folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tüm Sorumlarım Tek Başlıkta Her Türlü Yardıma İhtiyacım Var Galiba

Tüm Sorumlarım Tek Başlıkta Her Türlü Yardıma İhtiyacım Var Galiba

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

merhaba tbt ailesi 

nasıl gidiyor iş güç hayat ?

beimkini bol sorunlu her zamanki gibi tek tek yazıyorum söyleyecek bir şeyi olan herkese teşekkürler

---

sorun 1 ( TTNeT )

2 TurkNetten 2 hafta önce internet başvuru yaptım. geri döndüler port yok diye ttnet açacakmış portu açmıyorlar onlarda dilekçe v.s. verdim. direk ttnete başvuru yaptım bekleyeceksiniz diyorlar sıra numaram da 1 imiş( organ sırası ya aq) neyse sonuçta ne yapabilirim bimer e yazdım belki birşey olur diye 

-----

sorun 2 ( Ekran kartı ) 

GT650m ekran kartımı tanıtamıyorum nvidia drıver bulamıyor yüklemiyor bir türlü ubuntu v.s. görüyor ama aç deyince sıkıntı çıkarıyor devID.info da bir driver onerdi ama yüklesede çalışmıyor suan win7 kurdum önerisi olan var mı?

----

sorun 3(sosyal hayat ve ilişkiler)

----------->çoook uzun kimseyi sıkmaya değmez vazgeçtim ama 2 ucu boklu değnek tam anlamıyla PM atabilir yardımcı olabilecek biri varsa <----------------

-----

sorun 4( spor)

spora başlayacak motivasyon ve güçe ihtiyacım var ne yapabilirim bunun için

---------

daha bir çok küçük sorun var aklımda sonuçta bu aralr  en mantıklı wallpaper bu oluyor

https://quotefancy.com/media/wallpaper/1600x900/72005-Chuck-Palahniuk-Quote-Tyler-s-words-coming-out-of-my-mouth-I-used.jpg

I am Jack's inflamed sense of rejection
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Sorun 4 için

http://www.tahribat.com/forum/sporlar-kilo-verme-sporcu-takviyeleri-oneriler-221441

Mobil uygulamalar çok iyi. İndirdim

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

4. Sorun için ilgili cevabım.

1 sene önce 100 kg'a kadar çıktım. 177 boyundayım. Haliyle yanaklar böyle elma gibi oldu. Hatta yanaksson diyenler vardı :) Astım hastasıyım. Haliyle nefes almam zorlaştı. Yılgınlaştım vs.

Ama şunu farkettim. Ben aslında yılgın olduğum için kilo alıyordum.

Önce hayatımdan ''yapamazsın, edemezsin'' diyen yavşakları çıkardım. O sabah kalkıp spor salonu arayışına girdim. Salondan çıkıp doktoruma gittim ve ''hocam kilo vermeliyim ama bunu yaparken astım atağına yakalanıp daha da kötü olmak istemiyorum'' deyip fikir istedim. 

Sağolsun bir diyetisyene yönlendirdi. Hatun inceledi kan değerlerime baktırdı vs. 

Sonra dedi ki; ''beyefendi, sizin öğünlerinizde ufak değişiklikler yapacağız. En önemli değişiklik ise alışkanlıklarınızda olacak'' dedi. 1 demlik çay içen ben (farkında olmadan çılgınlar gibi şeker türkettirdiği için) çay alışkanlığımdan vazgeçtim.

Sabahları 1 somun ekmek yiyen ben, beyaz ekmeği çıkardım hayatımdan. Yerine kepekli veya tam buğday ekmeği alıyorum. Annem ekmeği bazen evde kendi yapıyor esmer undan.

küçük porsiyonlar halinde ama 6 öğün beslenmeye başladım.

Alkolü çıkardım hayatımdan. çok çok nadiren 1 bira içiyorum. Onu içtiğimde de şişkinlik hissediyorum zaten.

düzenli uyumaya başladım. Zaten spor salınunda geldikten sonra sadece uyumaya vakit kalıyor.

Spor salonundan arkadaşlar edindim. İş yerimde ki insanları spora gitmek için teşvik ettim. Bu sayede arkadaş çevremin de ''sağlıklı olmak için çaba sarfeden'' insanlardan oluşmasını sağladım.

Tüm bunları yapmaya başladıktan sonra, yavaş yavaş kilo vermeye de başladım.

Şu anda 84 kiloyum. Ancak, yağ yakımım hızlandı ve kas yapmaya başladım.

Özgüveni de yükseltiyor bu.

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Sadece aşık olarak veya düzenli bir ilişki sahibi olarak (maço aşık modundan bahsetmiyorum) bir çok sorunu (okul, aile, sosyal hayat, dersler, spor, iş güç vs vs) çözebilirsin. Ama sonrasını iyi yönetemeyeceksen hiç bulaşma.

