folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Türkiye İle İlgili Site Projesi [Yardım]

Türkiye İle İlgili Site Projesi [Yardım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Dostlar merhaba..Bir site projesi var kafamda..Özellikle Yurt Dışına gitmiş arkadaşların yardımlarını rica edicem..

Yurt Dışındayken,sizlere Türkiye ile alakalı sorulan garip-aptalca soruları bu başlığa yazabilir misiniz?Ya da tanıdıklarınızdan duyduğunuz sorular da olabilir..

Örnek olarak bana sorulanlar;

+Okula deve ile mi gidiyorsun?

+Kaç karın var? 

+Denizi ilk kez burada mı gördün?

+İnternete ilk kez burada mı girdin?

+Hırsızlık yapanların kollarını mı kesiyorsunuz?

+Başınızdaki kişinin ünvanı sultan mı,prens mi,kral mı

vs,vs..

Şimdiden teşekkürler 

Çekil,Önümden Çekil...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek
    bir web sitesi açacaksın ve  sadece bu konuyu mu ele alacak? yoksa yalnzca bir parçası mı bu?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    sadece bu konu üzerine,ingilizce olucak.. stupid-questions-about-turkey.com gibi bi domain düşünüyorum..

Çekil,Önümden Çekil...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

stupid-questions-about-turkiye.com daha güzel

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

aynisini kibrisa uyarlayip bende acacam. ama benimkilerin cevaplari biraz karisik...

misal;

i am from north cyprus... - ben kuzey kibristanim...

soru: "so you speak greek?" "sonuc olarak yunanca konusuyorsun?"

cevap: "no i dont, i basicly try to speak turkish as a mother tongue" "hayir, temelde anadilim olarak turkce konusmaya calisiyorum"

soru: " is it in greece? " " yunanistandami ?"

cevap: "no, basicly it at south of turkey, north of africa at the center of mediterranean sea. It is a country that only, officially, known by turkey. The south side is generally accepted as Cyprus but we are living at north." "hayir, temel olarak, turkiyenin guneyinde, afrikanin kuzeyinde, akdenizin ortasinda. Sadece turkiyenin tanidigi bir ulke. Guney kisim genelde Kibris olarak kabul edilir ama ben kuzeyde yasiyorum."

soru: "is it in EU, then?" "peki, AB demi?"

cevap: "good question! the answer is yes! but in the real life you have to get a Cyprus passport which is basicly the passport of south side. I mean I have 2 IDs which is one from north and one from south :]"

"guzel soru! cevap evet! fakat gercek hayatta Kibris pasaportu almaniz lazim mesela, temelde guney kesimin pasaportu oluyor. Yani 2 kimligim var biri guneyden biri kuzeyden :]"

genelde bu muhabbetler oluyor, ve duyup dinleyenler, ilgisini cekenler, genelde bu sacmalik karsinizda gulmekten baska bisey yapamiyorlar...

anca gidersin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:
    -----------------------------
    sadece bu konu üzerine,ingilizce olucak.. stupid-questions-about-turkey.com gibi bi domain düşünüyorum..

bravo hoca tam destek arkandayim ne geliyorsa yaparim elimden. Bana bile soruyorlar bazen arap misiniz ? ben turklerle araplari cok karistiriyorum diye.

edit: hoca aslinda adamlar birazda o salak soruyu sormakta haklilar. sen tut otobus duraklarinin ustune cikip poz ver. daha tren bileti satin alamayan var ya

Diriliş... /// Inadina Ofke Inadina INTIKAM
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    cok guzel bir konu. bakalim ne tur sorular var mis. gerci okul heidelberge(Alm) gonderdi ama orada insanlarla cok diyalago girme firsatimzi olmadi.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Destekler için teşekkür ederim,dil konusunda bana yardımcı olabilirsiniz..İngilizceyi ben halledicem..

Aranızda Almanca,Fransızca,İtalyanca,İspanyolca bilen var mı?Bunlardan herhangi biri olabilir..

En azından İngilizce-Almaca-Fransızca şeklinde yapabilirsem daha da çok kişiye ulaşılabilir.. 

Çekil,Önümden Çekil...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Site projesi ile ilgili,kodlanması gereken 2 kısım var,kısaca anlatmaya çalışayım..

İlk kısım,Türkiye ile ilgili sorulan sorulara verilecek cevap kısmı,ilk cevap espirili,ikinci cevap gerçek cevap..

Misal;

Okula deve ile mi gidiyorsunuz

Cevap 1: Evet deve ile gidiyoruz,7 yaşında deve ile sürüş teknikleri öğretilir bize

Cevap 2: Hayır,servislerle,sizin gibi otomobillerle,yakınsa yürüyerek..

İkinci kısım ise,siteye giren ziyaretçilerin soru sorabileceği kısım..

Şöyle olacak "ask a question about turkey" diye bir bölüm olacak,ziyaretçi sorusunu soracak,yönetim panelinden ben soruyu görücem,soruyu cevapladığımda sitede yayınlanacak..

Durum budur arkadaşlar,bana bunları kodlayabilecek var mı?

Bu iş hayır işi,bir beklentim yok siteden,destek çıkan olursa,minnettar olurum..

Tasarımdan anlayan arkadaşlar da Türkiye Temalı bir dizayn yaparsa,ona da ayrıyetten minnettar olurum..

Ha yok,hayır işi bilmem ben diyen var ise,fiyat için p.m atınız

Şimdiden teşekkürler.. 

Çekil,Önümden Çekil...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:

Site projesi ile ilgili,kodlanması gereken 2 kısım var,kısaca anlatmaya çalışayım..

İlk kısım,Türkiye ile ilgili sorulan sorulara verilecek cevap kısmı,ilk cevap espirili,ikinci cevap gerçek cevap..

Misal;

Okula deve ile mi gidiyorsunuz

Cevap 1: Evet deve ile gidiyoruz,7 yaşında deve ile sürüş teknikleri öğretilir bize

Cevap 2: Hayır,servislerle,sizin gibi otomobillerle,yakınsa yürüyerek..

İkinci kısım ise,siteye giren ziyaretçilerin soru sorabileceği kısım..

Şöyle olacak "ask a question about turkey" diye bir bölüm olacak,ziyaretçi sorusunu soracak,yönetim panelinden ben soruyu görücem,soruyu cevapladığımda sitede yayınlanacak..

Durum budur arkadaşlar,bana bunları kodlayabilecek var mı?

Bu iş hayır işi,bir beklentim yok siteden,destek çıkan olursa,minnettar olurum..

Tasarımdan anlayan arkadaşlar da Türkiye Temalı bir dizayn yaparsa,ona da ayrıyetten minnettar olurum..

Ha yok,hayır işi bilmem ben diyen var ise,fiyat için p.m atınız

Şimdiden teşekkürler..

hocam tasarımı hazırlatabilirsen birisine yazılımını ben yapabilirim sistemin. haftaici okul + i$ var. ama ak$amları 1-2 saatimi ayırsam ki böyle bi sistem için fazla bile, her türlü hallederiz :) 

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    Fikret hocam,teşekkür ederim,tasarımı hazırlayacak bir abimiz var,ancak adam Yrd Doç,işleri yoğun,ne zaman hazırlayacağı belli olmadığından burda da belirtiyim dedim..Eğer kodlayabilirsen,minnettar olurum

Çekil,Önümden Çekil...
Toplam Hit: 1826 Toplam Mesaj: 18