Türkiye'de 5G Yayını Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şuan Türkiye'de bir tek iPhone 12 serisinde resmi olarak 5G var diye biliyorum. 

mkyb tarafından 10/Şub/21 00:05 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

5g yaygınlaşsın. bu korona aşısıyla bize enjekte ettikleri çip ile bizi yönetsinler. Şaka bi yana bu turkcell ve vodafone taşınabilir internet box kutularında iyileşme olurmu 5g ile beraber. Kablolardan kurtulsak artık. 

En ucuz Vodafone'da var şuan. Hotspot için ayrıca her ay 15 GB kota veriyor. 

Ya zaten bana YouTube, Instagram, Whatsapp ve Netflix sınırsız olsun normal internette gezme içinde 3-4 GB versin yeterde artar. Akıllı telefonda tüketilen içerik belli zaten. 

vallaha ben eski tarifeyim kafam rahat.

ayrıca hotspot kullanımını bilgisayara kablo ile baglayarak kullancaksaniz PDAnet yazılımı ile gizleyebilirsiniz.

diger durumda ise TimeToLive kisaca TTL degeri uzerinden yakalıyorlar.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jandark06
    jandark06's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    jandark06 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Tabi bizim milletin bokunu çıkaracağını bildikleri için hotspot ve torrent kullanımı engellenmiş.

hocam bu bilgi yalan tamamen bizzat kullanıyorum ve herhangi bir hile hülle yapmadan hot spot açıp paylaşıyorum netimi torrentte vs hepsini kullanıyorum

Yalan değil. İlk çıkan sınırsızdasın sanırım ondan. Sonradan paket içeriği değiştirildi. Bir üst mesajda paketin ekran görüntüsünü paylaştım.

hocam yaz başı 2. kez bana sunuldu bu teklif yaz başında geçtim 110mb download ve 16mb upload gördüm bulunduğum bölge yokluk sayılabilecek bir bölge. ilk geçeceğim zaman bana da kesinliklie ama kesinlikle hotspot oalrak yapmayacağım söylendi. 2.ye tekrar aradım öyle bir şey olmadığını söyledi diğer temsilci. ve gerçekten direkt pcye bağlayıp kullandım 180 tl faturam arama sms internet her şeiym sınırsız

100 kişi 10 kişiyi öldürürse trajedi,10 kişi 100 kişiyi öldürürse strateji olur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    jandark06 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    jandark06 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Tabi bizim milletin bokunu çıkaracağını bildikleri için hotspot ve torrent kullanımı engellenmiş.

hocam bu bilgi yalan tamamen bizzat kullanıyorum ve herhangi bir hile hülle yapmadan hot spot açıp paylaşıyorum netimi torrentte vs hepsini kullanıyorum

Yalan değil. İlk çıkan sınırsızdasın sanırım ondan. Sonradan paket içeriği değiştirildi. Bir üst mesajda paketin ekran görüntüsünü paylaştım.

hocam yaz başı 2. kez bana sunuldu bu teklif yaz başında geçtim 110mb download ve 16mb upload gördüm bulunduğum bölge yokluk sayılabilecek bir bölge. ilk geçeceğim zaman bana da kesinliklie ama kesinlikle hotspot oalrak yapmayacağım söylendi. 2.ye tekrar aradım öyle bir şey olmadığını söyledi diğer temsilci. ve gerçekten direkt pcye bağlayıp kullandım 180 tl faturam arama sms internet her şeiym sınırsız

Yahu tamam işte diyorum paketin içeriği değişti. Bu bilgi yalan tamamen deyip milleti yanlış yönlendirme. Şuan hotspot yasaklı. Sınırsız diye satıp niye her ay ek 15 GB kota tanımlıyorlar o zaman? Ayrıca hız sınırıda geldi. 

Ben denemediğim bir şeyi burada paylaşmam.

