folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türk Ordusu Güç Mü Kaybetti

Türk Ordusu Güç Mü Kaybetti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cracker
    cracker's avatar
    Erkek

Bizim bölükteki albay ordunun parasıyla karargahta viskilerin ebesini belliyodu, viskisini dolaba koymayı unutan habercisini tekme tokat dövmüştü hacım. Bu benim şahit olduğum. Daha bilemediklerimizi düşün yani. Üst rütbelilerin çoğu, bak çoğu diyorum zevki sefa içinde yazlıklar,eğlenceler.. hasat şart..

Sana Verilecek En İyi Ceza Kısasa Kısastır, Şiddetli Bir Ceza Şehvete Esir Olanı Gaflet Uykusundan Uyandırır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Gözünüzde büyütmeyin hocalar Türk ordusu genclerin zamanını çalıp kendileri evrak işi ile uğraşan bir memur sürüsünden öte birşey değil.

ben daha kendini koruyamayan yapılanmaya ordu demem. Bence son sırada olmalıymış.

(küfürleri yediğimi duyar gibiyim şimdiden)

orduyu holyone seni gibi düşünenler yüzünde belkide bu halde belkide o yüzden bir sürür paşa karargahta değildesilivride hasdalda 
    halk olarark orduna sen sahip çıkmassan detek olmassan tabi bu hale düşer sonrada yazarız burada kendinin koruyamıyor diye halkın desteğinin almayan hiçbir ordu başarılı olamaz Atatürkçü br insan oalrark sen bile destek vermessen yobazların desteğinin unut zaten

Hocam ben kurtuluş savaşındaki türk ordusu için söylemiyorum. Destek vermek isterdim fakat o tren kalktı gibi gözüküyor. Ayrıca benim desteğimden ne olur, 7 ceddim malıyla canıyla desteklemiş 20-30 tane siyasetci,hakim,savci bozuverdi fiyakasını.

Atatürk hayatta olsa bu orduyu görse vatandaşlıktan çıkardı tahmin ediyorum.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

En büyük ordu paradır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

İçeri o kadar sağlam adamları tıktılar; ne bekliyorlardı ki diyeceğim ama demiyorum.

Çünkü içeri girenlerde sağlam adam değilmiş. Sözde ülkesini koruyacak , amerikan kökenli bir hareketi 60'lı yıllardan beri göremedi yada TSK'da bu işin parçası oldu.

İnsanları koyunlaştırmak için 3 tane darbe yaptı..

--

Güçlü ordu ???

Bu ordu gücünü milletten alır. Milletin şehit olma isteği, evet isteği, bu orduya gücünü verir. Fakat oda kayboldu son zamnalarda.

TSK en güvenilir kurumdu. 

Bu bok kafalılar ortada tek bir delil, tek bir belge olmadan ; yandaş medyasıyla körükleye körükleye ergenekon, balyoz olayı yarattı. İspatlanmış tek bir delil yok, tek bir belge yok. İfade verin denip, ilk ifadelerini vermeye geldklerinde ; kapıları kilitleyip hapse attılar. Ergenekon'u öyle bir şişirdiler ki , bu davanın çözülmesi 8-10 seneyi bulacak. 

İnsanlar TSK'ya kin besledi, güvenleri azaldı. Üstelik devlet başındaki soytarılara güvendiler. Kimin sayesinde ? Satın alınmış yandaş medya sayesinde.

Sonra ordu niye güçsüzleşti ???

--

Sadece ordu mu ? Üretim güçsüzleşti be ! Tarım, hayvancılık, sanayii güçsüzleşti. Milletin alım gücü güçsüzleşti. Bizim kekoist başta sevine dursun kriz teğet geçti, rahatladık diye ; esas krizi götümüze sokan herif kendisidir.

Alım gücü resmen tecavüze uğradı. Aylık maaşınla 2002'de alabildiklerin ile şimdi alabildiklerin arasında dağlar kadar fark var. 2002'den önce bir yardımcı doçent maaşı ile market arabasını tepeleme doldursan bile maaş bitmezken ; bugün 10 ürün arıyorsun tak 200 kağıt.

İhracat rakamları bilmem kaç kat arttı diyor. E yandaş medya var ellerinde, körüklerler tabi.

-

Türkiye’nin ihracat ve ithalat rakamları (Dolar)

Yıl-İhracat ($)-İthalat ($)

2011-134.954.361.571-240.833.236.364

2010-113.883.219.184-185.544.331.852

2009-102.142.612.603-140.928.421.211

2008-132.027.195.626-201.963.574.109

2007-107.271.749.904-170.062.714.501

2006-85.534.675.518-139.576.174.148

2005-73.476.408.143-116.774.150.907

2004-63.167.152.820-97.539.765.968

2003-47.252.836.302-69.339.692.058

2002-36.059.089.029-51.553.797.328

--

2002'de ihracat / ithalat farkı : 15 Milyar DOLAR(!)

