folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türk Net İnternet Sorunu

Türk Net İnternet Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

Selamlar müridler 6-7 aydır sorunsuz kullandığım internetim son 3 haftadır beni çileden çıkartıyor. 3 haftadır hız aşırı düşük ya da internet bağlantısı yok. Bunun için Türknet desteğe yazdım bana fiziksel hattın durumunu attılar sorun yok dediler modeme kadar internet full hızda geliyormuş. Sonra arada modeme reset attım fark ettim ki modeme reset attıktan 10-15 dakika sonra normal hızımda kullanabiliyorum interneti hatta bu aralık bazen 6-7 saate ulaşıyor. Başlarda sorunun modem olduğunu düşündüm ancak dün gece yine aynısı oldu hız aşırı derecede yavaşladı ben de hız testi yapayım dedim google'a bile giremedim bağlantı hatası yok dedi. Sonra el alışkanlığı instagrama girdim şak diye yüklendi twitter'ı denedim yazılar yüklendi resim-video yüklenmedi. Ancak bütün gece google'a girilmiyordu instagramda gezilebiliyordu. Nasıl bir sorunsa çözüme dair fikrim yok türknet desteğe yazdım yine ama aynı cevapları alacağım muhtemelen belki sizler yol gösterebilirsiniz. VPN-DNS kullanmıyorum.

Modem Modeli ASUS-DSL AC51

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı

Selamlar müridler 6-7 aydır sorunsuz kullandığım internetim son 3 haftadır beni çileden çıkartıyor. 3 haftadır hız aşırı düşük ya da internet bağlantısı yok. Bunun için Türknet desteğe yazdım bana fiziksel hattın durumunu attılar sorun yok dediler modeme kadar internet full hızda geliyormuş. Sonra arada modeme reset attım fark ettim ki modeme reset attıktan 10-15 dakika sonra normal hızımda kullanabiliyorum interneti hatta bu aralık bazen 6-7 saate ulaşıyor. Başlarda sorunun modem olduğunu düşündüm ancak dün gece yine aynısı oldu hız aşırı derecede yavaşladı ben de hız testi yapayım dedim google'a bile giremedim bağlantı hatası yok dedi. Sonra el alışkanlığı instagrama girdim şak diye yüklendi twitter'ı denedim yazılar yüklendi resim-video yüklenmedi. Ancak bütün gece google'a girilmiyordu instagramda gezilebiliyordu. Nasıl bir sorunsa çözüme dair fikrim yok türknet desteğe yazdım yine ama aynı cevapları alacağım muhtemelen belki sizler yol gösterebilirsiniz. VPN-DNS kullanmıyorum.

Arayüze wifi şifresini değiştirmek için girdiğimde guncelleme görüp yapmıştım.. 

Bende Türk net kullanıyorum. Sıkıntım yok. Bı kontrol et istersen.

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    Kara_Mc bunu yazdı
    Khan23 bunu yazdı

Arayüze wifi şifresini değiştirmek için girdiğimde guncelleme görüp yapmıştım.. 

Bende Türk net kullanıyorum. Sıkıntım yok. Bı kontrol et istersen.

gırdım hocam ama guncelleme yok ben de yapmısım muhtemelen. 10-11 saattir internet yoktu reset attım yine geldi. modem mi bozuk acaba 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Youtubedaki kalite ayarı otomatik modda ve izlediğim videolar hep 720p kalitesinde oynuyordu ve hiç bir şekilde takılıp donmadan izleniyordu ama son bir kaç gündür otomatik mod 144p kalitesinde zar zor oynatıyor..

Edit: Dsmart internet kullanıyorum.

LhaNeT tarafından 12/Eyl/20 12:27 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Aynı rezillik dediğin gibi bende de oluyor alakasız bir zamanda çok sık değil bir bakıyorum youtube bile açılmıyor video izleyemiyor yada en basit sitelerin yüklenmesi bile çok sürüyor.

Zamanla geçiyor modemin adaptörünü söküp 10-15 dk kadar bekle biraz kendine geliyor.

Fazla download yapınca mı oluyor bu rezillik onu takip edemedim.

KNOWLEDGE IS POWER!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kablonet kullanıyorum. Yurtdışına çıkışım Turkcell üstünden. Son 10 gündür bende yurtdışı kaynaklı sitelerde sorun yaşıyorum.

YouTube'ta hızım Türkiye standartlarının üstünde olmasına rağmen kasma yaşıyorum. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Hocam raporlar bölümünde bulunmaktadır crc Diye bir değer var fotosunu atar mısın ?

Memento Mori
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    Reskam bunu yazdı

Hocam raporlar bölümünde bulunmaktadır crc Diye bir değer var fotosunu atar mısın ?

Hocam raporlar bölümünü bulamadım trafik yöneticisi ile sistem günlüğü var

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı
    Reskam bunu yazdı

Hocam raporlar bölümünü bulamadım trafik yöneticisi ile sistem günlüğü var

Buldum downstream 1735235 upstream 0

Khan23 tarafından 12/Eyl/20 16:36 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek

Türknet kullananlar ağ ayarlarına girip klasik google dns si girsin otomatik dns de türknet çalışmıyor bu kadar saçma salak birşey olamaz google : üst kısmı 8.8.8.8 alt kısmı 8.8.4.4 aynı sorun bendede vardı hem telefonda hem pc de dns değiştirdim şuanlık bir sıkıntı yok gibi deneyip yazarsın

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

-bende de vpn'e bağlıyken vpn bağlantısı kopuyor sürekli. 

Toplam Hit: 12650 Toplam Mesaj: 45
türknet hız problemi modem türknet