Milletçe biraz duygu yoğunluğu/eşiği yüksek bi millet olduğumuz için işleri her iki cinste bok ediyor ama aksi mümkün. Sadece arada nefes almayı unutma.

heza tarafından 27/Eki/16 18:29 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    DanLev bunu yazdı

4. Sorun için ilgili cevabım.

1 sene önce 100 kg'a kadar çıktım. 177 boyundayım. Haliyle yanaklar böyle elma gibi oldu. Hatta yanaksson diyenler vardı :) Astım hastasıyım. Haliyle nefes almam zorlaştı. Yılgınlaştım vs.

Ama şunu farkettim. Ben aslında yılgın olduğum için kilo alıyordum.

Önce hayatımdan ''yapamazsın, edemezsin'' diyen yavşakları çıkardım. O sabah kalkıp spor salonu arayışına girdim. Salondan çıkıp doktoruma gittim ve ''hocam kilo vermeliyim ama bunu yaparken astım atağına yakalanıp daha da kötü olmak istemiyorum'' deyip fikir istedim. 

Sağolsun bir diyetisyene yönlendirdi. Hatun inceledi kan değerlerime baktırdı vs. 

Sonra dedi ki; ''beyefendi, sizin öğünlerinizde ufak değişiklikler yapacağız. En önemli değişiklik ise alışkanlıklarınızda olacak'' dedi. 1 demlik çay içen ben (farkında olmadan çılgınlar gibi şeker türkettirdiği için) çay alışkanlığımdan vazgeçtim.

Sabahları 1 somun ekmek yiyen ben, beyaz ekmeği çıkardım hayatımdan. Yerine kepekli veya tam buğday ekmeği alıyorum. Annem ekmeği bazen evde kendi yapıyor esmer undan.

küçük porsiyonlar halinde ama 6 öğün beslenmeye başladım.

Alkolü çıkardım hayatımdan. çok çok nadiren 1 bira içiyorum. Onu içtiğimde de şişkinlik hissediyorum zaten.

düzenli uyumaya başladım. Zaten spor salınunda geldikten sonra sadece uyumaya vakit kalıyor.

Spor salonundan arkadaşlar edindim. İş yerimde ki insanları spora gitmek için teşvik ettim. Bu sayede arkadaş çevremin de ''sağlıklı olmak için çaba sarfeden'' insanlardan oluşmasını sağladım.

Tüm bunları yapmaya başladıktan sonra, yavaş yavaş kilo vermeye de başladım.

Şu anda 84 kiloyum. Ancak, yağ yakımım hızlandı ve kas yapmaya başladım.

Özgüveni de yükseltiyor bu.

hocam bende sadece spor sıkıntım var kilom var illaki ama ben undan gerçekten sıkıntı duymuyorum beslenmem güzel  bence sabahları varsa 1 meyva( elma v.s) + çay ( şekersiz seviyorum ben ) öğlen okul ne verirse akşam kepekli makarna 50-75 gr arası + 50-75 gr tavuk + 1 demlik çay şekilnde yaşıyorum çok çok az pizza v.s. ile eğleniyorum işte yani ben spor yapmak istiyorum kilo vermek degil :D 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Dertler derya olmus sende bir sandal. 

Sorun 2 nin sebebi ekran kartin bga yapilmasi lazim ekran karti cipinin anakartla olan arasina 200 lira sikismis bi bga yapan yere goturursen onu cikartir sorununu cozerler

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

sen okulu naptın ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

sen okulu naptın ?

Canım bir anda "a*ina bile koydum" demek istedim de degistirdim hocam 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Sırf bir şeyler öğreneyim diye Aikijijutsu kursuna gidiyorum. Kurs Bayrampaşa Terazidere'de bulunuyor. Pazartesi, çarşamba ve cuma günü akşam iş çıkışı koştura koştura buraya gidiyorum. Aylık 100 TL veriyorum. Senide götürürüm ama karı kız pek yok. Beraber gider geliriz, Gelirken Aksaray'da iner Yenikapı'ya kadar yürürüz. Kafamız da uyuşursa beraber bile gezeriz. Fazla arkadaşım yok. Bana takılacaksın yürümeyi seveceksin. Ben Mecidiyeköy'den Sultanahmet'e kadar yürürüm. 

Gerçi boş vaktim, hafta tatilim, olduğu zaman kendimi İsam'a kapatıyorum. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

Spor tavsiyeleri için eyvallah sagolun 3. Sorunu çok temiz halloldu zaten ilk iksi için uplayayim belki bir şey cikar

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Kardes sana sorun 1 in cevabini soluyim oncelikle port açılabilecek bi kavram degildir. ikincisi portta sira bekleme olayi yokyani port takılır  senden once birisi başvuru yapar o mahallede gidip bağlarlar  port bi cihaz birisi internet iptal ettiğinde bi port bosalir sen basvuru yaparsin port dolar..port bulmak getittirmek falan hikaye genelde

Toplam Hit: 1898 Toplam Mesaj: 12
sorun hayat