folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Türkler, İphone Hacking İşine Soyundu (Özel Haber)

Türkler, İphone Hacking İşine Soyundu (Özel Haber)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

iPhone modelleri şimdiye kadar sadece Amerikalı bazı hackerlar tarafından kırılabildi. Bunlar içinde tek başına çalışan geohot, ve ekip olarak çalışan iPhone Dev ile Chronic Dev takımları var. Milyarlarca insan içinde sadece bu bir avuç insan iPhone sistemini kırarak jailbreak yapabilmiş, sonrasında da baseband hacklemeyi başararak unlock aracı çıkartabilmişti. Bu milyarlarcaya kıyasla bir avuç insan oranı bu işe heveslenen hackerlar için aslında heves kırıcı ve engelleyici bir etken. Kimse yapamadığına göre biz hiç uğraşmayalım diye düşünen insanlar, umudun sadece bu Amerikalı hackerlara kaymasına da sebep oluyordu.

Oysa Türkler, hacking alanında dünyada tanınan, bilinen ve korkulan bir takım gruplar çıkartmıştı. Hal da var fakat bu hacking takımları genel olarak Web sitesi hackleme ya da yazılım hackleme işine girişiyordu.

Dün geceden beri bir kaç arkadaş “Hadi bir de biz deneyelim” gibisinden mesajlarla Donanımhaber forumunu ayağa kaldırdı diyebiliriz. İşi bilen bazı arkadaşlar, az çok fikri olanlar bir araya gelerek kendi iPhone hacking takımlarını kurmak ve bu takımın ismi içinde TÜrk ibaresini kullanmak istiyorlar. Diğer bir amaç da artık çocukça davranmaya başlayan, tek olduğu için de kafasına göre hareket eden iPhone Dev Team’e gözdağı vermek, hatta mümkünse ellerinde beklettikleri unlock’u ellerinde patlatmak :%29

İlgili arkadaşlar olursa diye de söylemek istiyorum:

• Yazılım dilleri konusunda (C, C++, C#, XCode,…) bilgi sahibi olan
    • Mac OS sistemlerini bilen
    • iPhone cihazlarını donanımsal olarak tanıyan

Bu özelliklere sahip olduğunu düşünen arkadaşlar da forumdaki konuya göz atabilirler. Ne kadar çok kişi olursak şansımız o kadar artacaktır :%29

Konuyla ilgili forum sayfası: http://forum.donanimhaber.com/m_45979552/tm.htm

Bu arada bu amaçla ben de az çok yazılım dilleriyle ilgili fikrim olduğunu düşünerek elimden geleni yapmaya çalışacağımı hem forumda söyledim hem de buradan sizlerle de bu güzel grubun tanıtımını yapmak amacıyla söylemek istedim.

-

Akif Özdemir

ALINTIDIR: http://www.ucandairem.com/haber/turkler-iphone-hacking-isine-soyundu-ozel-haber/

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

ben bişey cıkacagını sanmıyorum, bu kadar insan giderken sherif hashim dönüyordu bu yollardan.

Amphetamine Logic.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

iPhone hacklemeye c#.net bilen adam ariyorlar, sonra sadece amerikalilar mi yapiyo diyorlar :))))))

The king is bleeding.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

bizim elamanın telefonu ıphone 3 tü,4 arayüzü yüklemişler, bide appstore full bedava yapmışlar.

10.000 dolara satıyo telefonu :D:D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

gVeR bunu yazdı:
    -----------------------------

iPhone hacklemeye c#.net bilen adam ariyorlar, sonra sadece amerikalilar mi yapiyo diyorlar :))))))

+ baseband'in yapısını vs inceledikleri dökümanlarda  dev-team den falan

Amphetamine Logic.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

eklesin arkadaş siyami@mavideniz.org güç içinizde

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

inşallah hemen giyinmezler:P

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam bu işi sadece amerikalılar yapmıyor.Ayrıca sen hiç sirkeciye gittin mi ? Orada doğubank ı sor.İçerde iphone yazılımlarını herkes kırıyor =) Hatta kırmaktan öte.Paraya çeviriyorlar =)

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

opusdei bunu yazdı:

Hocam bu işi sadece amerikalılar yapmıyor.Ayrıca sen hiç sirkeciye gittin mi ? Orada doğubank ı sor.İçerde iphone yazılımlarını herkes kırıyor =) Hatta kırmaktan öte.Paraya çeviriyorlar =)

kendi yazdıkları kodlarlamı kırıyorlar? hocam konuyu iyi oku :)
    Kaçak görüşme için bişeler bulabiliriz diye düşünüyorum C ve C++ bilen arkadaşlarla :D

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

gVeR bunu yazdı:

Hocu bu olmaz, ben yazacaktım bunu aahahahah jkdsjlksj.

Ah bu Türk'ler, ah şu Türk'ler, şu çılgın Türk'ler...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

opusdei bunu yazdı:

al bide burdan yak, telefonu getir bende jailbreak yapayım, benide dev-team e alırlar yakında

Amphetamine Logic.
Toplam Hit: 4168 Toplam Mesaj: 21