folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Turkcell Livetv 3G Reklam İle Livetv Vurgunu Aylık 56 Tl Nizi Alırlar Haberiniz Olmaz TURKCELL AVEA VODAFONE

Turkcell Livetv 3G Reklam İle Livetv Vurgunu Aylık 56 Tl Nizi Alırlar Haberiniz Olmaz TURKCELL AVEA VODAFONE

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

GELİŞME ŞİRKETİN TÜM BİLGİLERİNE ULAŞTIM. ŞİKAYETLERİNİZ İÇİN AŞAĞIDA VERİYOTRUM

Sicil No 582758 / 0
    Firma Ünvanı GÖLLER İLETİŞİM HİZMETLERİ VE KUYUMCULUK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 

Eski Ünvan 
    İş Adresi SANAYİ MAH.1638 SOK.CROWN DELUXE SİT.B BLOK KAT.4 D:70 ESENYURT 

Şube Adresi 
    Telefon No (212)572-34-65 , (212)546-16-61 
    Faks (0212)543-49-36
    Web Sayfasi  
    Odaya Kayıt Tarihi 22/03/2006
    Ana Sözleşme Tescil Tarihi 22/03/2006
    Vergi No Mevcut
    Sermaye
    100.000,00 TL
    Meslek Grubu 67-TELEKOMÜNİKASYON
    Nace Kodu 82.99.06(Rev.2)-Telefona dayalı destek faaliyetleri (telefon cevaplama ve uyandırma hizmetleri) 

Firmanın İş Konusu

Bilgisayar televizyon faks fotokopi telefon cep telefonuinternet görsel ve yazılı medya gibi her türlü iletişim aracıile ayrıca ileride ortaya çıkabilecek iletişim araçları ile ekipmanlarının her türlü ürün ve hizmetlerinin ve yine tüm builetişim araçlarında kullanılan her türlü paket program yazılım ürün ve hizmetlerinin alımı satımı vs... ve ana sözleşmesinde yazılı olan diğer işler,

Ortaklar / Eski Ortaklar 
    Ortaklar 
    Ad Soyad Görevi - Temsil Şekli Sermaye
    CEM ARAZ   100.000,00 TL
    1

Eski Ortaklar 
    Ad Soyad
    YILMAZ MANAV
    DURSUN MANAV
    1
    Yetkili(ler)
    Ad Soyad Görev Görev Süresi
    CEM ARAZ Müdür Münferiden  
    1

Arkadaşlar dikkat edin bu bir uyarıdır.

İnternette dolanırken yanlışlıkla tıkladığınız reklamlar siz farkında olmadan aylık 56 tl'lik bir canlı tv firması olan livetv ye üye oluyorsunuz. 

Haberiniz yok tıklamışşınız tıklamanızla sözleşmeyi kabul edip onaylamanız aynı anda gerçekleşiyor ve hattınızdan paralar kesiliyor. Türkcell çalışanlarından aldığım blgiye göre binlerce insna mağdur edilmiş durumda.

Turkcell, avea Vodafona bu işin içinde değiliz diyorlar ancak. Para zinciri içinde Turkcell de var.

Firmayı arayıp sorduğunuzda Turkcell, Avea, Vodafone ile iş ortağıyız diyorlar. 

Yani siz faturanızı Turkcell e ödüyorsunuz TUrkcell de bu firmaya sizin adınıza abone bedelini kendi komisyonunu keserek sizden aldıkları haksız kazancı gönderiyor.

Sora TUrkcel diyor ki bizimle alakası yok.

Hadi len ordan.

https://eksisozluk.com/06-10-2015-turkcell-live-tv-rezaleti--4930684

https://www.sikayetvar.com/turkcell-livetv-uyeligi 

reklama yanlışlıkla tıklar tıklamaz mesaj geliyor ve hattınızdan 14 tl kesildi diyor haftalık aylık 56 tl.

aşağıda internetten mağdurların yazdıkları.

