Türkçe Sesli Ezan Vakti Programı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar madem akıllı telefonumuz var bunu türkçe konuşturma peşinde çok uğraştım, yaptımda. telefonda "tts ayarları" diye bişey var orayı türkçe haline getirmiştim. telefondada "eller serbest modunu" aktif ettim. birisi aradığında işte arayanın adı " kişisinden gelen arama " diye söylüyo, mesajı ingilizce lisanıyla "new message from arayanın adı" olarak söylüyo.  yazdıklarımı türkçe lisanıyla bayan sesiyle (: biraz yavaş şekilde ama gayet güzel söyleyen program buldum. konuşan saat diye programla yine türkçe lisanıyla her yarım saatte bir otomatik saati söylüyor, vakti gelince işte saat  kaçsa söylüyo buçuksa "   *    .otuz    " diye söylüyo. bunun ezan vaktine göre olanı vardır. yani şöyle hadi vaktini söylemesin; sabaha, öğleye, ikindiye, akşama, yatsıya diye söylemesine gerek yok. "namaza" ayarına göre "5-10-15 dakika" diye haber veren program var mı? gören duyan  var mı?

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Doğrudan önerebileceğim bir program yok , ama:

Android`in kendi ALARM programıyla da, benzeri birşey yakalayabilirsin. Şöyle ki:

bendekinde de ben, 12-15 kayıt girebiliyorum, Fazlasına standart olarak müsaade etmiyor. Haftaİçi her gün, belirlediğim saatlerde, alarm başlığını, *ingilizce* telaffuz ile, sesli söylüyor.

sende Ramazan boyunca İmsak ve Sahur vakitleri, ve veya diğer Vakitler için: Alarm ı kurup, her bir Alarm a bir Başlık yazabilirsin.

*Detaylar* kısmındaki yazılanları, SESLENDİRMİYOR.

Black Eyed Peas, Where is the love. pp.d-d.PP.p.d

RitmFarbRacourci tarafından 15/May/18 13:29 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

o telefona ezan yukluyor kuran yukluyorsan wce sokmamamk gerekıyor dıkkatlı olmalısın 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

o telefona ezan yukluyor kuran yukluyorsan wce sokmamamk gerekıyor dıkkatlı olmalısın 

bu konuyu bende araştırmıştım, en son şöyle bişeye denk geldim; hafız olanların hiç tuvalete gitmemesi gerek? benzer durum değil mi? biri telefonda Kuran var diğeri ezberinde. iki haldede tuvalete giriliyor.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

Hocam telefon kap yerine geçiyor . Açık bir şekilde kuran sayfasını sokamazsın . Ama zaruri durumda poşete koyup girebilirisn. Burada niyet önemli. Ancak sen de takvaya bakalım diyorsan haklısın :)

İndia İndia !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobilexsoft.ezanvakti&hl=tr 

anneme yükledim :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Geçen sene bir mürid uğraşıyordu böyle bişeylerle. Kimdi neydi o. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    livane bunu yazdı

Geçen sene bir mürid uğraşıyordu böyle bişeylerle. Kimdi neydi o. 

Salla gereksiz bir mürit kendisi. Amacı eğlence :) 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Diyanet işlerinin programı var. Oradan ezan sesini kendin seçebiliyorsun

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Serkan dikkat et fetocuların programı çıkmasın :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    bloodmage bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

Hocam telefon kap yerine geçiyor . Açık bir şekilde kuran sayfasını sokamazsın . Ama zaruri durumda poşete koyup girebilirisn. Burada niyet önemli. Ancak sen de takvaya bakalım diyorsan haklısın :)

Ciddi misiniz la siz :D takılmayın böyle şeylere, vaktinizi daha kıymetli konulara harcayın, ilk emri OKU peki ne kadarını okuduk... Yok tuvalete sokmayalım abdestsiz dokunmayalım bel altında taşımayalım e as duvara hiç elleme kalsın öyle :))

Vakitci diye bi site vardı pcye yükleyince lokasyonuna göre ezan okuyordu. Belki mobil uygulaması çıkmıştır. 

...said addicted.
Toplam Hit: 1512 Toplam Mesaj: 15
ezan vakti