TTNET DNS Bloklaması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Destroyer
    Destroyer's avatar
    Erkek

semihh, dediklerinize katılıyorum ama o kısımları çoktan deneyip bir sonuca varamadım. Bu TTNET'in ne yaptığını tahmin ediyorum ama emin olmadan da günahlarını almak istemiyorum.

d.d.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ssemih
    ssemih's avatar
    Erkek

ben bu konuda daha fazla bigili değilim arkadaşım işte dns değiştirip modemin cdsinden yeniden kurulumunu falan yapıyorum ama ttnetin ne yaptığını bilmiyorum.daha fazla bilgim yok.Bi baştan dene bi daha bizde oluyor dediğim gibi.

Birşeyler ilk aşkımı hatırlatsa da son aşkım sendin asla anlamasan da...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Destroyer
    Destroyer's avatar
    Erkek

Sorunu buldum ama öncelikle belirtmek isterim ki bir Allah'ın kulu tracert free.avg.com çıktısını vermedi ya helal olsun.

Sorun: TTNET(mahkum olduğum internet sağlayıcım) free.avg.com dahil bazı alan ismileri için gönderilen DNS sorgu paketlerinin cevaplarını engelliyor. Biliyorum ki ben müşteri hizmetlerini arasam ne dediğimi anlamayacak operatörlerle diyalog içine gireceğim. Onun için tepkimi sessiz kalarak göstermek istiyorum.

d.d.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Vodafone 3G.

DNS kullanıyorum.

tracert çıktısı:

C:\Users\user>tracert free.avg.com

En fazla 30 atlamanın üstünde
    a90.b.akamai.net [92.123.72.88]'ye izleme yolu :

1     *        *        *     İstek zaman aşımına uğradı.
      2     *        *        *     İstek zaman aşımına uğradı.
      3   591 ms   797 ms   281 ms  static.turktelekom.com.tr [212.156.76.65]
      4   240 ms   318 ms   257 ms  212.156.108.185
      5  1116 ms   359 ms   322 ms  static.turktelekom.com.tr [212.156.101.41]
      6   341 ms   317 ms   281 ms  decix-fra6.netarch.akamai.com [80.81.192.28]
      7   277 ms   281 ms   281 ms  a92-123-72-88.deploy.akamaitechnologies.com [92.
    123.72.88]

İzleme tamamlandı.

C:\Users\user>

nslookup çıktısı

Varsay²lan Sunucu:  google-public-dns-a.google.com
    Address:  8.8.8.8

>

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

ben router dns sini geçerliliğine güvenmiorum..kuzenimde airties war ordaki dns ile benimki aynı.ı modeller farklı ama dnsler aynı.. gel görki onun modemden normal girdiği yerlere ben kendi modmimden ancak  url vekil sunucu yoluyla giriorum. bazı modemlerin firmware leri ile alakalı bi durum sanırım..elle giridğimiz dnsleri tınlamıo..sanki telekom kilitlemiş bölgeyi.boşa yazıorus..o açıdan routera yüklen dedim..çok fark war sonuçta .. bi modem war kaydetip restart atmadan devreye girmio (bnmki) bazısı warki direk kaydet demenle devreye girio.neyse halletmişsin.. bu arada kuzenim biri adsl üzerinden nete çıkıo.. ben ttnet. asıl ince nüans aslında burda.. ttnet çok yasaklayıcı..diğer ss ler sanki daha bi yasaksızlar. :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

hacı site gayetde güzel açılıyor. sende bir sorun var gibi gibi.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

http://uploaded.to/file/7xh7te

hocam bunu indir  c:/windows/system32/drivers/etc nin içine at sonra ister 8.8.8.8 ister 208.67.222.222 gir dns

istediğin siteye girersin ..

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Destroyer
    Destroyer's avatar
    Erkek

@Jailstyle: Sağol hocam da verdiğin dosyanın içeriğinden haberin var mı bilmiyorum ama benim orda geçen sitelerle sorunum yok. Yani sorunumun çözümü değil.

@HERKES:  Herkesin anlayacağı şekilde sorunumu anlatayım da alakasız mesajlarla konu çöplüğe dönüşmesin.

Nasıl ki bazı bölgelerde hangi DNS sunucusunu kullanırsanız kullanın youtube'e giremiyorsunuz ya. Hah orda meydana gelen olayın aynısı başka alan isimleri için de oluyor. Örn: free.avg.com,guru.avg.com,www.avg.com. Bu IP engellemeyle ilgili değil, tamamen içeriğine bakarak DNS paketlerini engellemeyle alakalı.

Nasıl ki youtube'e girmek için host dosyanızı düzenliyorsunuz, ben de avg'ye girecek şekilde düzenleyebilirim.

AMA anlam veremediğim şey neden alakasız alan isimlerinin bu şekilde bir engele maruz kaldığı. Tek düşünebildiğim cevap altyapıdaki routerların filtreleme kurallarının adam akıllı yapılamadığı.

Lütfen ben giriyom sorun sende, al şu dosyayı acıların sona ersin gibi mesajlar atmayın. Konu hakkında "Hello World" insanı değilim.

d.d.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userus
    userus's avatar
    Erkek

http://rapidshare.com/files/400889605/yasak_yok7.rar İndir 30 Tnae dns var mutlaka biri olur :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

bende dns yok ama yinede açıyor

Bittik biz bittik
Toplam Hit: 4243 Toplam Mesaj: 23