folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türk.Net E Geçmeyi Düşünüyorum.

Türk.Net E Geçmeyi Düşünüyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Sırasıyla ttnet, superonline , vodafone kullandım.Şuanda vodafone kullanıyorum hala.

TTnet taahhüt bitince 5-10 tl fazla para kitlemeye kalkmıştı sitelerinde yazan fiyat tarifesinden fazla fiyat sölemişti.Ondan sinir olup superonline a kaçmıştım.Sonradan 45 -50 tl civari fiyat vermişlerdi ama geçti artık.

Superonline da AKK muhabbetine 3. gün kotanız doldu yalanını sürekli yapınca ordanda vodafone a kaçtım.

Şuan vodafone dayım ancak tarifem 8 mb. Diyorumkı bunu 24 mb yapalım.Eski taahhütünüz adsl oldugu için (yenisi vdsl yada fiber mi ne) anlaşma bozulmuş sayılabilir. 150-200 tl ödeme çıkabilir dedi.

Diyelim sorun çıkmadı 24mb  100GB AKK li internete 80 tl vericem. Acaba türk.net e mi geçsem.Üst kat 35 Mb türknet kullanıo.Siteden baktım dairede 35 mb var gözüküyo.

Ne diyosunuz geçeyim mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilyas208
    ilyas208's avatar
    Erkek

Hocam ben de superonline kullanıyordum, hiçbir sorunum yoktu, kontratım bittiği için arkadaş tavsiyesi üzerine Turknete geçtim, geçmez olaydım.

Superonline da 14 mbps alırken Turknette 3-4 mbps anca alıyorum, cevap olarak hattınız yetersiz bu kadar verebiliyoruz diyorlar şaka gibi. Şuan vaktim yok müsait zamanımda değiştireceğim.

Benden başka herkes memnun ama benimki istisna olabilir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Hiç düşünme, hemen geç. 120 TLyi ödüyorlar zaten. Birde referansla üye olursun, 1 faturadan muaf olursun. Cezayı çıkarmış olursun :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Sırasıyla ttnet, superonline , vodafone kullandım.Şuanda vodafone kullanıyorum hala.

TTnet taahhüt bitince 5-10 tl fazla para kitlemeye kalkmıştı sitelerinde yazan fiyat tarifesinden fazla fiyat sölemişti.Ondan sinir olup superonline a kaçmıştım.Sonradan 45 -50 tl civari fiyat vermişlerdi ama geçti artık.

Superonline da AKK muhabbetine 3. gün kotanız doldu yalanını sürekli yapınca ordanda vodafone a kaçtım.

Şuan vodafone dayım ancak tarifem 8 mb. Diyorumkı bunu 24 mb yapalım.Eski taahhütünüz adsl oldugu için (yenisi vdsl yada fiber mi ne) anlaşma bozulmuş sayılabilir. 150-200 tl ödeme çıkabilir dedi.

Diyelim sorun çıkmadı 24mb  100GB AKK li internete 80 tl vericem. Acaba türk.net e mi geçsem.Üst kat 35 Mb türknet kullanıo.Siteden baktım dairede 35 mb var gözüküyo.

Ne diyosunuz geçeyim mi?

Hocam ben geçeli yaklaşık 5 ay falan oldu hiç sıkıntı yaşamadım. Bu işler biraz da şans işi sorun yaşayan insanlar da gördüm çok memnun insanlarda. 60 liraya kotasız 100mbps e kadar alt yapının desteklediği en yüksek hız( sanırım senin 35 miş, gerçi benim onların sitesinden baktığımda 50 görünüyordu. Dedim 75 e çekin çektiler sıkıntısız kullanıyorum). Daha iyi bir tarife ben piyasada görmedim. Üst komşuya sor sorunsuz kullanıyorsa bence geç. Geçersen de bana haber et bu arada, sana bir kod vereyim. Sen de ben de bir ay ücretsiz kullanıyoruz. Böyle de bir kampanyaları var.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    cptprice
    cptprice's avatar
    Erkek

Geçebilme imkanı olan herkes bence geçmeli.

Teknik destek konusunda sahada pek iş göremese bile evine interneti bağlattıktan sonra en az sorun yaşayacağın tek firma bence.

zaman bir bitmeyen çölmüş, ölenler ölmeden ölmüş ve zâten ölmemek zülmüş, neden inkârı beklersin? gönül bir at, zaman gemdir; o gem her derde merhemdir ne azgın bir cehennemdir; ne hâlâ nârı beklersin!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Telefondaki kadına dedim ki turk telekom yetkilileri gelip kabloyu kesecek mi ,sonra ben elektrikçi getirip bağlattırcak mıyım ?

Kadın hayır kablonuzu kesmiycekler sinyal üzerinden değiştircez o işlem ev telefonu kullanmak için dedi.Doğru mu acaba yoksa hemen turk.net e geçeyim diye mi yaptılar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Geçecek olan varsa referans link vereyim de 1 ay ben de bedava kullanmayın siz de. Yeter yav bı müşteri bulamadım kimseden para da istemiyorum ama olmuyor

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Şimdi kaydoldum.Önce PanxeR in konuya baktım.Referans linki aradım ancak referans linki yoktu telefondada kadın bekliyodu. Ekşiden rastgele bi referans kodu seçtim. Referanslı link vermek yasak olmasın tahribatta dışarıya gitti 1 ay ücretsiz internet.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Bende yıllarca ttnet, ardından 2x2yıl superonline kullandıktan sonra turknete geçtim. 2. ay doluyor yakında, halen çok memnunum. 

Ankastrede kablo bağlama olayı anlamayan adam için zor bir şey. Ya hiç işe girişmeden güzelce araştırın, öğrenin ne yapacağınızı, gerekli alet edevatı da alıp yapın. Ya da paraya kıyıp bir elektrikçi çağırın anlayanından, halletsin. Çok düşük ihtimal telekom çalışanı kabul ederse mesaisi bitince gelip ücret karşılığı da yapabilir. 

Bunun dışında bir yöntem yok, bunu göze alıp geçiş yapın. Yoksa binlerce şikayetçiye +1 olursunuz. 

Yıllarca 8mbps e kadar 50gb akk 60 lira ödedim. 2 aydır aynı fiyata, 75 mbps kadar (25-65 mbps arası değişiyor) sınırsız akk alıyorum. Arada bir, bir süreliğine genel bir yavaşlık oluyor. Mesela youtube da videonun açılması için bekliyorum/sayfayı yeniliyorum. Ama açıldıktan sonra her daim en yüksek kalitede izleyebiliyorum. Yada film izlerken filmin ilk açılışı yine bekletiyor. Ancak açıldıktan sonra donma diye birşey yok. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CorretzA
    CorretzA's avatar
    Erkek

2 ay önce ttnette taahhütüm bitmişti. Port sorunu yüzünden Turknet e geçemediğimden mecbur 16mb 300Gb (80tl) internet için tekrar taahüt verdim ttnete. 15-17.gün yine aşıyorduk bu kotayı sinirlendim bugün itibariyle turknet sözleşmesini yolladım. 240 tl gibi bi ceza gelcek ama ileride daha geç olabilirdi. Ben bunu zaten her türlü 2-3 ayda çıkartırım. Turknet 120tlisini karşılıyor zaten.

Toplam Hit: 2025 Toplam Mesaj: 18
turknet