Turkce Rap

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaDeS
    HaDeS's avatar
    Erkek
    karatahta bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hades Dostum Neden Sen Celallendinki BEn Sana Demiyorum Sen Neler Yazıyorsun ?
    -----------------------------

Abü iyi oku bundan önceki yazını..

Biz Eskiden Eskiden...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    saçmalık...

burda tartışarak hiç bi bok çözemiyoruz, hala insanlar sokaklarda rap-metal kavgası yapıyor türkiyede...

dünyada ise rap-metal muzik tarzı almış başını gidiyor... siz anlayın artık türkiyedeki dar görüşlülük ne boyutlara vardı, kavga çıkarmak karşıdakini ezmem için can atan bir memleket olmuşuz...

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    muzık evrenseldır. Sevdıgınız bı tur vardır sevmedıgınız bı tur vardır. Ancak senın sevmedıgını ben sevıyor olabılırım. Ben rap muzıgı anlamlı buluyor ve dınlıyorum. Ne o oyle abıdık gubıdık hepsı senınmı sarkıları? Hıc degılse anlamlı sozlerden olusan ve bır emek sarfedıldıgı barız olan rap muzık bunları egale edecek kudrete sahıp. Ayrıca bu yazımdan oturu rap fanatıgı felan sanmayın benı. Ben butun turlerı dınnerım. Tekno tarzı vardır ya hanı o bıraz agır gelıyo bana kaldırmıyo bunye onu ve jazz muzıgı etkıleyıcı bulmuyorum.
    Ayrıca su anda metallıca dınnıyom
    whıskey ın the jar ardından mama saıd dınneyecem arkasından steve wonder ısnt she lovely atacam bı ardından UB40 Cant help fallıng ın love dınneyecem arkasındanda rap dınneyecem artık ne denk gelırse. Ne yanı boyle olunca olmuyormu. Bence gayet ıyı oluyor. Sızın rock rap kavganız surerken lımp bızkıt ıce cube ıle (ole hatırlıom yannısda olabılır) bı sarkılarında duet yapıo klıp bılem cekmısler.. Yannıs ıslerdesınız. Kavga edecek daha dogru duzgun bı konu bulun bence.

AYRICANA!! Isteyene elımde bı ıkı metallıca klıbı var ıkısıde no leaf clover sarkısının bırı konser goruntulerı bırıde Dragon Ball cızgı fılm yane ama gusel olmus ısteyene conderırım ayrıyetten varsa dınneyenı UB40 Cant help fallıng ın love klıbıde mevcut benden soolemesı ısteyen dıleyen maıl adresını verır sutlarım bı sekılde...

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n0th1ng
    n0th1ng's avatar
    Erkek
    Tugrulbaba;
    tabii ki kulagına güzel gelen neyse onu dinlersin.Bencede müzik evrenseldir,dildir kıldır tüydür yündürde..
    bu durumda petekh dinçöz dinneyenlerde evrensel biseler dinnio olamaz, yani bünye bunu kabul edemio.
    kısacası her tını veya her ritm müsik olamas.simdi 100 küsür insanın enstürmanlarını aynı anda uyumla calıp,gercekten sanata dair biseler yapmasıyla,(ve yine kulaga hos gelen tınılar tabii) iki üc tane adamın kültür seviyelerince olayları eleştirerek araya iki üç dıp-tıs koyarak biseler yapması nassı aynı kefeye konulur?

bu GERCEK olana SANATa ve bircok insanın emegine küfürdür,
    anlamlı bile olsa cok seyde ifade etse evrenin sırrını bile cozse adam soyledigi sozlerde(yaptıgı müsik demiyorum)..biryere kadar..
    gercek müzik bu deil bence.

Bide rapcilerin cogu(hepsi demiom) yazdıgı sozlerdeki seylerin dortte birini yapmıs olsa, yada yapacak olsa, gercekten cok sey deistirirlerdi.
    müzikholler hip-hop calacak demekle olmuo hersey, olsa bile evet cok hakli Erci-e cunku gercekten 'MÜZİKHOLLER' calacak hip-hop'ı bu kadar cok konusup hicbise yapmamak bana hicde cazip gelmio.

Bu arada tugrulbaba, fred durst ile ice-cube duet yapabilir, bu sasirtici deil cunku yeni akım metal(nu) rap-hip-hop ogeleri barindirio, lyricler rap seklinde soylenio vs.
    Ama gün gelir bruce dickinson Ja Rule la filan duet yaparsa hah o zaman sasiririm.hemde cok.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUTINEER
    MUTINEER's avatar
    Erkek
    RAP İN R SİNDEN ANLAMIYANLAR YORUM YAPMASIN...

Nush İle Uslanmayana Etmeli Tekdir Tekdirle Uslanmayanın Hakkı HACKTİR.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n0th1ng
    n0th1ng's avatar
    Erkek
    eger bahsettigin bensem,
    bana soyle guzel bi sekilde anlatirmsin şu rap'i..bilgisayar efektlerinden baska ne kullanilio musik adina?!..
    birbirinin anasina bacisina kufretmek musik deildir,
    su yüce müzik türü rap'i bi annatsana bilmedigim cok sey warmısh..dedigine göre
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    Sen Anlat Bana Muzigi
    bilader bende senin dinledigin Muzugi Muzik yerine koymuyorum varmi bi itirazin
    hee ne dinliyorum daha soyledim bilem yaw dersen..
    onemli degil
    senin Dinledigin Muzik Bana gore sanat degil..
    ne bicim bi dusunceye sahipsin sen bilader,
    O muzik degil bu muzik hee yok yaa
    senmi karar veriyosun buna.?
    2Pac Shakur & Biggie Smalls-Last Battle
    dinlede kulaklarinin pasi acilsin biraz.

Laaaaaan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    Zevkler ve renkler tartışılmaz.
    Bilmem bunu biliyonus mu?

zevki zevk, rengi renk olmaktan çıkartmayın.

Bende özgün müzik dinliyom. propagandasını da yapmıyom.

Rap sevmiyom ama.
    Yanımdaki dinlerse saygı da duymam gerek.

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    dun baktım lımp bızkıt method man le duet yapmıslar.
    Sızde hala burda tartısıyonuz gerek yok kalp kırmaya arkadaslar.

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n0th1ng
    n0th1ng's avatar
    Erkek
    Yahu ilk postumda bende aynısını soyledim Nowalgin,
    bi bak yazdıgım ilk seye bi de sonradan gelen postlara bakh..heralde saygı duyulması lazım..gel gör ki herkes aynı sekilde dusunmezse olmuo busey.saygı vs.(o zaman neden ben saygı duyiym?)
    bu arada kabus,
    yiyemeyecegin y**ragın altına yatmaya calısma,
    havaya delikanlılık yapmana gerek yok, efendi ol.
Toplam Hit: 16305 Toplam Mesaj: 76