folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türkiye"De Kiliselerle İlgili Referamdum Yapılsa Sonuç Ne Olurdu!

Türkiye"De Kiliselerle İlgili Referamdum Yapılsa Sonuç Ne Olurdu!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek

İsviçre'de camilerde minare olup olmaması yönünde yapılan referandumda İsviçre halkı %59'la minarelere hayır dedi. Eğer ülkemizde kiliselerdeki çan için referandum yapılsa sonuç ne olurdu? Yılmaz Özdil bu konuda harika bi değerlendirme yapmış.

Yılma özdil

İsviçre’de referandum yapıldı.

“Camiye hayır” çıktı.

*

Türkiye’de referandum yapılsa...

Kiliseye ne çıkar?

*

(Kimse hikâye anlatmasın, vazgeçtik kiliseden havradan filan, cemevine bile tahammül yok.)

*

Demokrasi, çoğunluk değildir.

İkiyüzlülük fena bi şeydir.

*

Bakın size örnek vereyim; atv Haber’i yönetirken röportaj yaptırmıştım...

İsmi, Osman Kalın.

81 yaşında. Hacı.

*

Berlin’in göbeğine gecekondu kurmuş, bahçesi de bildiğin tarla... Kabak karpuz filan ekiyor. Hatta, biz o habere “Berlin’e ektim soğan” başlığını atmıştık... Elektriği yok. Papazı kafalamış, suyunu, hemen yanı başındaki kiliseden alıyor, kaçak... “Almanya’da öyle şey olur mu” derseniz, Berlin orada, inanmıyorsan git bak... Çünkü, belediye ekipleri geldiğinde, kazmayı kapıyor, mahallenin Türk gençlerini topluyor, “Bunların hepsi Nazi, Türk düşmanları, din düşmanları” diye bağırarak, hadise çıkarıyor. Almanlar “illallah” demiş... Allah gecinden versin, “Ölse de kurtulsak” diye gün sayıyorlar.

*

Sorduk Hacı Osman’a...

- Kime oy verdin?

- Hıristiyan Demokratlar’a.

- Niye?

- Elektrik, su bağlayacaklar.

- E baba, sen nasıl hacısın?

- Orasını karıştırma... Önce can, sonra canan... Menfaat dünyası oğlum!

*

(Röportajı kabul etmek için bizden 200 Euro istedi, 20 Euro’ya bağladık.)

*

Uzun lafın kısası...

Bugün İsviçre, Türkiye.

Yarın Almanya, Fransa.

*

Demokrasiyi “çoğunluğun yanında ve menfaat dünyası” olarak algılıyorsan eğer... O dünyada, gücü gücüne yetene.

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

dayı iyiymiş :D

aynen bizde kiliselerin çanlarını susturalım :C demokrasi değilmi bunun adı sonuçta soralım halka ne dersin diye
    ama bunu yapacak g.t lazım sayın yöneticilerimizde.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:
    -----------------------------

dayı iyiymiş :D

aynen bizde kiliselerin çanlarını susturalım :C demokrasi değilmi bunun adı sonuçta soralım halka ne dersin diye
    ama bunu yapacak g.t lazım sayın yöneticilerimizde.

Olm manyakmısınız sizzzz AB bize kızar!! Sonra bizi aralarına almazlar!!!Biz Avrupa Birliğine girecesss asss kaldııı...

Kiliseye evet!!! Kilise çanları belediye tarafından dikilsin evet!!!

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

Neden susturulsun ki kiliseler.çok mu rahatsız oluyoruz biz bu kadar mı hoşgörüsü olmayan bir millet olduk?

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

milletin cebinde para yok şu tartışılan duruma bak.

iyiki seçim filan yok tayip çıkar van minit isviçre der bizim millette gider tayipe oy verirdi çünkü : çok duygusal bir milletiz ve din ortadaysa hemen inanırız. kanarız. çok düşük bir düşünme yeteneğimiz var ben böyle görüyorum. 1938 den sonra bu ülkede iki şeyin üstesinden gelinemedi. biri yoksulluk diğeri eğitim. adam gibi eğitimli olsaydık düşünür tartışır bişeyleri anlardık. ama malesef.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

gfb_soldier bunu yazdı:

Neden susturulsun ki kiliseler.çok mu rahatsız oluyoruz biz bu kadar mı hoşgörüsü olmayan bir millet olduk?

evet

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hiç hristiyan canlı bomba,yada silah deposuna çevrilmiş klise,yada incilde yazdığı için inanmayanları öldüren(yada en azından öldürme iç güdüsü ile yanıp tutuşan) bir hristiyan tanıyormusunuz?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

kararın neden aldırıldığı,getirisi ve götürüsünün neler olduğunu ekonomik açıdan değerlendiren yok bakıyorumda.

amerika ne dedi.isviçredeki müslümanlar paralarını çeksinler dedi.bu ne demek ? isviçre amerikaya muhalefet etmiş demek.

amerika yerine avrupadan taraf olmuş demek.bunun başka bir yansımasını isviçrede terör saldırıları olursa görürüz.çok yakında el-kaide markasıyla veya başka markalarla terör saldırıları düzenlenebilir.

