folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Tubitak, Kosgeb, Yatırımcılar (Bilgi Edinme)

Tubitak, Kosgeb, Yatırımcılar (Bilgi Edinme)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Danışmana vs gerek yok arkadaşlar,

Bilale anlatır gibi anlatıyor kılavuzlar, hatta tübitak ve kosgeb webinar düzenliyor sürekli.

Gerçekten gözünüzü korkutuyorsa ilk seferinde danışmanla yapabilirsiniz. Sonrasında kendiniz yapın.

Benim elektro müh kuzen de pcb dizgi makinesi çıkardı hibeye kosgebden.

Danışmansız hiç bir şeysiz.

Hatta diyor ki kurullar danışman ile ve danışmansız hazırlanan projeleri okurken zaten anlıyorlar. Eğer hem danışmansız ve başarılı bir proje olduğuna inanırlarsa daha çok şans veriyorlar. Ayrıca danışmanların yasal bir statüleri yok diyebiliyorım? 

kendinize ayığ olunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

kosgep hikaye şuan için

Sen niçin öyle dedin abü? 

kendinize ayığ olunuz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Geri odemeler cok kotu. Harcican unutucan para bir ara gelecekte gorecen. Tum isi yapip bitirip 1 sene dayanacak butcen varsa yapistir 3-5 yatirimini kurtarirsin geri odenince

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Geri odemeler cok kotu. Harcican unutucan para bir ara gelecekte gorecen. Tum isi yapip bitirip 1 sene dayanacak butcen varsa yapistir 3-5 yatirimini kurtarirsin geri odenince

Kosgeb için maksimum 6 ay da hibe ödemeleri tamamlanıyor deniyor. Doğru değil mi? 

kendinize ayığ olunuz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    kurdo bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

Kosgeb için maksimum 6 ay da hibe ödemeleri tamamlanıyor deniyor. Doğru değil mi? 

Kosgebde genel anlamda izleyici(kosgeb uzmanı veya öğretim üyesi) faturanı beyan ettiğin ürünü veya personeli şirketinde gördükten sonra sisteme girmesi onaylaması bu süreçler ortalama 6 ay sürer evet. Az da sürebilir daha fazla da sürebilir.

Geri ödemeli desteklerdede çoğu zaman PROJE BİTTİKTEN SONRA (mesela sizin projeniz 24 aylık bir proje) 12 ay sonra 6 eşit taksitle geri ödeme alınır. Yani 24 + 12 bu örnek için 36 ay sonra ödemen başlar.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atmaca-atmaca
    atmaca-atmaca's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Hepinize Merhabalar Ahali,

Başlıktan anlaşıldığı üzere bu ve bu gibi kurum ve kuruluşlardan projeler için aramızdan hiç destek alan var mı, bir kaç projem var ama okul okumadığım için direkt bağlantı kuramıyorum eğer öyle olursa makina mühendisi arkadaşımın üstüne yığacağım projeleri ve onun üzerinden destek alacağım, eğer bana vermeme durumları olursa.

Daha önce devletin hiçbir kurum kuruluş vakıf ve derneğinden 0,1 krş bile almamış o konulardaki olayları hiç bilmeyen biriyim.

Destek alabilmen için yasal olarak faturası ile birlikte beyan edeğin harcamaların olmalı. Yani kısacası cebinde para yok ise hıbeyi unut. Cebınde para var ise önce onu çatır çatır harcamalısın daha sonra ödenek sana direk olarak değil dolaylı olarak ara ödemelerle gerçekleşek yani taksit gibi.. 

..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Plastik Enjeksiyon Kalıpları hibeye giriyor mu girmiyor mu bunu nasıl öğrenicez?

Ticaret odasında ki dangalaklar cevap veremiyor bana.

Plastik enjeksiyon kalıbı hibeye giriyorsa kafamı sokacağım bu işe, girmiyorsa sokmayacağım.

kendinize ayığ olunuz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paparozzi
    paparozzi's avatar
    Erkek
    kurdo bunu yazdı

Plastik Enjeksiyon Kalıpları hibeye giriyor mu girmiyor mu bunu nasıl öğrenicez?

Ticaret odasında ki dangalaklar cevap veremiyor bana.

Plastik enjeksiyon kalıbı hibeye giriyorsa kafamı sokacağım bu işe, girmiyorsa sokmayacağım.

Hocam eğer yurtdışına bağımlı olduğumuz bir ürün ise genel olarak olumlu bakıyolar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

Hocam Kosgeb, IPARD , bakanlıklar, AB , Tubitak, büyükelçilikler.. bilimum fon kuruluşlarından fon aldırdım hocam. Danışabilirsiniz :) Fikir ücretsiz, ama iş takip ve projeyi hazırlama ve başvuru ücrete tabidir. :)  Zaten kazan kazan ilişkisi bu iş. 300 - 500 bin hibenin yanında 5-10 bin devede kulak kalır. Bunu tamamen samimiyetimle söylüyorum.

TBT'de şahsen tanıyanlar bilir zaten projeci olduğumu.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    zone bunu yazdı

Hocam Kosgeb, IPARD , bakanlıklar, AB , Tubitak, büyükelçilikler.. bilimum fon kuruluşlarından fon aldırdım hocam. Danışabilirsiniz :) Fikir ücretsiz, ama iş takip ve projeyi hazırlama ve başvuru ücrete tabidir. :)  Zaten kazan kazan ilişkisi bu iş. 300 - 500 bin hibenin yanında 5-10 bin devede kulak kalır. Bunu tamamen samimiyetimle söylüyorum.

TBT'de şahsen tanıyanlar bilir zaten projeci olduğumu.

hocam bir üstteki postta arkadaşımız eğer yurtdışında üretilen bir şey ise plastik enjeksiyon kalıbına çıkar dedi.

bizim üreteceğimiz ürün, zirai bir makinanın yedek parçaları. bu zirai makinalar yurtdışından yoğun ithal ediliyor, son 3-4 yıldır da türkiye dede üretilmek için girişimciler mevcut.

ama biz makinayı değil, yedek parçasıını ve aksesuarını üreteceğiz projemizde. 

şansımız nedir ümit veriniz lütfen bana.

kendinize ayığ olunuz
Toplam Hit: 3049 Toplam Mesaj: 34
tubitak kosgeb yatırımcılar