Türk İslam Birliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Öncelikle paylaşım için arkadaşa teşekkür ediyorum.

Türk'üm. Ve bu benim kanımda var. Başka bir ırka geçme gibi bir lüksüm yok.

Fakat İslamiyet öyle değil ki. Ateist Türk'te var , Hristiyan Türk'te var ve bunun yanı sıra Müslüman Fransız'da var , Müslüman İngiliz'de var.

Yani Türk'lüğü bir çatı altında birleştirmek ile Türk- İslam birliği aynı kefeye koyulamaz.

Kendi fikirlerimi söyledim. Tartışma yaratmak değil amacım.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Türk-İslam medeniyeti diye bir şey var. Koskoca Osmanlı'yı, koskoca Selçuklu'yu (Türkleri cennet vatana getirenler) kimse unutp da basit bir ideoloji diye saçmalamasın. Faşizanca hükmeden bir ideolojidense yüzyıllardır 10larca milletin medeniyetiyle etkilyen ideolojiyi kimse hafife almasın. Bu gerçekleşmek zorunda değil. Ben halimden memnunum ancak bok atmanın da anlamı yok.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

mosquit0 bunu yazdı:
    -----------------------------
    bütün Türklerın gök tanrı ya inanmasını dilerdım :| böylece bu konu baslıgıda böyle olmazdı farklı olurdu en azından :/

+1

O da yok.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek
    Ellerine Sağlık Enes hocam bitanesin=)  Rehber Kur'an Hedef TURAN...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek
    hayal kurmak güzeldir nöronları canlı tutar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Abi dini katmasak şu işe daha makbul olur.Din vicdan işidir. Devlet islam birliği diye olursa yanlış diyen çok olacaktır.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek
    Adamlar kısaca "Her Türk Müslüman değildir." yazmış, abartılacak ne var anlamadım... Birlik konusu bile ayrı düşünceler ve anlamsız cevaplarla bu hali alıyorsa zor birleşiriz biz.

!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

habib_mx_tr bunu yazdı:
    Adamlar kısaca "Her Türk Müslüman değildir." yazmış, abartılacak ne var anlamadım....

@ Kaygusuz

Hocalarıma katılıyorum Tartışılcak bir yer olmadığını görüyorum sadece paylaşım yapıyorum bu çoğu hocanın hoşuna gidiyor belki çoğununda gitmiyolar Mutlaka istisnalar olacak...

Lütfen konuyu tartışmaya sokmanın alemi yok...

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    YaSevYaTerkEt bunu yazdı:

Sizi anlamıyorum gerçekten, mürid kalkmış bir paylaşımda bulunmuş, beğenirsin, merak edersin, izlersin, tşk. edersin.

Siz aksini yapıyorsunuz, inançsızlığınızın doğal olduğu kadar, böyle isteklerin, birlikteliklerin olması da doğal son derece.

Konu tartışma konusu değilki, neden inançlı insanları rencide ediyorsunuz ki?

Bakın gidin diğer konuda deniz gezmiş belgeseli var, onu neden eleştirmiyorsunuz? İnançsız olduğu için değilmi?

Sizin bu yaptığınız bağnazlıkdır, saygısızlıkdır. Beğendiğinize, size hitap edene saygı, etmeyene eleştiri...

çok muhterem antepli müridim... senin dinin sana benim dinim bana... kuranda böyle bir ayet olduğunu sana hatırlatırım... adam görüşüne göre eleştirir... demek ki bu belgesel senin görüşüne uygun ama dikkat et herkes senin bigi düşünecek değil... adam eleştiriyorsa bu bağnazlık,saygısızlık değildir... anteplileri sevip sevmemenin bu yorumla bir alakası yok...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    Türk birliği olabilir.ama islam birliği olayla çakışır.türk birliği olacaksa da adı olmamalı ama politikası adı varmış gibi yapılmalı.örnek ingiliz ülkeleri.Herhangi bir birlik  vs birşeyleri yok.ABD,Avustralya,Kanada,İngiltere,Güney Afrika,Yeni Zelanda.Ama dünya da en fazla ingilizce Hindistan da konuşuluyor ayrıntı bu işte.Ülke işi varsa din yönetim işinde olmaz.sadece uygulamasını kontrol eder.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 6943 Toplam Mesaj: 32