folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ttnet Kafasına Göre Faturalandırma - Kesinlikle Almayın

Ttnet Kafasına Göre Faturalandırma - Kesinlikle Almayın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Merhaba mürid / mürideler...

Konumuza direk giriş yapayım. Evimde kullandığım ttnetin üniversiteli paketi, normalde fiyatları şurdan bakabilirsiniz:

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/Universiteli-Kampanyasi.aspx

Benim faturamda yazan, Yalın İnternet Ultra Limitsiz 50 AKN. Yani benim aylık 53,90 tl ödemem gerekir. Ben aboneliği devir aldım. Devir alırken bana telefondaki temsilci, kesinlikle ekstra fiyat ödemeyeceksin, tarife neyse onun üzerinden faturalandırma devam edecek dedi. Sadece devir ücreti (tam hatırlamıyorum) onu ödeyeceksin dedi. Neyse devir ücretini ödedik, daha sonra kullanmaya başladıktan sonra 2 aydır fatura geliyor fakat yukardaki fiyatın nerdeyse iki katı.

İlk ay gelen fatura:

İkinci ay gelen fatura

Faturalardan da görüleceği üzere, fatura üzerindeki hiçbir kalemin sabit bir tutarı yok, her faturadaki kalemlerin değişken olduğunu görüyoruz. Yani halk diliyle kafalarına göre fiyat geçirmişler.

Bunun bir mantıklı açıklaması olabilir mi ? Ben 4 aylığına devir almıştım, 2 ay doldu. Bundan sonra ttnet almam, alana da engel olurum. Evet gösterilen ücretler belki bazılarına çok fahiş gelmeyebilir fakat burda hem para hemde insanları kandırma durumu söz konusu. Sizce bu durum için ne yapılmalıdır?

Nova Vida !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

ttnete sınırsız ettiğim küfürlerden sonra superonline a geçtim , aynı alt yapı aynı ev kablolar bile değişmedi 3mbps ı geçmeyen hız şimdi 10mbps görüyor.

ha arada kopmalar hala oluyor o benim kutum ile alakalı ona da el attıracam az kaldı.

ttnette iken fatura 74 tl geliyordu 60 tl olması gerekirken yıllık tahattürlü 74 geliyordu düşünün , şimdi çalışan indirimi ile birlikte 39 tl ödüyorum superonline a 

ha ilk faturam geldi oda 28 tl mi ne.

Break Dance Bboy MaxeL
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek

Biz superonline a geçtik başta iyiydi fakat şu anda durduk yere cs de lol de 2000-3000 bin pinge çıkıyor aq anlamadım aradım 15 dk iyiydi sonra yine aynı.. dns i düzelttim otomatik yaptım yok yine yok aq

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

hocam ayni kampanyadan yararlaniyorum, faturami actim baktim karsilastirdim, ben 59 tl oduyorum. paket ucreti 71, paket indirimi 34 gozukuyor. ayrica hizmet bedeli ucreti yok(sende 24 tl).hizmet bedeli olarak alinan para devir ucreti taksidi degilse kesinlikle sikayet actir, fazladan alinan parayi geri iste.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

şimdiden delilleri ve ödeme belgelerini topla hocam tüketici haklarına başvur benzer olayda Superonline için benim başıma da geldi tüketici haklarına başvurdum lehime karar verdi. Superonline ihtar yazısını alınca aradılar geri ödemek yerine faturadan düşelim dediler kabul ettim. Şuanda fazla ödediğim miktarları geri ödemek yerine faturadan düşüyorlar ve 2 aydır fatura ödemiyorum 0,00 TL olarak geliyor :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    OdiN bunu yazdı

Biz superonline a geçtik başta iyiydi fakat şu anda durduk yere cs de lol de 2000-3000 bin pinge çıkıyor aq anlamadım aradım 15 dk iyiydi sonra yine aynı.. dns i düzelttim otomatik yaptım yok yine yok aq

Ara bi konus haci ayni problem vardi bende de yeni yeni ortaya cikti hizimda 5 6yi gecmiyordu 2 3 kez aradim yok virus yok kablo dedi. En son sert ciktim kayit aldi sabaha eski haline dondu.

Superonline de en sevdigim fatura olayi 1yildir her ay fix 64 geliyor ne artiyor ne azaliyor.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Alo+net 50 tl oduyordum . Tahut bitti. 

Simdi cikiyorum dedim .kapatin aboneligimi ceza odeyecekmisim . Neden dedim . Ttnet alo 2017 kadar tahut var diyorlar . Lan internetle aldim beraber baslayio beraber bitiyor yok neymis 12 atu varmis . 

Tahutum var diye 59 tl altina kampanya yok . Bide 19 tl telefon 21tl de olabilir

79.90 altina kampanya si yok 24 ay tahutlu.

Cakallara bak . 12 tl olan alo paketini 9 tl den indirimli aliyorum . Iptal edersem aylik 3 tl indirimi 89 tl olarak geri istiyorlar . 

Itiraz ettim 4 gundur degerlendiriyorlar dur bakalmi ne cikacak

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

2 katını kitlemisler. 

Mart ayıda geldi ya. Erkek kediler dişilerle çiftleşirken, erkek kedi nasıl dişi kaçmasın diye kitliyor ise sende o şekilde olmuşsun. 

Ara şikayet et, bimere yaz, cimere yaz. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

Faturaları koyduğun iyi olmuş gelen ücret normal..
    ilk ay devir işlemi olduğu için 24 TL devir ücreti kitlemişler

E bi de yalın internet ücreti var.. Sen her ay yaklaşık paket fiyatın + yalın internet ücreti ödeyeceksin.
    O 59 tl'lik ücreti kafasına göre sana haber vermeden değiştirebiliyor sözleşme yapmadıysan :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

Hocam aboneliği devraldığın arkadaşın indirimli kullanım süresi bitmiş olabilir mi? 12 ay indirimli yazıyor tabloda. Yani indirimin son ayında devretmiştir sana?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Hocalar yazının için devir ücretini ödedim dedim :) Çünkü ilk ay 22 tl lik bir fatura geldi, aradım sordum bu devir ücreti için geldi dediler. 

İndirimli sürenin bitmesine ise halen 2 ay daha var, bunu da ttneti arattırıp bizzat öğrendim. 

Zaten 2 aylık süreci kaldığından herhangi bir yere başvurmayacağım. Ama faturalandırmayı herkes görsün diye böyle bir konu açtım. 

Daha önce de bu paketi kullanmıştım, her ay düzenli olarak 58,75 tl gelirdi, fakat bu olayda faturanın çok gelmesi dikkatimi çok çekti.

Neyse takdir yine sizlerin.

Nova Vida !