folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Türk Yapımı Robot Nöbetçi, Karakollarda Nöbet Tutmaya Hazır

Türk Yapımı Robot Nöbetçi, Karakollarda Nöbet Tutmaya Hazır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Kışlalarda nöbetçilerin daha emniyetli bir noktadan çevreyi gözetlemesine ve ateşli saldırıya karşılık vermesine olanak sağlayan uzaktan komutalı gözetleme ve atış platformu "nöbetçi" silahlı kuvvetlerde göreve hazır.
    Bilim-kurgu filmlerinde görmeye alışık olduğumuz teknolojiye sahip silah sistemi olan robot nöbetçi karakollarda nöbet tutmaya hazır hale geldi.
    Uzaktan kumandalı robot Nöbetçi, savunma sanayinde gerçekleştirdiği önemli projelerle dikkat çeken Yüksel Savunma Sistemleri A.Ş. tarafından iki yıllık bir teknoloji geliştirme projesi kapsamında, tamamen milli ve özgün tasarım yetenekleri ile geliştirildi.
    Nöbetçi, kışlalarda nöbetçilerin daha emniyetli bir noktadan çevreyi gözetlemesine ve ateşli saldırıya karşılık vermesine olanak sağlayan bir "Uzaktan Komutalı Gözetleme ve Atış Platformu".
    Yüksel Savunma Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Hayri Esen tarafından verilen bilgiye göre, iki yıl önce savunma sanayine adımını atan Yüksel Savunma Sistemleri A.Ş.nin terörle mücadele kapsamında kullanılması öngörüsüyle geliştirdiği Nöbetçi, atış testlerini başarıyla tamamladı.
    Testlerde tüm hedefleri yüzde 100 bir isabet oranı ile vuran nöbetçi, teröristler tarafından açılan baskın ateşlerinde Mehmetçiklerin zarar görmesini önleyecek. Gözetlediği bölgedeki tüm hareketli nesneleri, hiç kaçırmadan tespit eden ve namluları ile takip eden Nöbetçi sistemi üzerinde termal kamera, elektro-optik kamera sensörleri ve lazerli mesafe ölçme cihazı bulunuyor.
    Zırhlı araçların silah kulesi olarak da kullanılabilecek bir sistem olan Nöbetçi, arazide tespit ettiği hedeflerin tamamını çok büyük bir sü ratle, otomatik olarak arka arkaya ateş altına alabilecek bir özelliğe sahip bulunuyor.
    500 mermi kapasitesi ile Nöbetçinin tespit ettiği hedeflerin kurtuluş şansı bulunmuyor.
    Harekat alanında önceden belirlenmiş rotalarda otomatik olarak gözetleme yapabilen, kablolu komuta edilebileceği gibi kablosuz olarak da karşılıklı görüntü ve komut verileri taşıyabilen, alınan görüntüleri işleyerek bir monitörden operatöre sunan Nöbetçi, sis, kar gibi tüm olumsuz hava koşullarını filtreleyen yazılımı ile gerçek bir nöbetçi görevi görecek.
    Karakollarda nöbet tutan askerlerin terörist baskınlarında her zaman ilk atışa hedef olduğu göz önünde bulundurulduğunda Nöbetçi, karakol ve kışla savunmasında hayati bir rol oynayacak.

Bu topraklar BAAS benzeri tek adamlı rejimlere geçit vermedi bugüne kadar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

Türk Savunma Sanayimiz Gelismekte..Buda Bizi Türk Milleti Ve ordusunu Gurulandırmakta..:)   Dost DÜŞMAN Gücümüzün Farkında Olsun...;);)

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Erkek

nightprince44 bunu yazdı:
    -----------------------------

Türk Savunma Sanayimiz Gelismekte..Buda Bizi Türk Milleti Ve ordusunu Gurulandırmakta..:)   Dost DÜŞMAN Gücümüzün Farkında Olsun...;);)

Aynen kardeşim çok büyük gurur duydum Ayakta alkışlıyorum

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kronik
    kronik's avatar
    Erkek

helal olsun.Bunlar yıllar evvel yapılması gereken şeylerdi.gurur duyuyorum..

Yırtıl ulen oradan .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Helal Olsun Arkadaşlara Sonunda Türk Milleti Hem Gelişiyor Hemde Kendi Gücünü Büyütüyor. Helal Olsun..

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

Nasıl olduda bindikleri uçak düşmedi ? haa tamam bunlar uçağa binmedi otobüs kullandılar :S

Tebrik ederim.

İmkansizla imkan dahilinde olanin arasindaki tek fark, insanin kararlilik derecesidir. Tommy L.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

edit pardon karıştırdım :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

merak etmeyin beyler seri üretim aşamasında bir sorunu! çıkar ve üretilmez

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

jayde bunu yazdı:

ye Kardeşim Ne alaka senn sölediğin mantıklımı simdi adam uretmis seri üretime gectiğinde bir sorun cıksa halleder ... ilk yaptıklarında bi sorun cıkmıyoda.. seri uretime gectiğindemi bi sorun cıkıo..:S gulerim ben buna cıksa bile halltmelerini de bilirler bu makinayı üretmeleri demek  kendilerine guvenmeleri ve bu sorun hata ve önlerine cıkacak engelleri düşünmüs ve gözönüne alarak bu ise baskoymustur  rahat ol bisi olmaz elestirmeye gerek yok.. zaten bu ülkede meyve veren her türlü ağacı taslamadılarmı... !!

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atillla
    Atillla's avatar
    Erkek

nightprince44 bunu yazdı:

jayde bunu yazdı:

ye Kardeşim Ne alaka senn sölediğin mantıklımı simdi adam uretmis seri üretime gectiğinde bir sorun cıksa halleder ... ilk yaptıklarında bi sorun cıkmıyoda.. seri uretime gectiğindemi bi sorun cıkıo..:S gulerim ben buna cıksa bile halltmelerini de bilirler bu makinayı üretmeleri demek  kendilerine guvenmeleri ve bu sorun hata ve önlerine cıkacak engelleri düşünmüs ve gözönüne alarak bu ise baskoymustur  rahat ol bisi olmaz elestirmeye gerek yok.. zaten bu ülkede meyve veren her türlü ağacı taslamadılarmı... !!

Arkadasın dediğini anlamamıssın sen yada soyle deyim dünyadan bi habersin,

yaptıkları güzel birsey baslığı ukuduğumda şimdi dedim mg3 koymuslardır silah olarak ama keleş bixi görünce sağlam bişey olduğu belli helede bixi tutukluk yapması imkansız, kullandığım için biliyorum,

Bilgi güctür.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek

:) iyi iş çıkarmışlar :)

www.pcler.net
Toplam Hit: 2064 Toplam Mesaj: 14