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda başıma gelen bir dolandırıcılık olayını konu alacağız. Yazı başlığında belirttiğim dolandırıcılar sizi haberiniz olmadan dolandırıyorlar :) Peki bunu nasıl yapıyorlar? Cep telefonunuz ile internette gezerken karşınıza çıkan pop-up sayfaları veya bir video izlemeye çalıştığınızda videoyu izlemek için tıklayınız gibi butonlara tıkladığınızda sizden habersiz olarak faturanıza ek olarak aylık 56 TL gibi ek bir ücret yansımaktadır. Ve 56 TL’ yi haftalık 14 TL olarak keseceğinin bilgisini de vermeden geçmiyor.

Bana ilk mesaj geldiğinde takmamıştım. İnanmamıştım. Çünkü üyelik için herhangi bir başvuru yapmamış, talep etmemiştim. Ancak daha sonra Turkcell bilgilendirme mesajı geldi ve güncel faturamın 14 TL fazla olduğunu gördüğümde bayaa bir şaşırmış ve kendimi Turkcell uygulamasını açıp güncel fatura tutarımı kontrol ederken buldum :) Ve gelen bilgilendirme mesajı gerçekmiş faturam 14 TL gibi bir ücret fazlalığı vardı. Hemen Turkcell’ in web sitesine bilgilerimle giriş yaptım ve Gencaver ile görüşmeye başladım. Tabi ilk önce fatura detaylarıma baktığımda özel servis ücreti olarak 14 TL kesilmiş. Gencavere sordum bilmem ne video servisine üye olmuşsun dedi. Tabi anında ben herhangi bir servise üye olmadım dedim ve tekrar kontrol ettikten sonra bizim yapabileceğimiz birşey yok biz aracıyız dedi. Şaka gibi :) İptal edin benim üyeliğimi dediğimde servisin telefon numarasını verip telefon ile görüşüp üyeliğinizi iptal edebilirsiniz dedi. Başka bir yolu yok mu bunun diye sorduğunuzda 6670′ e iptal video yazıp gönderin diyor. Bu şekilde gönderiyorsunuz ancak servis sizden 1 haftalık ücreti yani 14 TL yi aldığı için üyeliğiniz iptal edilmiştir bu tarihe kadar servisimizi kullanma hakkınız vardır gibisinden bilgilendirme mesajı atıyor. Şaka gibi ama gerçek!

Gencavere tekrar döndüm yok mu bundan bir kurtuluş? Sürekli üye olup olup duracağız mı dedim. Hattınızı bu şekilde internet isteklerine karşı kapatabilirim dedi. Hemen kapat! dedim. İşlemi yaptıktan sonra kapatıldığının bilgisini verdi ve konuşmayı sonlandırdım.

Yani arkadaşlar, göz göre göre dolandırıcılık yapılıyor ve operatörler biz bir şey yapamıyoruz diyorlar. Böyle bir dolandırıcılığa maruz kalmamak için hattınızı internetten gelen isteklere karşı engellettirin. Bunu biryerlere mesaj atıp yapılamıyormuş, gencaver bana bu şekilde söyledi. Turkcell kullananlar Turkcell web sitesine girip gencaver ile görüşüp kapattırsınlar :) Diğer operatörlerde nasıl kapatılabilir bilmiyorum. Müşteri hizmetleriyle görüşüp bizleri de bilgilendirirse sevinirim :)

Sağlıcakla kalın, iyi akşamlar.

Genel Müdür Abdullah ve CEM ARAZ

Reklam verdiklkeri ve tek tıklamayla sizi abone edilmenizi sağlayan firmanında bilgileri aşağıdadır.

http://www.ocakmedia.com/

ExpirE tarafından 16/Ara/15 20:06 tarihinde düzenlenmiştir

"bea"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Bi ara da avea da vardı böyle bişey. Bi reklama tıklıyorsun yanlışlıkla sana cinsel içerikli aşk mesajları geliyor. Merhaba ben ayça nerelisin ne yapıyorsun gibisinden. Gelen mesaja da senden para kesiyorlar cevap verirsende senden para kesiyorlar chat servisiydi yani. 5618 gibi birşeydi.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

mobil ödemeyi kapattığımızda da kesebiliyorlarmı ücret.

