyi kıramayınca ve adam da şifreyi vermeyince 6 aylığına hapise atmışlar.

Asıl önemli olan şifre seçimi burada. Çünkü brute force ile kırılabilen bir program. Basit bir şifre seçiminde kolayca kırılabiliyor.

Bu program için şöyle bir sistem izleyebilirsiniz. Sevdiğiniz bir şarkı sözünü alın. Mesela şöyle:

Inside your pretending
    Crimes have been swept aside

Kelimelerin ilk harflerini alın: IypChbsa

Daha sonra bunların arasına(mesela ilk cümlenin bittiği yere) rakam ve özel karakter atın ve şöyle bir şey yapın: Iyp&37Chbs@

Böylece çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz şifrenizi. Ben bu şekilde 16 karakterlik bir şifre kullanıyorum ve unutmam mümkün değil. Sadece Truecrypt için de değil. Mesela Lastpass veya Keepass gibi bir program kullanıyorsanız ana şifre için böyle bir yöntem izleyebilirsiniz.

Program anlatımı için teşekkürler.

vay be sağlam bir programa benziyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

eywallah aynı haberi ben de okumuştum ama truecrypt la olduğunu bilmiyordum... demekki program sağlam :D

Hayırlısı...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkhunter
    darkhunter's avatar
    Erkek

Gayet guzel kullanisli bir programdir kendisi...

Dogru kullanildigi surece guvenlik acisindan iyi bir alternatiftir.Icersinde sifreleme algoritmalarindan AES,Twofish,Serpent gibi algoritmalar vardir.

Tasinabilir medyalarin guvenligi icin kullanilabilir.USB flash memory icine .exe ve .sys dosyalarini kopyaladiktan sonra kuruluma gerek kalmadan

calistirilabilir. 

Dikkat edilmesi gereken husus Truecrypt device driver kullandigi icin programin calistirilacagi bilgisayarda yonetici haklarina sahip kullanici olmalisiniz,yahut yonetici sizin yerine programa yetki vermelidir.

Yani programi calistiricaginiz bilgisayarlarda eger administrator degilseniz programi kullanamazsiniz.(Eger daha onceden sistem yoneticisi programi kurmussa,problem yok)

Open source olmasi da baska bir guzelligidir.

Tavsiye edilir,alinasi,kurulasi,kullanilasi...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

formattan sonra, çökmede, ağır virüste, biçimlendirmede bozulmuyor. yeterki kullandığın dosya silinmesin.

All I need is a possibility.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

bayağı övdünüz hemen tüm hdd yi şifreleyesim geldi

Hayırlısı...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kazekage
    Kazekage's avatar
    Erkek

ben bi klasore sifre koydumda Kolasörü nasıl Kullanıcam ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Kazekage bunu yazdı:
    -----------------------------

yanlış anlamışsın sanırım. klasöre şifre koymuyosun kardeşim. truecrypt bi belge, dosya üzerine şifreli gizlenmiş bir hdd açar. şifreyi girince hdd görünür hale gelir. hddnin içine ne istiyosan atıyosun. örn: gizlemek istediğin şey

All I need is a possibility.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kazekage
    Kazekage's avatar
    Erkek

mizahi bunu yazdı:

Kazekage bunu yazdı:

yanlış anlamışsın sanırım. klasöre şifre koymuyosun kardeşim. truecrypt bi belge, dosya üzerine şifreli gizlenmiş bir hdd açar. şifreyi girince hdd görünür hale gelir. hddnin içine ne istiyosan atıyosun. örn: gizlemek istediğin şey

hocam ozaman ben bi hdd açdım faakat üstüne tıklıyorum ne şifre yeri ne baska bişi gelior listeden program seç dior ? nasıl yapıcam

Toplam Hit: 2180 Toplam Mesaj: 16