Türklerin İcatları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

Klozetlerdeki taharet muslugunuda unutmayalım

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax66
    catlax66's avatar
    Erkek

SaNaL_AjaN bunu yazdı:
    -----------------------------

Parayı lidyalılar para üstü yerine sakızı Türkler icad etti :D

Hacı Alaplı A101 para üstü yerine sakız vermede üstüne yok :D

Vasıflı Çömez!..... Artık Amatör:).. Nihayet normal...:D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Türkleri bilmem ama eğer Yahudiler üzerine bir konu açılsaydı muhtemelen çoktan sayfa sayısı 3 haneli ve hit sayısı 9 haneli filan olurdu...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

"sakız,yoğurt,dubai metro inşaatı,taharet musluğu" kelimeleri herşeyi açıklıyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Her zaman söylemişimdir geçmişe değil geleceğe bakmalıyız. Ne yaptık diye övünmemeli ne yapacağız diye düşünmeliyiz. İşte en büyük kaybımız bu. Türkler şunları şunları yapmış. Tamam ozaman başka bişey icat etmeye gerek yok diyoruz resmen.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

interfector bunu yazdı:

Her zaman söylemişimdir geçmişe değil geleceğe bakmalıyız. Ne yaptık diye övünmemeli ne yapacağız diye düşünmeliyiz. İşte en büyük kaybımız bu. Türkler şunları şunları yapmış. Tamam ozaman başka bişey icat etmeye gerek yok diyoruz resmen.

Her zaman yanlış söylemişsin o halde

bu kadar belgesel bu katar arşiv niteliğinde bilimsel yayın, makale ve istifler  bu kadar forumda bu kadar ne yaptık biz diye açılan konular bunun için mi var yahu? Nasıl bir fikrin ürünüdür bu anlamak mümkün değil, tabiki herkes bu yapılanlarla övünecek,

biz insanlığın tüm başarılarıyla övünebildiğimiz sürece sosyal ve yaratıcı kişiler oluruz bu hümanist anlayışa sahip olmayanlar (sözüm sana değil ama) klavye yargılarıyla beylik sözler yazıp duracaktır, bu da bir genel kültürdür, yazılacak ve okunacak öğrenilecek tabiki

kalkıp Türklerin aptallıkları diye başlık açsaydım kimsenin gıkı çıkmazdı ama, neden bu yeni nesil kendini bu kadar aşşağı görüyor anlamış değilim?

e açalım Almanların icatları diye orayıda okuyalım bu kötü bir şey mi?

yada yeni şeyler yapmaya engel mi?

9200 feetde alınan ilk nefes...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Pekmez · Salep · Şalgam suyu · Şıra · Şerbet · Kefir Boza

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Muqi bunu yazdı:

interfector bunu yazdı:

bu kadar belgesel bu katar arşiv niteliğinde bilimsel yayın, makale ve istifler  bu kadar forumda bu kadar ne yaptık biz diye açılan konular bunun için mi var yahu? Nasıl bir fikrin ürünüdür bu anlamak mümkün değil, tabiki herkes bu yapılanlarla övünecek,

biz insanlığın tüm başarılarıyla övünebildiğimiz sürece sosyal ve yaratıcı kişiler oluruz bu hümanist anlayışa sahip olmayanlar (sözüm sana değil ama) klavye yargılarıyla beylik sözler yazıp duracaktır, bu da bir genel kültürdür, yazılacak ve okunacak öğrenilecek tabiki

kalkıp Türklerin aptallıkları diye başlık açsaydım kimsenin gıkı çıkmazdı ama, neden bu yeni nesil kendini bu kadar aşşağı görüyor anlamış değilim?

ooo super ya bizden kralı yok amk sokarım nano teknolojisine de ilacına da, bu icatlar 100 yıl daha yeter övünmeye.

nasıl? senin önceki mesajında dediğin gibi övünüyorum. iyi mi? yeminle ufkum açıldı, yaratıcılığım patlama yaptı.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

Muqi bunu yazdı:

interfector bunu yazdı:

kalkıp Türklerin aptallıkları diye başlık açsaydım kimsenin gıkı çıkmazdı ama, neden bu yeni nesil kendini bu kadar aşşağı görüyor anlamış değilim?

ooo super ya bizden kralı yok amk sokarım nano teknolojisine de ilacına da, bu icatlar 100 yıl daha yeter övünmeye.

nasıl? senin önceki mesajında dediğin gibi övünüyorum. iyi mi? yeminle ufkum açıldı, yaratıcılığım patlama yaptı.

