folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türkçe Bir Paragrafı İngilizceye Çevirme (Help)

Türkçe Bir Paragrafı İngilizceye Çevirme (Help)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek
    türkçe bır yzıyı paragrfı ingilizceye nasıl çevirirz ?...program site vs...(bknz: hemencevir.com ingilizceyı turkceye cevırıyor)... onerebılecegınız bısey varmı ? bugun 2 sayfalık bı yazı varda onu bıtıtrmem lazım...

Benimkisi kuvvet, zevk ve kudret. Benim adım "Kehanet"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    hoca program bilmiom ama az çok ingilizce biliom :D sen istersen metni yaz buraya imece usülü çevirelim herkez tutsun ucundan :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    çevirelim az çok anlarız..inglizceden :)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek
    eyw. hocalar yaw...walla cok iyi olur toplam 1.5 sayfalkık bısey  hemde el yazısyla yazılmıs 1 sayfa olur ancak paragraflara ayırırm herkes bır ıkı paragraf cevırse 2 dakkalık iştir..ben sımıd turkcesini pc ye yazıyım bıtınce buraya koyacam saolun tekrar :))

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek

metin bu bunu nbir arkadaş getirmişti...salak herif daha düzgün turkce cumle kuramıyor hepsını ben duelttım duzgun cumleler yazdım...ve eger bazen takıldııgnız ncumleler olursa kafanıza gore aynı manaya gelecek sekılde degıtırme yapabılırsın...3 kişi olsa her biri bir paragraf çevirir hemen biter..:) yardımlarınızı beklıyorum mürid arkadaşlar :D...şimdiden teşekkurler 

NEDEN OKULA GELDİN

Okula geleceğimin daha güzel ve dolu geçmesi için geldim.Bu okula gelmemin asıl amacı ise daha kısa yoldan meslek sahibi olmak ve kendi ayaklarımın üstünde durmaktır. turizm okulu diğerlerinden farklı,disiplinli ve mesleklerini sevdiğim için bu okula geldim.Okulda öğretmen kadrosunun ve öğrenci arkadaşlarımın da iyi ve yardımlaşmayı seven kişiler olduğundan bu okulu tercih ettim.Okulun tek amacı meslek değildir.İleriye yönelik terbiyeli ve saygılı öğrenciler yetiştirmektir.Bu okulun diğer okullardan daha iyi olduğunu düşündüğüm için seçtim. 

YAZ TATİLİNDE NELER YAPTIN

Yaz  tatilinin ilk günleri biraz üzüntülü geçmişti.Çünkü 3 tane kırık notum vardı ve sorumluluk sınavına girmek zorundaydım Zayıf derslerimin hepsi sayısal dersleriydi.Ders çalışırken aynı zamanda aynı zamanda denize gidiyor,futbol oynuyordum.Sınav zamanlarında ise bunları azaltıp ,hiç gitmemeye başlamıştım.Bu sınav son fırsatımdı bu sınavdan kalırsam okul hayatım bitecekti.Onun için ders çalışmaya ağırlık verdim.Ablamla birlikte ders çalışıyordum.Son bir ayda tamamen derslerime yoğunlaşmıştım. Artık tek yaptığım sadece ders çalışmaktı. Yaz tatilim bu şekilde bitti.

AİLE’NİN TANIMI

Biz evde beş kişi yaşıyoruz.Benden küçük bir kız birde erkek kardeşim var.Annem kırk yaşında babam ise kırküç yaşındadır. Kız kardeşim Betül sekizinci sınıfta okuyor.Erkek kardeşim ise üçüncü sınıfta okuyor.Babam çiftçi annem ise ev hanımı.Babam balık tutmaktan çok hoşlanır.Yaz vakitlerinde boş olduğu için sık sık balığa gider.Annem ve kardeşlerim genellikle evde otururlar veya denize giderler.Ailede herkesin bir amacı vardır.Benim amacım sınıfı geçmek kardeşimin amacı ise OKS sınavını geçmek.Ailedeki düzenden herkes memnundur ve bu düzene uyar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

NEDEN OKULA GELDİN Okula geleceğimin daha güzel ve dolu geçmesi için geldim.Bu okula gelmemin asıl amacı ise daha kısa yoldan meslek sahibi olmak ve kendi ayaklarımın üstünde durmaktır. turizm okulu diğerlerinden farklı,disiplinli ve mesleklerini sevdiğim için bu okula geldim.Okulda öğretmen kadrosunun ve öğrenci arkadaşlarımın da iyi ve yardımlaşmayı seven kişiler olduğundan bu okulu tercih ettim.Okulun tek amacı meslek değildir.İleriye yönelik terbiyeli ve saygılı öğrenciler yetiştirmektir.Bu okulun diğer okullardan daha iyi olduğunu düşündüğüm için seçtim.

