folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tüketici Hakları Konusunda Bilgisi Olanlar

Tüketici Hakları Konusunda Bilgisi Olanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husein
    husein's avatar
    Erkek
    blank_page

arkadaslar ben bir taraftar saati aldım yaklasık olarak 1 yıl oldu. bundan 2 ay önce kordonu koptu. taraftar saatlerini yapan mgm saat firması yedek parçalarını hiç bir yere göndermeyeyip sadece kendi değişimini yapıyormus. firmayla irtibata geçtim ellerinde o modelin beşiktas için olanı olmadığını söyleyip lacivert yani fenerbahçe için olanını takmayı önerdiler ve siyah kordonun tekrar üretilmeyeğini söylediler. ben bir yerden duydum böyle markalı firmalar için yedek parça temin edemiyorsa ücreti kadar yeni bir saat verme zorunlulukarı varmıs diye. böyle birsey doğru mu yada ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Ürünü tamir edemiyorlarsa,

aynısının yenisi ile değiştirilmesi, bir üst model ile değiştirilmesi hasar oranında fiyat indirimi yada ürün fiyat iadesi senin seçimlilik hakkındır...

Bulunduğun ilcedeki kaymakamlığa git, tüketici haklarından ayrıntılı bilgiyi al en kötü ihtimal 6.5 liralık damga pulu alırsın, mahkemeye verirsin...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

rene hocam söylemiş gerekeni

uygulama olarak ilk önce şirkete bu haklarını hatırlat çünkü hakkını bilen müşteriyi pek sevmiyolar ve herkes bilmediği için ezmeye hakkını yemeye çalışanlar çok oluyor

ama haklarını vurgularsan gerekirse biraz sertleşerek ısrarcı olursan yola geliyorlar 

(tecrübelerim böyle gösteriyor)

olmazsa önce tüketici hakem heyetine sonra da tüketici mahkemelerine başvurman gerekecek 

il ve ilçelerde kaymakamlıkta valilikte bulabilirsin hakem heyetini 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunu oku, orda hak ve yükümlülüklerin olacak.

ayrıca; saatin faturası falan vardır umarım, ispat açısından lazım olacak.

dava da açmıyorsun. ilçe kaymakamlığında tüketici sorunsalı hakem heyeti başkanığına gidiyorsun dilekçe ile eklerini veriyorsun onlar karar veriyorlar, ordaki karar olumsz çıkarsa sonradan mahkemeye gitme hakkın var.

///______________
Toplam Hit: 906 Toplam Mesaj: 4