2012'de kaç ?? : 106 milyar DOLAR 

İhracat bilmem kaç kat artmış. İthalatın katlanma oranı daha fazla...

Diğerlerini bilmem de beni kandıramazsınız

--

İşte böyle ekonomik çöküş yaşayan bir ülkede ; korku ve baskı imparatorluğu kurdular. Hukuk yok, eğitim yok, özgürlük yok, eşitlik yok...

Durumun böyle olduğu bir ülkede ise ; Ordu da zayıflar, ekonomide zayıflar...

Suç oranları en büyük göstergesidir zaten.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

biz aynı güçteyizde adamlar atağa geçmiş

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Türk ordusunun güçlü olduguna inanmıyorum 11. sıra bile bize fazla 60 65 civarındayız bence

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Önemli olan gügün büyüklüğü değil onun kim tarafından kullanıldığıdır. Ayrıca siz gerçekten güney afrikanın askeri gücünün bizden büyük olduğunu mu düşünüyorsunuz ? Listeye göre bizden güçlüler :D

Bizim ordumuz bu şekilde güç kaybetse bize çoktan çökerlerdi ! Türk ordusu karada hala oldukça güçlüdür. Siz bakmayın bazı komutanların silivride olduğuna. 

Liste nufus, para ve eldeki askeri güç ile onların kullanılabilirliği oranına göre hazırlanmış. Güney afrkaya bakarsanız bizim askeri gücümüzün yarısı kadar bile değil. Listede ayrıntılardada görünüyor bu. Ama listeye göre bu oranlamada bizden daha üst sırada olduğunu görüyoruz...

Bir arkadaş ta iran da tank mı var gibi bir ifade kullanmış. Arkadaşım ben iran sınırında karakolda askerlik yaptım. 1 senem orada geçti. Bunun 8 ayında gece ve gündüz neredeyse aralıksız olarak gece ve gündüz obüs, tank, top, havan atışları ile büyük tatbikatlar yaptığına şahit oldum. Adamlardaki mühimmat bizde yok. Sen neden bahsediyorsun ? İranın karakollarında en fazla 10 asker bulunur. Ellerinde keleş vardır. Ama her kulelerinde doçka var. Doçka hiç takılma yapmayan çok namlulu bir rus silahıdır. 

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

"İçerde o kadar asker varken..." edebiyatıyla başlayan muhabbetlerin nereye gideceği malüm. Oradaki liste neye göre düzenlenir bilinmez, arabasının lastiğinden silahındaki mermiye kadar dışarıya bağımlı olan bir askeri birliğin şu anda kendi silahını kendi tankını kendi helikopter ve gemisini kendi üretecek kapasiteye geldi. Bunlar löp diye bi anda olabilecek işler değil. Herkes işini zamanında yapsaydı şimdi çok daha ileri askeri teknolojiler kullanılırdı.

Geçenlerde duydum savunma bakanlığı uçak gemisi ihalesini açmış. O uçak gemileri bilindiği üzere dünyada 5 ülkede bulunmakta. Eskiye göre çok daha iyi bir durumda tsk. Bu işin sırrı asker sayısını düşürüp teknolojiyi geliştirmek. Ayrıca asker olanın askerlikten başka bişeyle uğraşmaması bu işe katkı sağlar.

Thelordmax tarafından 17/Oca/13 13:41 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

türk ordusu türk milleti nekadar güçlü ise okadar güçlüdür ordunun güç kaybettini düşünmüyorum unutmayın bir ordunuz var o biterse hersey biter devlet mevlet bişey kalmaz bugunki siyasiler gider ama ordu giderse herkez gider orduya laf yok ulen.

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskarpin
    iskarpin's avatar
    Erkek

Türk Silahlı Kuvvetleri, NATO'ya girmemizle beraber Amerikancı siyasete dönmüş, emperyalizmin 'en büyük belası' rolüne veda etmiştir. Halen de bu Amerikancı çizgisinde ilerlemektedir. Adana'da Amerikan askerlerinin camiye saldırdığı haberini ise bir yalanlayıp bir doğrulamaktadır. Hal bu iken, hangi istihbarat ile terörist inlerine bomba yağdırdığımızı merak etmekteyim..

ne sevmektir ne sevilmek, en güzeli şırıl şırıl işemek..
Toplam Hit: 3666 Toplam Mesaj: 44