uzun lafın kısası bu bir amerikan oyunudur.amerika obamayla beraber müslüman ülkelerdeki imajını düzeltmek istiyor..

bu amaç etrafında bölgede Türkiye'yi etkin görmek istiyor.Güçlü bir Türkiye diğer anlamıyla yeni osmanlı...

tabi bunu Türkiyeyi çok sevdiklerinden fln değil çıkarları doğrultusunda yapıyorlar.ne zamanki Türkiye amerikaya "tam muhalefet" eder o anda baştaki kişi 2.özal vakası gibi indirilir.

tayyip gördüğümüz üzere özal rolü oynuyor.ama bilmiyor ki onu oralara çıkaranlar ordan indirmesini de bilir.

benim tahminimce tayyip ve çalıştığı kişiler amerikanın sunduğu bu fırsatı iyi değerlendirmek istiyor.amerika çıkarları yerine her olaydan Türkiye nin karlı çıkmasını istiyor.bu yanlış.her zaman kazanamayız.kazandırmadılar.kazandırmazlar.

iran ın oynadığı nükleer bombacılık oyunu da tamamen amerikan kontrolündeki bir terörist-polis oyunudur.iran ı ayakta tutan ticari ilişkiler,şirketler vs amerikan şirketleridir görünürdü öyle olmasada öyledir..bunu görmek lazım.

önümüzdeki yol hem avantajlı hemde dezavantajlıdır.bu politikalar iyice yönetilirse Türkiyenin bundan kazancı çok olacaktır.bugünü değil geleceği düşünerek yapılır yatırımlar.geleceği planlayansa ancak derin akıldır.

bu minare yasağı sanıldığı kadar basit ve masumane (islam korkusu) değildir.önceki bi mesajımda islam korkusu demiştim ama şimdi değerlendirdiğimde bununda bir faktör olduğunu asıl amacın bu olmadığını anladım.bulmacanın tamamını görebilmeliyiz.

oynanan oyun çok büyük.

Türkiyenin bu olaya tepkisi olacaktır ancak olması gerektiği gibi olmalıdır.Aşırıya kaçmak tahriklere kapılmak gereksizdir.Türkiyede kilise yasaklanması sözkonusu bile olamaz.olmamalıdır.çünkü yasakçılara karşı kullanabileceğimiz koz yasaklamamaktır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sonuç direk hepsi camiye çevirilsin olurduhristyanlarda defedilsin bu ülkeden denirdi buna emin olun

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:

sonuç direk hepsi camiye çevirilsin olurduhristyanlarda defedilsin bu ülkeden denirdi buna emin olun

konjonktür buna müsait değil.şaka olarak algılamadım.amerika hedeflediği boyuta kadar Türkiyenin gelişmesini destekleyecek.Türkiye avrupa birliğine girerse doğu ile bağları kopabilir kültür sorunları var.henüz zamanı gelmedi.zamanı geldiğinde avrupa birliğine de gireriz emin olun.sadece şartları okuyabilmek önemli.avrupada hala amerika muhalefeti var bunu kırmadan olmaz.ha bu doğrumudur orasını bilmem.amerikanın yaptıkları yenilir yutulur cinsten değil tam terörist devlet.ama diplomasi denen birşey var.bu desteği ne kadar lehimize çevirebilsek o kadar karlı çıkarız.söz konusu avrupa birliğine yarın yada 2 gün sonra girmemiz değildir.bunun sembolik anlamı vardır.herkes biliyor ki Türkiye bugün bazı avrupa birliği ülkelerinden çok daha iyi durumda.inkar edilemez..

meseleye duygusal yaklaşmak aklımızdan uzaklaşmak demektir.duygular önemlidir ama alacağımız kararlara engel olmamalıdır.

minare yasaklandı diye kalkıpta tüm ilişkilerimizi kesecek değiliz herhalde :)

ama vakti geldiğinde ayasofyanın cami olduğunu da göreceğiz.emin olabilirsiniz.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ats30 sende ülkenin zamanla ılımlı islam ve bop projesi doğrultusunda ilerleyeceğini söylüyorsun sabredin bu günlerde gelecek havası sezdim
    Ayasofya Müze haliyle güzel Cami olmasını istemiyoruz olmamalıda

Türkiye ab sevdasına harcadığı vakti Bağımsız bir ülke olma yolunda harcasaydı bugün değil avrupanın bir çok ülkesinden daha iyi olmayı tüm avrupadan daha iyi bir durumda olacaktık ama işte bunu hesap edemiyor kimse zor gözüküyor hiç te zor değil ab ye girmekten daha az zamanda başarılacağı kesinyeterk,i millet bilinçlensin silkinsin başına dış güçlerin maşası olmuş hükümetleri getirmesin yeter

Bugün hükümet Maşa yarın tüm millet maşa haline gelecek biz sömürge ülkesiyiz şuan uluslararası alanda hiç bir konuda kararlılığımız yok tek başına hareketimiz yok kendi iç sorunlarımızı bile dış güçlere sorarak halleder olmuşuz

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 3601 Toplam Mesaj: 25