folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Tur Tavsiyesi Alabilir Miyim (Karadeniz Turu)

Tur Tavsiyesi Alabilir Miyim (Karadeniz Turu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

Merhaba,

Ağustos sonu Eylül başı gibi karadeniz turu düşünüyorum, 6 gece 7 gün gibi. Bir sürü tur firması var. Hangsi iyidir kötüdür çıkamadım işin içinden. Var mı tecrbeniz?

imza mı gelmiş?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Tur tavsiyesi bilmiyorum ama covidden dolayı Araplar yok bu sene çok iyi bir zamanlama. Normal zamanda memleketimin insanının yüzüne bakmamaya başlamıştı esnafımız... Araplardan adım atacak yer yoktu...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fastottoman
    fastottoman's avatar
    Erkek

Ets ve joly gibi büyük turlardan şaşma organizasyonlari güzel,ets müsterisine hotel personeli bile güzel  davranıyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

karadenizli arkadaşlarım şehir merkezinde bir otelde kalıp yerel turlarla gezilmeli diye tavsiye vermişlerdir 

Rize için ezgi tur vardı sanırım

matematik24.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Turla nasıl olur bilmem belki aklına yatar ya da başka soran olur diye yazıyorum , uçakla gitmeyi düşünüyorsan Trabzon havalimanı oto kirala , Trabzon'da Sümela manastır, Uzungöl yap (bence Uzungöl'ün pek görülecek birşeyi yok ) uzunsokakta bir tur at aşağıda ganita da çay simit yap belki çayı Trabzon boztepede de içebilirsin  , Trabzon 1 güne bitti . Rize'de aydere çık, fırtına deresinde rafting olabilir giderken  yol kenarında kırmızı benekli alabalık ya da muhlama yiyebilirsin 1 gün burda geçer  . Çeçevaya uğrayabilirsin . Artvin arhavide mençuna şelalesine git , yol zordur ama görmeye değer sahil yolunda şelale restoranda balık yiyebilirsin 1 gün bitti . Diğer gün batuma git batumuda 1 güne gezersin oraya kiralık araçla gidemezsin zaten orada taksi kullan daha iyi . Son olarak borçka Karagöle git  görmeden dönme bence , hava durumuna bak güzel havada gitmelisin yoksa onca yolu boşa gitmiş olursun . Bu programı gidiş Batum(hopa) dönüş Trabzon olarak ta yapabilirsin. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

Ben kendi aracımla Diyarbakır, Mardin'e gidip kafileye katılmak istiyordum ama şuanda kültür turları bulamadım.

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

@K4R4B4S4N kardeşim baya güzel yazmışsın. kendi aracımla gitmeyi düşünüyorum yeni konu açmayım buradan alayım Samsun'dan itibaren Artvin'e kadar Bilgi verenimiz olur mu acaba ? Şurada şunu mutlaka yap mutlaka git diyeceğiniz?

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
    CiRKiN bunu yazdı

@K4R4B4S4N kardeşim baya güzel yazmışsın. kendi aracımla gitmeyi düşünüyorum yeni konu açmayım buradan alayım Samsun'dan itibaren Artvin'e kadar Bilgi verenimiz olur mu acaba ? Şurada şunu mutlaka yap mutlaka git diyeceğiniz?

Trabzon'dan itibaren biliyorum malesef. Araç mutlaka lazım hatta suv tarzı olsa daha iyi . 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeknikA
    TeknikA's avatar
    Erkek
    K4R4B4S4N bunu yazdı

Birkaç ekleme yapmak isterim.

Rize'de Rize kalesinin oralardaa kahvalto güzel olabiir. Çayelinde Lale lokantası var kurufasulyeyi kesinlikle ama kesinlikle yemelisin. Gidebilirsen Ayder full bina o yüzden Zilkale ziyaretinden sonra Palovit Şelalesi ile Pokut Yaylası tavsiye ederim. Harika yerler.

Artvin'de Çifte köprü ile Hatila vadisini görmelisin. Acemi şoförrlere dikkat et Hocam. 

TeknikA tarafından 03/Ağu/20 21:06 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    TeknikA bunu yazdı
    K4R4B4S4N bunu yazdı

Birkaç ekleme yapmak isterim.

