folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Tüm Gsm Operatörlerinin Başlattığı Numara Taşınabilirliği Yararlı Mı? Yoksa Zararlı Mı?

Tüm Gsm Operatörlerinin Başlattığı Numara Taşınabilirliği Yararlı Mı? Yoksa Zararlı Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Şimdi numara başka bir gsm operatörüne taşınınca hatlarda benim gibi kampaya kovalayan insalar için gerçekten zararlı
    Mesela arkaşınızın numarası avea dan Turkcele taşınmış sen sanıyorsun  hala avea öğrenci hattı var 10 dakikası 2 kontör diye mobilöğrenci tarifesi çünkü konuşuyorsunda konuşuyorsun böyle arkadaşın diyor ki kanka benm hat turkceldi biliyorsun değilmi 9 kasında başladıya numarataşınabilirliğibenim hatun turkcellidiye bende taşıdım birden  böyle neeey diyorsun su gibi kontörleriniçilmiş oluyor   çünkü baştaki numaralar değişmiyor 554 oluyor ama Türkcell hat neyse birde birbirimizi ararken veya birini ararken bakarsın okişi turkcelli hop turkcell hattından ararsın amaşimdikimin hangi operatörde olduğu muamma olacak kötü bu bakımdan düşündüğünde  öğrenci adamız bunları kovalarız haliylen :)
    Numara taşınabilirliğ hakkında bu tarz fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

benim bildiğim kadarıyla numarası taşınmış bir kişinin numarasını aradığında çağrı gitmeden önce seni uyarmak maksadıyla ufak bir sinyal sesi verecekti

durum ne şuanda?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    en az 3 kere ben cevap verdim. operatörü değişen bir numarayı aradığınızda "şebeke dışı arama" diye bir uyarı gelecek kulağınıza. bu uyarı her operatörde farklı olabilir ama sonuçta uyarılacaksınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    oliWeR bunu yazdı:
    -----------------------------
    en az 3 kere ben cevap verdim. operatörü değişen bir numarayı aradığınızda "şebeke dışı arama" diye bir uyarı gelecek kulağınıza. bu uyarı her operatörde farklı olabilir ama sonuçta uyarılacaksınız.
    -----------------------------
    o zaman problem yok peki uyarıda kontör gidecekmi?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Yok hoca rahat ol. Kontorler duracak senin:)

Ama ben olayı şöyle biliyorum:

"Şebeke dışı bir arama yaptığını çalan ton sesinden anlaman gerekiyor diye biliyorum.Ama vatandaş bu ses tonunu anlamayabilir tabi.

Uyarı sistemi yok diye biliyorum,Gsm şirketleri de bu konunun (uyarı bildirisinin müşteriye şebeke dışı ararken verilmesi) yasaya

girmesini falan istediler gibisinden bir haber okuğumu hatırlıyorum." 

1 hafta sonra belli olur her şey,elbet önlemi alınır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

iyi o zaman

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek
    sinyal sesi diye bir durum varsa tabi yararlıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emresar
    emresar's avatar
    Erkek

Numarayı çevirdikten sonra değişik bir ton sesi  geliyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Yeri gelmişken sorayım. Numara taşındıktan sonra eski hattaki kontorler ne olacak,

Yeni taşındığımız operatöre aktarılacak mı yoksa patlayacak mı içimizde kontorler?

Bu sorunun cevabını bilen var mi?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    hacım hep konuşma üzerine söylüyosunuz ya mesajlaşırken ne olacak?her seferinde acaba bu hangi hatta geçti diye kontörmü sorgulayacaz?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Erkek
    beyler yw birşey sölicem hep ilki turkcell çıkarıyor türkiyede dikkatinizi çektiyse hiç reklam yapıyorsun diye kızmayın doğruyu söylüyorum :| ilk windows live ile anlaşmayı turkcell yaptı şimdi vodafone felan yayıldı ilk gsm operator taşıma işlemini turkcell çıkardı bütün gsm şirketleri de bu işlere girişti turkcell gerçekten işini iyi yapıyor bence
Toplam Hit: 1564 Toplam Mesaj: 11