İlk çıkan sınırsız paketi kimse bilmezken Vodafone genel müdürüne mail atıp özel olarak alıyorduk. Forumda konusunuda açmıştım. 

mkyb tarafından 10/Şub/21 15:59 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    jandark06 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    jandark06 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Yahu tamam işte diyorum paketin içeriği değişti. Bu bilgi yalan tamamen deyip milleti yanlış yönlendirme. Şuan hotspot yasaklı. Sınırsız diye satıp niye her ay ek 15 GB kota tanımlıyorlar o zaman? Ayrıca hız sınırıda geldi. 

Ben denemediğim bir şeyi burada paylaşmam.

İlk çıkan sınırsız paketi kimse bilmezken Vodafone genel müdürüne mail atıp özel olarak alıyorduk. Forumda konusunuda açmıştım. 

bazen senin sabrina hayran kalıyorum

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

5g gereksiz diyen istrmezyükcüler 4g ye geçiş döneminde de 3g hızları yetiyor 4g gereksiz diyordu.

yıllar içinde internet hızları da kotaları da artıyor sabit kalmıyor 5g ye geçmeyelim 4g sınırsız olsun ucuz olsun diye bir şey yok.

biri 5g ye gerek yok her yere fiber çekilsin demiş.

abi operatörlerin her baz istasyonuna fiber çekip 4g 5g servis verme maliyeti 1000 birim para ise her eve bunu kablolu verme maliyeti bunun 100 katı oyüzden redbox var superbox var çünkü kablosuz vermek kablolu vermekten daha pratik ve hızlı.

ayrıca 10mb 20mb hızlar artık yavaş kalıyor tükettiğimiz ürettiğimiz veri miktarı deli gibi artmış durumda

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

5g gereksiz diyen istrmezyükcüler 4g ye geçiş döneminde de 3g hızları yetiyor 4g gereksiz diyordu.

yıllar içinde internet hızları da kotaları da artıyor sabit kalmıyor 5g ye geçmeyelim 4g sınırsız olsun ucuz olsun diye bir şey yok.

abi operatörlerin her baz istasyonuna fiber çekip 4g 5g servis verme maliyeti 1000 birim para ise her eve bunu kablolu verme maliyeti bunun 100 katı oyüzden redbox var superbox var çünkü kablosuz vermek kablolu vermekten daha pratik ve hızlı.

ayrıca 10mb 20mb hızlar artık yavaş kalıyor tükettiğimiz ürettiğimiz veri miktarı deli gibi artmış durumda

senin her yazdıgına karsi cikarim ama suna asla.

az insan çok huzur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Teksas ta arkadaşım var yollar zaten düzgün dallas tan Houston a gidiyor 1 2 saat Google duo ile canlı konuştuk o otomatik Ram ile gidiyor mesafe epey var Türkiye den büyük eyalet zaten abi gram sekmiyor hiç kopma yok her yer 5 g mi diyorsun evet diyor o biçim ama her yer mi tabii ki değil gidip colorado dağlarına çıkarsan veya arizona çöllerine saparsan seçimini yapmış olursun VS. Bu ilerleme ve gelişim olayı geri kalamazsın teknolojiye yön vermesek te tüketiyoruz doğru olan ne ise onu yapmak zorundayız. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Evet bunu ben demiştim. Uzun uzun nedenleri yazmayacağım ama,

Sen öncelikle 4.5G hız limitine ulaştın mı? 300 mbps indirebiliyor musun ki 4.5G'nin hızı yetmiyor sana. Alt yapı olmadığı sürece 3g/4g/5g farketmez.

100 mbit switch yerine, 10gbit switch portuna geçmen seni hızlandırmaz. Sadece x3 kat fatura ödersin o kadar.

cukurova tarafından 11/Şub/21 03:09 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Ek olarak; Ayrıca fiber döşemenin maliyeti, bakır kablo döşeme maliyetinin neredeyse yarısı. Daha önce bulunan bakır şebekeyi fiber ile değiştirmekde bir o kadar kolay.

cukurova tarafından 11/Şub/21 02:23 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4227 Toplam Mesaj: 39
telekom turkcell