folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Turkish Citizen Database’Den Sonraki En Büyük Veri Vurgunu

Turkish Citizen Database’Den Sonraki En Büyük Veri Vurgunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    nessaj bunu yazdı
    frekaze bunu yazdı
    d3lete bunu yazdı

Bu işin arkasındaki teknik bilgi nedir nasıl oldu nasıl yaptılar acaba

hepsi burada sistemler sıfırdan yazılması + güvenlik açıklarını kapatamaması(si. değiller) adamlar en ufacık bilmediğin bir kodtan direk sunucuya giriyorlar tahminim bu mallarda direk sunucu odaklı db yaptılar ve şifreleme yapmadılar yani ellerinde her zaman hazırda vardı ben sanal kart kullandım karttan çekim olursa direk hepsiburadaya dava açacağım kartlarımı benden izinsiz tuttuğundan dolayı. bunlardan sonra sıra paytr gelecek.

5 yada 8 yıl önce emin değilim o zamanlar deniz bank patlattılar kimseye fark ettirmediler çalıştığım kurumda bir anda gece 02.00 sularında ne kadar limit varsa herkesden abd bir yerde toplu çekim oldu sabah herkes beni arıyor sonuç soğuk su iç dedim. Parayı aldılar ama parayı 6 ay sonra aldılar kısacası bankarda ayrı bir olay parayı öde diyor sonra paranı işletiyor. Ödemezsen faiz koyuyor kısacası her türlü çakıyorlar.

Türkiyede e Ticaret sitelerin %99.1 açık vardır. 

o işler öyle basit değil pci dss diye bir şey var, o sayıda kredi kartını dışardan denetim almadan saklayamazsın, o denetim de kartları söylediğin şekilde saklanmasına müsaade etmez. atıyorum cvv saklamak kesinlikle yasaktır, saklarsan denetimden geçemezsin.

Anahtar kelime: PCI DSS

Kanun gecen memleketlerde, bunlarin anasini bile dikerler hepsiburada trendyol falan kalmaz ortada... Eger encrypt etmeden kartlari tutuyorlarsa. Ve bunuda devamli denetleyen kurumlar var. Gelip bildigin senin koduna dbne herbokuna bakip check eder...

Bunlar ne bok yiyor tabi belli degil, kontrol eden varmi belli degil...

anca gidersin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kentaki
    Kentaki's avatar
    Erkek

Yakında themeforest full database'i nulled'e düşer desenize. Türk kartlarıyla alıp alıp paylaşırlar

What are you doing???
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Hepsiburada'nın hızlı alışveriş profili olayında hiçbir kart bilgisi girmeden, 3d-secure şifresi bile almadan ödeme gerçekleşiyor..

Twitter: @CanKirca
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

Kart bilgilerinin databaseden çalınması değil de, js skimmer kullanılarak direk kart bilgisi girildiği anda loglandığını duydum.

Bittik biz bittik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Hiç sorma tansiyon yüksek çıktı muayanede kardiyologa yönlendirdiler. Eğer kardiyolog ilaç yazarsa 1 sene ertelenecek. Önümüzdeki sene düzelmezse ,çürük raporu alacağım. 

Geçmiş olsun 24 saat holter bağladılar mı?

Kilo varsa ondan kaynaklanıyor da olabilir.

Günde 3demlik çay mı içilir?  

Sıcak Su içsen yine canlanırsın. ^^`

"…

Holter EKG 24–48 saat süreyle üzerinizde taşıdığınız ve EKG kaydı yapabilen bir alet'tir.

Normal EKG çekildiğinde sadece birkaç ,saniyelik ritim durumu değerlendirilir. Çoğu ritim bozukluğu bu nedenle EKG ile yakalanamaz. Bu nedenle eğer ,çarpıntı şikayeti olan bir kişide ,ritim bozukluğundan şüpheleniliyorsa kalbin daha ,uzun süre ritminin izlenebildiği Holter EKG den yararlanılır.

Ne Zaman Kullanılır?

Holter monitörleri başlıca 2 amaç için kullanılır:

Kalp ritmini ve ritimdeki anormallikleri belirlemek

Kalp kasının yeterince ,kanlanmadığı dönemleri belirlemek (iskemi)

Holter monitörü günlük aktiviteleriniz sırasında kalp ritminizi kayıt eder. Holter aynı zamanda aşağıdaki durumlarda da kullanılabilir:

• Göğüs ağrısının değerlendirilmesinde

• Kalp pili takılmış hastaların değerlendirilmesinde

• İlaçların etkisini belirlemede

Sersemlik, Çarpıntı, Nefes darlığı, Bayılma, Göğüs ağrısı gibi şikayetler çeşitli nedenlere bağlı olarak görülebilir. Holter monitorizasyonu yakınmaların ,kalpten kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamaya yarar.

Çok hızlı veya Çok yavaş kalp ritimleri ,baş dönmesi ve bayılma yapabilir fakat şikayetler kısa süreli olduğu için çekilen EKG’de belirlene'meyebilir. Holter monitorizasyonu ile çarpıntının kalbin hangi ,bölümünden çıktığı ile ilgili önemli bilgi elde edilir ve tedavi ona göre yönlendirilir. 

Kalp damarlarının Daralmasına bağlı, kalbin iyi kanlanmadığı durumlarda Holter’deki kayıtlarda değişiklik olur ve inceleme sırasında bunlar değerlendirilir. Kalp krizi sonrası ,yüksek riskli hastalar veya ani ölüm riski altındaki hastalar belirlenebilir

"

Holter ekg ile tansiyon holteri farklı. Bahsettiğim tansiyon holteri.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek

sızıntının kaynağı hepsiburada değil, günler evvel kamuoyuna durum ilk yansıdığı vakit (zira donanımhaber forumları kartlarında şüpheli işlem hareketlerini bildiren ve hepsinin ortak noktası aynı mecradan alışveriş etmiş olmak & kart bilgilerini öntanımlı olarak kaydetmek olan kişiler mevcut) kullanıcılarına e-posta gönderip inkar eden mecra.

Yani Trendyol ... 

I Love Software , Software is a life...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Treendyol'dan ürün almıştım bana sormadan kart bilgilerimi kaydetti. Menüden ayarlardan silme seçeneğini bulamadım en sağlam nasıl sildiririm ? Müşteri hizmetleri tamam silicez diyip silmiyor bundan adım gibi eminim. Mahkeme yoluna gitsek gerçekten silinir mi ?

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

tamam inandım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Toptan 500.000 dolara satılıyormuş. 

Bilgilerin, 28 Ekim ile 27 Kasım tarihleri arasında toplandığı da belirtiliyor.

Dimitri Şestakov, rapor ettikleri hırsızlığın, Kara Cuma (Black Friday) alışveriş etkinlikleri ile ilişkisi olmadığını düşündüklerini de söyledi.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-50746265

1 dolara telefon numarası ve email bilgisiyle teklide satılıyormuş. Herifler sizin kart billgier darkweb'e düştü ayık olun diye uyarmış bizimkiler Kara cuma geliyor müşterileri ürkütüp alışverişten vazgeçirmeyelim diye seslerini çıkarmamışlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 10258 Toplam Mesaj: 55
trendyol kredi kartı hepsiburada veri hırsızlığı