WHY DID YOU COME TO THE SCHOOL?

i came to the school for my future to be better. my main goal of  coming to this school is to have a job on an easier way and earn my life. I came to this school because of that the Turism school is different,diciplined and also i like the jobs of this school. another reason of coming to this school is that teachers and my student friends are very friendly, also heplful. the school's aim isn't only to make us have jobs. It's aim is to bring up well-mannered and respectful students. I chose(*) this school because i think this school is better than the others..

hocam buyur belki bikaç küçük hata çıkabilir ama geneli güzel :) * koyduğum yerdeki kelimeyi tam emin deilim choose un ikinci hali sanırsam öle yazılıodu onu bi kontrol edersen ii olur..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    YAZ TATİLİNDE NELER YAPTIN 

Yaz  tatilinin ilk günleri biraz üzüntülü geçmişti.Çünkü 3 tane kırık notum vardı ve sorumluluk sınavına girmek zorundaydım Zayıf derslerimin hepsi sayısal dersleriydi.Ders çalışırken aynı zamanda aynı zamanda denize gidiyor,futbol oynuyordum.Sınav zamanlarında ise bunları azaltıp ,hiç gitmemeye başlamıştım.Bu sınav son fırsatımdı bu sınavdan kalırsam okul hayatım bitecekti.Onun için ders çalışmaya ağırlık verdim.Ablamla birlikte ders çalışıyordum.Son bir ayda tamamen derslerime yoğunlaşmıştım. Artık tek yaptığım sadece ders çalışmaktı. Yaz tatilim bu şekilde bitti.

WHAT DID YOU DO ON THE SUMMER HOLIDAY?

the first days of the summer holiday were upsetting.Because i had got 3 bad marks and i had to enter 3 more exams. All of my bad marks were my branch lessons. At the holiday i was swimming ,playing football also studying. When the exam dates approached i stopped playing and swimming and started just studying. That exams were my last chances, if i had got bad marks again, my school life would have  finished. Because of that i focused on studying. I studied with my sister. At last 1 month i completely focused on my lessons. After that time the one thing i did was studying. I finished the holiday by studying.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek
    EywAllah çok saolasın cold-m4 kardeş ellerine sağlık...teşekkür ettim sadece son paragraf kalmış onuda baska bır hayır sever murid yapar herhalde...:D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    AİLE’NİN TANIMI 

Biz evde beş kişi yaşıyoruz.Benden küçük bir kız birde erkek kardeşim var.Annem kırk yaşında babam ise kırküç yaşındadır. Kız kardeşim Betül sekizinci sınıfta okuyor.Erkek kardeşim ise üçüncü sınıfta okuyor.Babam çiftçi annem ise ev hanımı.Babam balık tutmaktan çok hoşlanır.Yaz vakitlerinde boş olduğu için sık sık balığa gider.Annem ve kardeşlerim genellikle evde otururlar veya denize giderler.Ailede herkesin bir amacı vardır.Benim amacım sınıfı geçmek kardeşimin amacı ise OKS sınavını geçmek.Ailedeki düzenden herkes memnundur ve bu düzene uyar.

DEFINITION OF YOUR FAMILY we live 5 people at the home. I have one sister and one brother. Both of them are younger than me. My mother is 40 years old and my father is 43 years old. My sister's name is Betül. She educates at 8th class of primary school . My brother is at 3rd class. My father is a farmer. My mother doesn't work, her work is at home. My father likes fishing very much.He is generally free on summer holidays so he often goes fishing . My mother,brother and sister generally prefer staying at home, sometimes go swimming. in my family everyone has a goal.My goal is to pass the class, sister's goal is to get a good mark from OKS. everyone is plased of the order of family. 

hocam işini gördüysek ne mutlu, yannız bşe sorcam ilk paragraflarda ablam demişsin burda ablan yok anlamadım tam :D gerçi sister dediimiz için farketmez abla kardeş hepsi aynı :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek
    saolasın hacım walla cok işime yaradı :)) saolasın.. ve ayrıca o yazılar baan  aıt degıl yazma ozurlu bır arkadasa ait :D..o ablam die yazmış ben değil...tekrar saol hacım ..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    hocam aklıma şu takıldı "ailenin tanımı" dio, sen bu ödevi verirken hocaya "ailemin tanımı" diye vermen gerekmezmi? eğer ailemin tanımı dersen definition of my family olur o. diğerlerinde de "why did I come to the school" ve "what did I do on the summer holiday" olur ;)
Toplam Hit: 22529 Toplam Mesaj: 12