Rize'de Rize kalesinin oralardaa kahvalto güzel olabiir. Çayelinde Lale lokantası var kurufasulyeyi kesinlikle ama kesinlikle yemelisin. Gidebilirsen Ayder full bina o yüzden Zilkale ziyaretinden sonra Palovit Şelalesi ile Pokut Yaylası tavsiye ederim. Harika yerler.

Artvin'de Çifte köprü ile Hatila vadisini görmelisin. Acemi şoförrlere dikkat et Hocam. 

çifte köprüye gittim bizim vizyonsuz insanımız tarihi köprünün yanına normal köprü yapmış :D

geçen sene benzer bir tur yaptım gittiğim yerlerin fotoğrafını kolay yapar gönderirim

Artvin Güzeldi

borçka Karagöle gittik(sanırım artvinde 2-3 tane karagöl var :D) 

Maral şelalesi türkiyenin en yüksek şalelesiymiş yolu çok güzel ve keyifliydi heybetli dağların üstünden gitmek felan heycan vericiydi. 

Mençuna Şelalesi  burasıda güzel bir şelaleydi hatta yüzdük biz cadı kazanında biraz yürümek gerekiyor.

rizede ayderde kaldık

aydere artık yayla olarak bakmamak lazım bir merkez halini almış ayderden diye yaylalara turlar kalkıyor

biz sal ile pokuta yaylasına gittik 

ertesi gün kavruna yaylasına çıkmak istedik araba yemedi yarı yolda geri döndük (megane 2019)

aşağı kavrunda biraz takıldık geri döndük sonra ençok beğendiğim yer oarasıydı rizede he insan kalabalığı olmadığından bana öyle gelmiş olabilir.

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek
    K4R4B4S4N bunu yazdı

Turla nasıl olur bilmem belki aklına yatar ya da başka soran olur diye yazıyorum , uçakla gitmeyi düşünüyorsan Trabzon havalimanı oto kirala , Trabzon'da Sümela manastır, Uzungöl yap (bence Uzungöl'ün pek görülecek birşeyi yok ) uzunsokakta bir tur at aşağıda ganita da çay simit yap belki çayı Trabzon boztepede de içebilirsin  , Trabzon 1 güne bitti . Rize'de aydere çık, fırtına deresinde rafting olabilir giderken  yol kenarında kırmızı benekli alabalık ya da muhlama yiyebilirsin 1 gün burda geçer  . Çeçevaya uğrayabilirsin . Artvin arhavide mençuna şelalesine git , yol zordur ama görmeye değer sahil yolunda şelale restoranda balık yiyebilirsin 1 gün bitti . Diğer gün batuma git batumuda 1 güne gezersin oraya kiralık araçla gidemezsin zaten orada taksi kullan daha iyi . Son olarak borçka Karagöle git  görmeden dönme bence , hava durumuna bak güzel havada gitmelisin yoksa onca yolu boşa gitmiş olursun . Bu programı gidiş Batum(hopa) dönüş Trabzon olarak ta yapabilirsin. 

2 sene önce idi sanırım giresun yaylalarda ikamet ediyoruz günü birlik servis minübüsü ile geziyoruz 10-15 kişiyiz

biraz gezdikden sonra hadi çay bahcesıne oturup çayın dibine vuralım olduk  ve google en yakın çay bahçesine götürdü bizi :) 1-2 saat sürdü

çayı bırak su içicek yer yok :)  yapılmış en güzel hatalarımızdan biri oldu

çeçeva yı böyle tanıdık :) ve bizim gittigimiz mevsim de  dibimiz düştü 

yazıcaklarımı kötülemek için yazmıyorum hazırlıgınız olsun diye yazıyorum

aç susuz gitmeyin çünkü gene aynı dönersiniz o anlamda bir tesis yok

büyük araba ile gitmeyin yol yok :)

wc yok :)

telefonunuzun şarjı olsun zamanınız olsun   

aynı sene sümela ya gidicek olduk restorasyonda kapalı dediler gidemedik 

bu sene hazırlandık ben gitmek istemedim gelen fotografları gördüm pişman oldum

http://profil.gittigidiyor.com/kady
Toplam Hit: 1822 Toplam Mesaj: 17
tatil tavsiye karadeniz turu tur