Türkce Konusan Solucan (Worm)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Arkadaşlar aynısı mı bilmem ama benim arkadaşa da bundan girmiş.

Fakat virüs değil trojan olarak gösteriyo avast.

Kurtulmanınm bir yolu var mı format dışında tabi :P

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?Sayfa=2&folderid=44774

system32 'nin altına msn.dll diye bir dosya atıyor

bu dosya sayesinde kişinin msn adresinden listesindeki kişilere şu şekilde bi yazı gönderiyor.

"hey benim çıplak resimlerimi kabul etsene" diye :D yada fotoğraf ile ilgili başka yazılar gönderiyor..

system32'nin altındaki bu dosya silindiğinde sorun kalmıyor.

ZARARI  : eğer bayansanız piyasaya çıplak fotoğraflarımı alın diye yazılar gönderip karizma 0 a düşüyor başka bi zararı yok.

Laaaaaan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

bu konuyu okumadan once 1 tane mal banada yolladı 100 kb + rar lı oldugundan bu resım olamaz dedim bu işte götlük var zaten bu işlerin orospusu olduk bi bakışla anlıyoruz bilenler için konuşuyorum kaspersky bişey bulamadı rar ı açtım baktımki exe :D virüsten başka bişey olamaz kendını akıllı sanıyo millet bunu bana yollayanda egolarını tatmın ediyo heralde :D

şimdi bu konudada solucan oldugunu okudum :D adamın msn ini dondurdum gözünü korkuttum bak :D 

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e-toLqa
    e-toLqa's avatar
    Erkek
    o şekil bayadır var kim onu yapan mübarek valla tanışmak isterim :D

Böyle bir imza yok yada siz görüntüleyene kadar adminler tarafindan silindi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek
    abi upload etsek ne güzel olur cafeye sabahtan kurdummu tamamdır

http://yigitdemirag.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek
    bulaşırsa nası temizliecez peki :)

www.yesilgrow.com - Growshop
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek
    Temizleme YöntemiAntivirüs yazılımları güncellenmeden virüs bulaşan PC’lerde artık otomatik güncelleme özelliği çalışmayacağından, virüsün elle silinmesi gerekiyor. Eğer İnternet’ten bir temizleme programı indirilip kullanılacaksa, MSN Messenger programının çalışmadığına emin olunmalı. Elle temizlemede izlenecek yöntemler ise şunlar: 1. Bilgisayarınızı restart edip güvenli kipte açın (Açılış anında tuşuna basarak güvenli kipi seçebilirsiniz.) 2. Başlat menüsünden “çalıştır” (run) sekmesini tıklayıp açılan pencereye “regedit” yazarak enter’a basın. 3. Regedit programı içinde aşağıdaki alt anahtarları inceleyin ve bunlar içinde virüsle ilgili eklenmiş yeni kayıtları silin: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run HKEY_CURRENT_USER\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run Yukarıdaki kayıtlar içinde “serpe”, “avnort”, “ltwob” gibi tanımlar var ise sisteminiz virüsten etkilenmiş ve her açılışta kendisini tekrar çalıştırıyor demektir. Bu tanımları silin. 4. “Bilgisayarım”ı açtıktan sonra “araçlar”dan dizin seçenekleri menüsünü açın ve görüntü bölümündeki “gizli dosyaları göster” seçeneğini seçin ve bilinen dosya tipleri için dosya uzantısını gösterme seçeneğindeki işareti kaldırın. Böylelikle virüs'ün sistem içinde gizli dosya olarak kopyalanmış türevlerini görebileceksiniz. 5. Aşağıdaki dizinlerde isimleri verilen dosyaları bilgisayarınızdan silin. C:\windows\system32\formatsys.exe C:\windows\system32\serbw.exe C:\windows\msmbw.exe C:\Crazy frog gets killed by train!.pif C:\Annoying crazy frog getting killed.pif C:\See my lesbian friends.pif C:\LOL that ur pic!.pif C:\My new photo!.pif C:\Me on holiday!.pif C:\The Cat And The Fan piccy.pif C:\How a Blonde Eats a Banana...pif C:\Mona Lisa Wants Her Smile Back.pif C:\Topless in Mini Skirt! lol.pif C:\Fat Elvis! lol.pif C:\Jennifer Lopez.scr C:\lspt.exe C:\Documents and Settings\\Local Settings\Application Data\Microsoft\CD Burning\autorun.exe C:\British National Party.jpg C:\Crazy-Frog.Html C:\Message to n00b LARISSA.txt 6. C:\Windows\System32\Drivers\etc altındaki hosts dosyasını edit edin ve 64.233.167.104 veya benzeri IP adresleri için yeni tanımlanmış adres bilgilerini silin. Örnek içerik: 64.233.167.104 www.symantec.com 64.233.167.104 www.sophos.com 64.233.167.104 www.mcafee.com 64.233.167.104 www.viruslist.com 64.233.167.104 www.f-secure.com 64.233.167.104 www.avp.com 64.233.167.104 www.kaspersky.com Bu vb. antivirüs üreticilerinin adreslerini içeren satırların tümünü silin. Böylelikle antivirüs yazılımınız yeni güncellemeleri indirebilir hale gelecektir. Yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp antivirüs yazılımını İnternet’e bağlanarak güncelleyin ve gözden kaçmış kalıntılar olabileceğini düşünerek bilgisayarınızı virüs taramasından geçirin.

http://yigitdemirag.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gafman
    gafman's avatar
    Erkek

under abi peki nasıl kurtulcaz bu virüsten ? bir iki tanıdıkta var ve arayıp duruyorlar ?

nedir panzehir ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    kabus bunu yazdı:
    -----------------------------

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?Sayfa=2&folderid=44774

system32 'nin altına msn.dll diye bir dosya atıyor

bu dosya sayesinde kişinin msn adresinden listesindeki kişilere şu şekilde bi yazı gönderiyor.

"hey benim çıplak resimlerimi kabul etsene" diye :D yada fotoğraf ile ilgili başka yazılar gönderiyor..

system32'nin altındaki bu dosya silindiğinde sorun kalmıyor.

ZARARI  : eğer bayansanız piyasaya çıplak fotoğraflarımı alın diye yazılar gönderip karizma 0 a düşüyor başka bi zararı yok.

-----------------------------

evet benim basima bir kac ay once gelmisti. amcaminoglu hey benim ciplak resimlerime baksana ama kimseye gosterme tamammmi gibisinden bisiler yazdi ne diyorsun oglum dedim tak bisi gonderdi ayiktim mevzuyu hemen :)

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockipsiz
    rockipsiz's avatar
    Erkek
    http://www.tamindir.com/test.asp?iliski=664

Always with me, always with you...
Toplam Hit: 6911 Toplam Mesaj: 29