Türk Telekom Tarife Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    sinanfdn bunu yazdı

Peki  şöyle bir soru;

Bu  adamlar 20GB interneti nasıl olabiliyorda veriyor. Turkcell  abonesiyim ve böyle bi tarifeyi 400-500tl den aşağı alamam.
    İnterneti güzel çekmiyor mu? Yavaş mı? Şebeke çekme sorunları mı var? Wi-Fi paylaşımı yapınca kol gibi fatura mı geliyor? Size hiç anlamadığınız şeyler ile eksta ücret mi iteliyorlar???

türktelekom mobilde yıllardan berhi hiç kriz geçirtecek sorun yaşamadım. yaşadıysam bile benim sorumsuzluğum olmuştur.

internet hızı her zaman H+ ve en az 20 mbps filan oluyor. eskiden sıkıntılar oluyordu ufak tefek ama son yıllarda hiç internetin yetersiz olduğuna denk gelmedim.

mesela telekomda prime olsun normal hat olsun konuşmanın ve internetin sınırına ulaştığında anında sms gelir yüzde 80 e ulaştınız diye. bittiğindede bitti diye sms geliyor.

bunlarla beraber internetinde türksel gibi kazıklamıyor.

20 gb veriyorum kafana göre takıl ne yaparsan yap kotadan düşerim. bitmek üzereyken de haber ederim diyor telekom.

olduda internetin biterse telekom mobil uygulamasında her hafta sana uygun teklifler sunuyorlar. ben hepsinden faydalanıyorum.

örnek : 12 ay tahüt ver sana 15 gb interneti 8 liradan mevcu tarife üstne verelim diyor telekom.  yada faturalı müşterilerine ek 10 gb sadece 5 lira diyor.

sen kampanyayı kabul edersen onay sms i geliyor. 20 gb internetin oluyor 30 gb. eğer beğenmezsen iptal 10 gb diyorsun tekrar 20 gb oluyor. ve 5 lira kesmiyotlar artık.

aynı şekilde uygulamaya girdiğinde normal tarifen + aktif ettiğin ek gb ve konuşma paketlerine bakıyorsun hangisi nekadar kalmış ne olmuş ne bitmiş. hoşlanmadığın birşey olursa iptal edip düz fatura ile devm ediyorsun.

en güzel tarafı da şu. mesela 1000 dk konuşma bittiği zaman otomatik 100 dk yı 5 liraya aktif et diye bir özellik var.

onu aktif edince fatura aşımı olmadan her 100 dk konuştuğunda 4 lira kesiyor ve sms gönderiyor. 

edit: fiyatlar güncelenmiş. ama her türlü türkselin yarı fiyatı.

----

ama türksel ne yapıyor ?

türksel 50 gb veriyorum diye çakallık yapıyor. birde üstüne  : korkma biterse fatura aşımı olmaz diye uyanıklık yapıyor. halbuki işler öyle değil.

3 gb watsap, 5 gb tv, 7 gb anasının amı ,8 gb ebesinin nikahına, kullanabilirsin diyor. normal internetini sadece 5 gb filan veriyor aldığın tarifeye göre.

50 gb internetim var diye seviniyorsun ama bir bakıyorsun internet bitmiş 5 gb. arıyorsun müşteri hizmetlerini sana diyorki 5 gb 40 lira.

mecbur kalıp alırsan bir bakıyorsun 30 liralık tarife olmuş 250 lira.

yani kontrol sende değil. kontrol tamamen türkselde. 

--

işte bu yüzden şartlar ne olursa olsun türktelekomdan ayrılamıyorum. nezaman numara taşısam geri dönmek zorunda kalıyorum.

ama telekomun ev internet tarafı berbat mesela. o yüzden türknet 75 mbps 85 lira kullanıyorum mükemmel. 

aynı hızı telekomdan istesem 350 lira para ister. ve birsürüde tahüt filan imzalatır.

zalimadam tarafından 09/May/20 14:47 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    sinanfdn bunu yazdı

Peki  şöyle bir soru;

Bu  adamlar 20GB interneti nasıl olabiliyorda veriyor. Turkcell  abonesiyim ve böyle bi tarifeyi 400-500tl den aşağı alamam.
    İnterneti güzel çekmiyor mu? Yavaş mı? Şebeke çekme sorunları mı var? Wi-Fi paylaşımı yapınca kol gibi fatura mı geliyor? Size hiç anlamadığınız şeyler ile eksta ücret mi iteliyorlar???

Rekabet kurumu yüzünden. Piyasasıyı korumaları gerek. Atıyorum Turkcell istese 10 liraya 50 GB bile satar. Buna Telekom ve Vodafone dayanamaz piyasadan çekilir.

Turkcell tekel olunca 1 GB için 200 lira bile ister o zaman. Rekabet kurumu bu yüzden var.

Çekim gücü konusunda ise Avea isim değişikliği yapıp Türk Telekom olduktan sonra altyapıya ciddi yatırım yaptılar. Çekim gücü ve internet hızı gayet iyi. Hatta artık Vodafone'dan bile yüksek çekim gücü ve internet hızı var. 