Naber la?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

evet hocam. direkt olarak senin adına turkcell den tahsil ediyorlar kabul etmiş sözleşmeyi imzalamış kabul ediliyorsun ve turkcell e borçlanıyorsun. fautralı olmasanda tl yukluyse onu alıyor.

"bea"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Operatör ile alakası yok. Atıyorum sen gidipte internette bir sitede dolandırılınca suçlusu TTnet mi oluyor ? Normalde onay için kutucuk var orayı işaretlemek gerekiyor fakat site sizi işaretlemiş gibi gösterip parayı tahsil ediyor. Bu durumla karşılaşmamak için mobil ödemeyi kapatın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Operatör ile alakası yok. Atıyorum sen gidipte internette bir sitede dolandırılınca suçlusu TTnet mi oluyor ? Normalde onay için kutucuk var orayı işaretlemek gerekiyor fakat site sizi işaretlemiş gibi gösterip parayı tahsil ediyor. Bu durumla karşılaşmamak için mobil ödemeyi kapatın.

Şimdi bu livetv düzeneği kurmuş tıkladığın an sözleşmeyi vs vs yasal olan herşeyi kabul edip üye olmuş görülüyoruz.

Ben Turkcell'e borçlanıyorum. Turkcell bana bu parayı faturamda yansıtıyor.

56 TL aylık fautrama işliyor benden bu 56 TL yi alıyor sonrad bu firmaya aktarıyor.

Zincir şöyle BEN>>>TURKCELL>>LIVETV

LIVETV Turkcell ile iş ortağı olmuş. Turkcel bu firmanın ne olduğunu biliyor şikayetler alıyor. Müşterisi bilmediği halde farkında olmadan üye oluyor ve borçlandırılıyor. 

Ama bunu bildiği halde Turkcell ödemeyi bu firmaya yapıyor.

Turkcell de komisyonunu kesip bu firmaya aktarıyor.

Koca Turkcell gidip kardeşim biz seninle partner olduk ama sen müşterimi dolandırıyorsun diyemiyor ve parayı gönderiyor bu firmaya öyle mi?

Buna ne diyorsun hocam peki?

"bea"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

gsm i arayıp bütün ücretli servisleri kapattırın rahat edin :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

artık milleti nasıl s....ceklerini şaşırdılar.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

uzun uzadıya yorum yapmak yerine sitenin adresini kaydeden olmamış mı hosts dosyasına ekleyek?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Arkadaş neden sorunu kökten çözmüyorsunuz anlam veremiyorum.

Teknoloji forumuyuz, herkes teknoloji kurdu.

Kontrol panelinden mobil ödemeyi kapatın. Bitsin.

Etrafınızdakileri bilgilendirin.

Facebook hesabınızdan yazıp paylaşın.

Kredi kartı için de aynı şey geçerli, tüm bankaların mobil uygulamasında tek tuşla telefonla ve internet üzerinden alışveriş açılıp kapanabiliyor.

İşiniz olunca açın, bitince kapatın.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

demek ki üç operatör de iş birliği içinde bu konuda. yoksa öyle mobil ödeme kapatıp açmalık bir iş değil. operatör yetki veriyor; reklama tıklandığı an ilgili aboneden ücreti kesilmiş oluyor. 

yoksa öyle düz mantık reklama tıklayınca para kesilecek diye birşey yok. ve arkadaşların bahsettiğinin dışında birşey yoksa(numara yazıp gönderme, kabul et vs. ) mobil ödemeyi kapatmak işe yaramaz, çünkü senden onay alınmasına gerek olmadan yapılan bir işlem.

reklamına tıklamasan bile reklamı gören abonenin bilgisini görebiliyorlar arka planda. daha önceden böyle bir konu geçmişti forum da hatta.

çözüm olarak ise, operatörler yanaşmaz , tezgah güzel çünkü. ancak tüketici hakları falan birşey yaparsa veya btk başvurunca bir sonuç alınabilir. 

imza.