Ttnet Sanal IP

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Merhaba,

ISS tarafından atanan IP'ler normalde statikti(85.108.xxx.xxx, 89.xxx.xxx.xxx gibi). Bir kaç hafta önce internetimde bir arıza oldu ve bir gün sonra çözdüler fakat bana statik IP yerine 10.96.xxx.xxx gibi sanal IP vermeye başlamışlar. İnternet ile ilgili bir sorunum yok fakat gerektiğinde RD Client ile telefondan bağlanabiliyordum. Şimdi ise bağlanamıyorum hatta ping süresi 7 den 10 civarlara yükselmiş.

Pazartesi arayıp görüşücem ama bu durumu bir sorun olarak görülür mü ? Müşteri temsilcisine, ISS tarafından verilen sanal IP değilde arıza olmadan önceki statik IP vermesini talep edebilir miyim ? Sonuç alabilcem mi ? bana "Modemi açıp kapatır mısınız ?" der mi ? 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Edemezsin. Aylık 35 liraya sabit ip hizmetini satmak isterler. O yüzden :

https://www.tahribat.com/forum/ucretsiz-ip-havuzundan-kurtulma-yontemi-ve-sabit-i-241481

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Edemezsin. Aylık 35 liraya sabit ip hizmetini satmak isterler. O yüzden :

https://www.tahribat.com/forum/ucretsiz-ip-havuzundan-kurtulma-yontemi-ve-sabit-i-241481

Bende bu konuyu aramıştım. Tahribatta arama yaparken 3 4 kez hata aldığım için konu açım dedim. IPv4 te adresler bittiği için böyle bir uygulamaya geçildiği ve bunu fırsata çevirdiklerini düşünüyorum. Aylık 35 TL için değmez gerektiğinde aile filtresini aktive ederiz. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

ben kendimi bildim bileli sabit ip paralı idi. Kendimi bildim bileli dediğim 2002-2003 civarından beri

Cosmic tarafından 29/Kas/19 21:29 tarihinde düzenlenmiştir

Bittik biz bittik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı

ben kendimi bildim bileli sabit ip paralı idi. Kendimi bildim bileli dediğim 2002-2003 civarından beri

Benimki statik IP'di. Modemi res atınca başka IP geliyordu ama yurtdışına çıkışımda da yine o yeni IP gözüküyordu. Sabit IP farklı bir hizmet olmalı. Sadece bir IP o kullanıcıya özel oluyor olması lazım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LevhiMahfuz
    LevhiMahfuz's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı

Benimki statik IP'di. Modemi res atınca başka IP geliyordu ama yurtdışına çıkışımda da yine o yeni IP gözüküyordu. Sabit IP farklı bir hizmet olmalı. Sadece bir IP o kullanıcıya özel oluyor olması lazım.

Sizinki Static IP değilmiş hocam buradan onu çıkarabiliriz. 

Uçamıyorsan, koş. Koşamıyorsan, yürü. Yürüyemiyorsan, sürün. Ama yerinde durma!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    hypnot1c bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı

senin statik ip dediğin şey dinamik ip. sabit olsaydı ve hiç bir  zaman değişmeseydi o zaman statik ip olurdu. 

şu anda ki durumuna (10.0.0 lı ip) CGN deniyor (carrier grade nat) birden fazla abone aynı ip yi kullanıyor. senin bu arızadan once ki durumun (modemin her açtığında ip dğeişmesi) ne de dinamik ip deniyor 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    hypnot1c bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı

senin statik ip dediğin şey dinamik ip. sabit olsaydı ve hiç bir  zaman değişmeseydi o zaman statik ip olurdu. 

şu anda ki durumuna (10.0.0 lı ip) CGN deniyor (carrier grade nat) birden fazla abone aynı ip yi kullanıyor. senin bu arızadan once ki durumun (modemin her açtığında ip dğeişmesi) ne de dinamik ip deniyor 

Evet, kavram karmaşası oldu. Üstüne basa basa 2 3 kere demişim birde :| kafa dolu. Dinamik IP doğru tanım. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Gençler IPv4 ler bitti malesef. Bundan sonra vlan lerde takılıcaz :D

https://www.ripe.net/publications/news/about-ripe-ncc-and-ripe/the-ripe-ncc-has-run-out-of-ipv4-addresses

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Tum operatorlerde mi boyle sirf bu yuzden turknete gececegim. 

tahribat.com a can feda
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    LevhiMahfuz bunu yazdı
    hypnot1c bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı

Sizinki Static IP değilmiş hocam buradan onu çıkarabiliriz. 

Sanırım bahsetmek istediğiniz şey CGNAT

Toplam Hit: 12137 Toplam Mesaj: 13
ttnet sanal ip