Avea zamanında Turkcell'e sağlam giydirdi reklamlarla. Turkcell dava bile açmıştı. 🙂 

https://www.youtube.com/watch?v=XvxnUDYj3Ac

mkyb tarafından 09/May/20 14:55 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

iki telefon var faturaların boku çıkmaya başlamıştı ben de turk telekomdan yeni vodafone geçiş yaptım ilk 3 ay 25 tl sonra 29 750 dk, 7 gb, 250 sms mi öyle bişi vodafone ın sitesinden bak bi hocam, farklı operatörlere geçiş yapmak avantajına olabilir bi incele. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sinanfdn
    sinanfdn's avatar
    Erkek

Açıklamalarınız için teşekkürler. Yaklaşık 7-8 hat sanırsam kurumsaldayız Turkselde (malum anca böyle indirim alabiliyorsunuz). Turkselin çekim kalitesi, hız konusu, müşteri hizmetleri kısmı memnunum. Lakin bu kadar hat için yaklaşık 600-700 tl gibi bi rakam ödüyorum. Bu da üzücü tarafı işin. Bulunduğum yer metropol merkezi değil malesef ve 4.5 g şebeke altyapısı yeterli değil. Genelde turksel 3G şebekesinden (kış ayları hariç, yazlık yerdeyim) işimi hallediyorum. Gerçekten sadece bi savsataya mı inanıyorum bilemiyorum ama sıkıntı yaşarım gibi geliyor tt'da. Telefonumun ulaşılamama durumunun olmaması lazım malesef.

Adımız yeterlidir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultisizvalir
    ultisizvalir's avatar
    Erkek

Arayıp kendileri yapmıştı armağan 8gb tarifenin adı faturalı 500 sms 1000 dk 8 GB internet , TT ye kicik olsamda ucuz diye kullanıyorum 27,25 tl

TBT .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

----

ama türksel ne yapıyor ?

türksel 50 gb veriyorum diye çakallık yapıyor. birde üstüne  : korkma biterse fatura aşımı olmaz diye uyanıklık yapıyor. halbuki işler öyle değil.

3 gb watsap, 5 gb tv, 7 gb anasının amı ,8 gb ebesinin nikahına, kullanabilirsin diyor. normal internetini sadece 5 gb filan veriyor aldığın tarifeye göre.

50 gb internetim var diye seviniyorsun ama bir bakıyorsun internet bitmiş 5 gb. arıyorsun müşteri hizmetlerini sana diyorki 5 gb 40 lira.

mecbur kalıp alırsan bir bakıyorsun 30 liralık tarife olmuş 250 lira.

yani kontrol sende değil. kontrol tamamen türkselde. 

Zalımsınnnnnn. her dediğine katılmakla beraber bu dediğine aşırı katılıyorum. turkcelle geçtim 6 ay önce. 45 liralık paket. şimdi baktı mda sadece ilk 2 ay 45 ödemişim. bu ay 108 geldi.

aradım direkt taahhüt cayma bedeli 180 liraymış ulan dedim 2 aylık faturam direkt geçcem telekoma. 

faturayı inceledikce şok üstüne şok zaten adamlar nerelerden para kesmiş şaştım mk. 

sadece hat vergisi olarak 3 4 kalem var 3er 5er lira.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

Telekomun ayda 25 tl ye 1000 dk 1000 sms 2 gb internetli paketini yıllardır kulanıyordum geçen ay paket yenilenmemye başladı. Şimdi bende arıyorum maks 30 Tl ye mümkünse faturasız ve 1000 dk olan (olmadı 750 dk alıcaz mecbur) en az 2-3 gb interneti olan paket arıyorum. şimdiye kadar heğp faturasız kullandım ama artık neredeyse hiç adam akıllı paket bırakmamış operatörler resmen savaş açmışlar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

https://m.turkcell.com.tr/paket-ve-tarifeler/yeni-musteri-paketleri/turbo-super-firsat

Şöyle birşey buldum hattını taşıyana sanırım.aklıma yattı. Vodafone güzel paketleri var ama bizim evde bölgede zayıf mutfak kısmında hiç çekmiyor. Aq 75 mb İnternet alıyorum 4g alamıyorum Vodafonela

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Efsane 8GB tarifesindeyim. 1000 dakika (tt ile sınırsız) 1000 SMS 8 GB İnternet. SilSüpür'den 1 hafta konışma 1 hafta İnternet hediye geliyo :)

Dağda bayırda heryerde çekiyo, net nadir H+ oluyo..ki köylük yerde H+ falan normal 

An itibariyle 32.07 kuruş 

yanak tarafından 09/May/20 17:23 tarihinde düzenlenmiştir

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı

https://m.turkcell.com.tr/paket-ve-tarifeler/yeni-musteri-paketleri/turbo-super-firsat

Şöyle birşey buldum hattını taşıyana sanırım.aklıma yattı. Vodafone güzel paketleri var ama bizim evde bölgede zayıf mutfak kısmında hiç çekmiyor. Aq 75 mb İnternet alıyorum 4g alamıyorum Vodafonela

https://www.turkcell.com.tr/paket-ve-tarifeler/turkcell-rahat-paketler/turkcell-rahat

Bunu al daha mantıklı. 5 GB olanı al +3 GB hediye veriyor her ay. 35 liraya 8 GB ve taahhüt yok.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2267 Toplam Mesaj: 27
tt