Profilin doğruysa eğer  25 yaşında genç bi insansın,

yiyecekleri bulan medeniyetlerin nasıl bir gelişme çzigisi izlediğini hiç okudunmu bu konuda kaç bilimsel makale var biliyor musun? neden denize yakın bölgelerde iq yüksektir biliyor musun yiyeceklerin etkilerinden haberin yok bu belli ama cehaleti tepkiyle ortaya dökmenin alemi yok boza mesela türk kültüründe beyin gelişimi için hayati öneme sahiptir  

bu halinle sana gel zorla bu başlığa yaz dedik mi? git bunlarla övün dedik mi? madem başlığın anlamını kavrayamamışsın yazma bari git nano teknoloji bul, sanki bu ülkede yüzlerce nano teknoloji araştırması yokmuş ve bir çok buluş yapılmamış bir sürü ilaç bulunmamış gibi boş ve toy bi dille yukarıdan atıyosun amma işin aslı öyle değil

senin ufkun açılmamış git bi önce boza iç, ha ufkun açılır demiyorum ama ne yazdığını bilirsin belki, çokta şakacıymışsın yahu 

hadi afiyet olsun

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

yiyecek üstüne yokmuş bak orası doğru ama mesir macunu falan da sanırım türklerin Höşmerim olsun başka neler var bilmiyorum ama damak tadımız epey varmış :)

tartışma yapıp kendi kendinize gücenmeyin hacılar eskiye takılmamak eskiyide unutmamak lazım.. bu herkesin suçu aslında biz ne bulduk ki yada ne bulmak için uğraştık o önemli..

teknoloji alanında aslında çok şey var da bilinmiyo kör olacası tutmuyor Türk malı deniyor ne hayır gelir ki deniyor çin malı ürünler dahi bizimkilerden fazla tutuluyor

en ucuz örnek pelikan kalemi yanlış marka olmasın türkler bulmuş baya sağlam onun uclu kalemi yapılmıştı sonra silgi mürekkep vesair kırtasiye eşyaları çok yapılmış/dı satıldı şu aralar hiç duymuyorum ya rotring ya faberkastel başka öle bilinen yok..

teknoloji alanında da çok şeyler yapıldı/mış üniversitelerce tübitak öğrenci ekipleriyle eskiden ben küçükken bilim şenliği olurdu 6-7-8.sınıfta herkes bişeyler yapar getirir sunardı uğraşırdık falan ben o zmanlar tahtadan uzaktan kumandalı araba yapmıştım çoğu parça el yapımıydı oyma olsun demirler tekerlekler o içindeki pil sistemi falan ne güzeldi sonradan kalktı bi ara sonra bir daha eliem alamadım uğraşacak vakit bulamadım ancak hafiften kurcalarım bozulmuş uzaktan kumandalı araba bulursam bi tane buldum baydır duruyor
    yani dicem şu ki iş bizde bitiyo aslında ama çevreninde etkisi var yatmaya alıştırmışlar zaten bizi Ali Ata Bak ulan ali ata niye bakıyo bindirsene..  emel eve gel.. ee?  ışık ılık süt iç.. falan ne saçma .. neyse hocalar bu kadar yazı yeter bunların hepsi illuminati :P :D

son olarak burda Türkiyede mucitleri yaşatmıyorlar pek önceden hepsini sürmüşler Hazerfen Ahmet çelebiyi mesela ne mantık sual olunmaz ama yani :|

en yakın örnek Ispartada düşen uçakta o profesörleri kimler tanıyor ne için gidildiğini o adamların ne için uğraştığını kaç kişi biliyor abi?

Toplam Hit: 7916 Toplam Mesaj: 48