folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Turkcell Ukraynada Dolandırıcılıkdan Ceza Yedi

Turkcell Ukraynada Dolandırıcılıkdan Ceza Yedi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Turkcell ( Ukraynada Lifecell )  Ukraynada dolandırıcılıkdan 2.5 milyon TL ceza yedi. Türkiyede yaptıkları burda halkın artık ses çıkarmadığı haksız kazanç hamlelerini orda yapıp ceza yediler heralde.

Ceza sebebi:  tarife hesaplamalarında doğru olmayan bilgilendirme

http://ukrturk.net/ukrayna-antimonopol-komitesinden-turk-sirketine-19-milyon-uah-ceza/

u235 tarafından 11/Haz/18 02:51 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek

Haydee. Komik oldu bu :')

Şeyh uçmaz, mürit ot çekmiştir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Turkcell için çekirdek parası dokunmaz onlara. 

Ek olarak Türkiye’de de Lifecell ismini alıp Vodafone gibi global bir şirket olmak istiyorlar ama Türk kelimesinin kaldırılmasının müşteriden tepki almasından ve yıllardır olan marka tanınırlığından uygulayamıyorlar. O yüzden Lifecell şuanlık ayrı bir tarife. İleride marka değişikliği gelirse şaşırmayın. 

mkyb tarafından 11/Haz/18 02:56 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

3 gün önce 30 TL yükledim bir yerle konuşmadan bitti.. TL yüklenince niye öyle oluyor, dakika yükleyince 10 TL ile bir ay idare ediyorum, bu nasıl bir çelişkili durumdur..?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

3 gün önce 30 TL yükledim bir yerle konuşmadan bitti.. TL yüklenince niye öyle oluyor, dakika yükleyince 10 TL ile bir ay idare ediyorum, bu nasıl bir çelişkili durumdur..?

3 operatörde paket almazsan affetmiyor hocam. Sana en uygun Bimcell. Dakikası her yöne 10 kuruş. 6 liraya 1 saat konuşuyorsun.

Aç-kapa 6 saniyeye kadar 1 kuruş. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

tl yüklersen hemen gider.

paket yükleyeceksin.

bence TL yüklemenin iptal olması lazım zaten. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Ya yok ne güzeldi uzun bozdu sanırım bu işleri, eskiden her yöne bin sms ne bileyim, her yöne 300 dakika 500 dakika falanlar vardı, şimdi telsiz kanununun bilmem ney zıkkımının borcu, operatörler kendi aralarında rekabet ederlerdi, Reyis onları da mı kendine bağladı ne etti anlamadım ki..? Ben o eskiyi arıyorum, ne güzeldi be o günler, şimdi iletişim ve bilgiye dair her şeyde rezelet dip yapmış..  30TL yükledim üç görüşme yaptım her biri 10 dakika falandı, bitti.. ortam çok bozuldu çok..!

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Rekabet yok amk yerinde. Almanyada rekabet kurulu rekabeti önlememek için savaşıyor. Aralarında anlaşıp yakın fiyatlar verenlere ceza kesiyor. Burda biri AKK kaldırsa rekabet kurulu haksız rekabet diyip ceza veriyor. 

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Muhalefet etmeyin demiyorumda konunun Erdoğan ile ne alakası var ? Erdoğan genelge çıkartıp paketsiz kullananlardan fazla para mı alın dedi ? 3 operatörde özel şirket. 

Ek olarak AKK kaldırdı diye haksız rekabetten ceza alan firma yok. Türknet kaldırdı rekabet şartlarını ihlal ediyor diye Turkcell şikayet etti. Rekabet kurumuda zaten 2018 sonunda kaldırılması için yasa var deyip red etti şikayeti. Olay bu. Zaten Türknet genel müdürüde katıldığı yayınlarda belirtmişti.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Muhalefet etmeyin demiyorumda konunun Erdoğan ile ne alakası var ? Erdoğan genelge çıkartıp paketsiz kullananlardan fazla para mı alın dedi ? 3 operatörde özel şirket. 

Ek olarak AKK kaldırdı diye haksız rekabetten ceza alan firma yok. Türknet kaldırdı rekabet şartlarını ihlal ediyor diye Turkcell şikayet etti. Rekabet kurumuda zaten 2018 sonunda kaldırılması için yasa var deyip red etti şikayeti. Olay bu. Zaten Türknet genel müdürüde katıldığı yayınlarda belirtmişti.

sınırsız internet paketleri turkcell ve vodafone un kavgalarından sonra kalktı.

üniversiteden mezun olduğumda avea nın 23 tl lik 500dk 1000 sms ve sınırsız internetli tarifesini kullanıyordum ve herşeyime yetiyordu 

video da izliyordum takılmadan donmadan , o ara vodafone da da vardı aynı paket sora tüm operatörler kaldırdı.

Türkiye de rekabet dünyadaki rekabetten çok farklı

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@Panxer

Türkiye'de ilk sınırsız interneti Vodafone 3G'nin ilk yıllarında  yani 2010-2011 gibi çıkardı. O zamanlarda tam manasıyla gerçek sınırsız internet yoktu. AKK vardı. 96 kbps düşüyordu. O dönem Vodafone aylık 8 liraya 100 MB paketini çıkarmıştı ve kota bitince 96 kbps oluyordu fakat o dönem Symbian Nokialarda Opera Mini tarayıcı ile rahatça nette geziliyordu. Günlük ise 50 kuruştu. 5 MB'tan sonra hız düşüyordu.

Avea'nın ki S.E.Ç paketiydi. Ayrıca 23 lira değildi 25 liraydı. S.E.Ç tarifesinin çıktığı tarih 2013. Oda en başta 1 GB kotalı 128 kbps hız veriyordu. Ama sonradan 96 kpbs düşürdüler. Avea o dönem milleti iyi kazıkladı. Taahhüt verilen müşterilerden fazladan faturalandırma oluyordu.

Turkcell ise hiç bir zaman tarifeye ek sınırsız internet vermedi. Anca üste 20-25 lira verip paket alman gerekiyordu ve 96 kbps'a düşüyordu hız. 

https://www.youtube.com/watch?v=V394beKlH1k