Türkiye Kart Tanıtıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Erkek

vay beee aklıma 76o otobüsünde çektiğim çileler geldi sıkış tıkış otobüste götüm her akbil cihazına değdiğinde bippp biipp diye ötüp 2.30 giriyodu. tabii neden öttüğünü bir dahaki binişimde anladım... 

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    cybermole bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Şunu çıkarmadan önce akıllı telefonlara adapte etselerdi güzel olurdu. NFC ile ödemeyi yap geç. Kart taşımakla uğraşma.

şarz olayını bi çözerlerse geçerler zaten de sarz yetmio 6 bin verion 10 saat gitmio..

3 bin verdim, nfc bluetooth gps her bi halt sürekli açık olmasına rağmen şarjım tam bir gün gidiyor, üstelik yarım saatte şarj olduğu için geceleri de şarja takmıyorum... (Oneplus 5) Hoşnut değilseniz kullanmayın abicim.

NFC, RFID'den daha güvenlidir. parmak izi olmayan telefonlarda (bildiğim kadarıyla) çalışmaz. Parmak izi olmasa bile şifre ister. Çok şeyapmayın hemen.

SweetyVolty tarafından 25/Oca/18 01:59 tarihinde düzenlenmiştir

daha da zükseniz tbt'den hiç bir şey almayacağım. yıldım çünkü hep aynı şeyin olmasından.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Yıl 2018 oldu ve bu konuda başka ülkeleri örnek almak yerine kendi çözümlerimizi üretmemiz gerekiyor. Avrupanın bir çok şehrinde hala metro da bile turnikeler yok ve bilet kontrolü yapan çalışanlar var. Bizdeki tren sistemini kullanıyor adamlar. 

NFC destekli bir çok kart var ( tamassız ödemeleri kastediyorum ) ben bu kartlar ile migros vb. yerlerden bazı turkcelllerden temazsız kontor yükleme fatura ödeme ve alışveriş yapabiliyorken temazsız ve hızlı işlemlerin en çok yapılması gereken nokta olan toplu taşımada yapamamak büyük zulüm. 

bodrum da yaşayan biri olarak yılda bir veya iki izmire istanbula gidiyorum ve gittiğimde burada geçerli kent kart tabiki orada geçmediği için her şehir için ayrı kart satın almak + içine para yüklemek zorunda kalıyorum. 

En başında bu toplu taşımalarda aracı firmaları belediyenin seçmesi bile saçmalık zaten , abi metro yu treni toplu taşımayı sadece belediyelere bırakmamak gerekiyor bu milli bir meseledir sadece belediyelere bırakırsanız onlarda ihalede kendilerine en çok sakal bırakana bu işi yaptırırlar bunun sonucundada izmir gibi güzel bir şehirde izban-izmir metro karışıklığı gibi sorunlar oraya çıkıyor. 

ikiside metro işleten farklı ödemenin gittiği yer farklı indi bindie yapmadan metro içinden peron değiştiriyorduk şimdi para ödemek gerekiyor. 

istanbul  metro iett ve vapur kullandıgınızda hepsine ayrı ayrı para ödüyorsunuz bu tamamen saçmlak  90 dakika içinde hepsinin ücretsiz olması gerekir. 

www.premiumregion.com Alldebrid Türkiye / IDM Türkiye yetkili bayi. ulaşmak isteyen mail atsın tyfn.panxer@gmail.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    wordros bunu yazdı

Bu tarz bir oluşumu ilk Asya Bank'ta denemişlerdi. HAtırlıyormusunuz ? DITTT DITTT. Devletin zaten bankaları varken böyle yeni yeni oluşumlarla halkı parçalamasının sebebini anlamıyorum. Sıfırdan başlanan kurumlardaki yüksek geliri kimlere yedirecek onuda çok merak ediyorum. Daha neler neler merak ediyorumda neyse...

dıt dıt ne alaka :)

asya bank ilk temassız kartı çıardı o onun reklamıydı

3 yıllık proje bu 

Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

NFC ile ilgili sıkıntılar henüz tam olarak çözülebilmiş değil bildiğim kadarıyla.

biri pos cihazını kıçınıza tutup cüzdanınızdaki karttan paranızı çekebilir.

ben kullanıyorum telefonla NFC(macaristan). nfc yi kapatıyorsun daha sonra. Telefonun şarjıda 2 gün gidiyor zaten. E her gün sarj etmeyip dışarı çıkıosan sıkıntı zaten sende. telefon niye taşıyorsun o zmn derler.

yukartaki mantığa gelirsek biri post cihazını cüzdanın oldugu göte koyarsada paypass olur zaten. değişen birşey yok. Hatta 2 avantajı var, 1.telefon genelde ön ceptedir biri böle bişi yaparsa görürsün. arka cepte olan cüzdana biri yanaştırsa görmezsin. 2. kredi kartının nfc si kapanmıo ama telefonun kapatabilirsin.

2-3 aydır nfc kullanıyorum herhangi bi sorun yaşamadım

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

vay beee aklıma 76o otobüsünde çektiğim çileler geldi sıkış tıkış otobüste götüm her akbil cihazına değdiğinde bippp biipp diye ötüp 2.30 giriyodu. tabii neden öttüğünü bir dahaki binişimde anladım... 

:D 500t te veledin biri eşofmanımın pacasına kusmustu amk takıntı yapmıstım cocuk olan yerde durmuyordum

allaha beni 500t den kurtardıgı için sonsuz şükürler olsun

https://www.youtube.com/watch?v=Zo7B7o434vM
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

:D 500t te veledin biri eşofmanımın pacasına kusmustu amk takıntı yapmıstım cocuk olan yerde durmuyordum

Ahh 500T sene bilmemkacta sabahin 6sinda cevizlibagdan bindigimi hatirliyorum henuz afyonum patlamamis bastik akbilir ortaya dogru ilerliyorum. Birde ne goreyim. Ortada bir kuvet. Altin varakli yaprak desenli fransiz usulu icinde 2tane bebe birkac torbada havuctu sogandi zerzevat. 

O an ayilmistim. Hersey olabilir o otobuste inanirim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Erkek
    Pawlow bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

Ahh 500T sene bilmemkacta sabahin 6sinda cevizlibagdan bindigimi hatirliyorum henuz afyonum patlamamis bastik akbilir ortaya dogru ilerliyorum. Birde ne goreyim. Ortada bir kuvet. Altin varakli yaprak desenli fransiz usulu icinde 2tane bebe birkac torbada havuctu sogandi zerzevat. 

O an ayilmistim. Hersey olabilir o otobuste inanirim

:D neler neler insana götünü dayayan kadınlar kenara cekilsin diye valla çile

https://www.youtube.com/watch?v=Zo7B7o434vM
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Son yıllardaki en büyük icraat bence.. Cüzdanda 3-5 tane kart taşıyosun şehir değiştirince dolu mu boş mu uğraş dur.. 

Kendine İyi Bak ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Amklar mevcut, geniş bir ağı olan kurumla anlaşma yapsanız ya. 

Kendimi eğitime ilme bilime adadım... Diyelim ki, sen benimsin,hasretin benim... Çalarsa kapımızı ayrılık gider misin Sevgilim ?
Toplam Hit: 1769 Toplam Mesaj: 25
türkiye kart