folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tütün Ve Sigara Farkları Zararları

Tütün Ve Sigara Farkları Zararları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek

Tütünün sigaradan farkı nedir? içindekiler zararları falan azmıdır çokmudur nasıl anlarız?

100 gramı 5tl olan küba tütünü denen bi tütün var ondan içiyom.

Onun yerine ithal paketlerde 50 gramı 20 tl olan tütünlerden içsem daha mı az zararlı olur?

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarıyla şu an senin aldığın tütündeki kimyasal madde oranları bizim sigarada içtiğimiz tütündeki madde oranından az, herhangi bir kimyasal madde katılmamış olsa dahi, nikotin zehirdir. E-sigarayı deneyebilirsin.

Hoop.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

Biraz dirayet gösterip hiç içme hocam.. Sakın bırakılmıyor deme.. 14 yasından beri sigara içen (kendisi suan 29 yasında) yakın arkadaşım 2 ay önce bıraktı.. Çocuğun en büyük hayali biraz kilo almaktı 10 kilo aldı.. özetlersek o zehirden uzak durun + saf tütünde zararlıdır.. nikotin size zarar vermez bağımlılık yapar sadece + patlıcanda da nikotin vardır.. size zarar veren sigarada yer alan ve sayıları binlerle ifade edilen diğer zehirlerdir..

21li tarafından 14/Oca/16 06:14 tarihinde düzenlenmiştir

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Bende ondan içiyorum. Arada normal sigara otlanınca normal sigara ağır geliyor. İçeriğini bilmiyorum da zararını düşünecek olsam sigarayı komple bırakırım.

GusFring tarafından 14/Oca/16 07:51 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

küba tütününü adıyaman ile karıştırıp içiyordum bi aralar, küba tütününün de adıyaman tütününden yapıldığını, o çikolata aromasını vermesi için bi şey döküp beklettiklerini öğrendim, nerede nasıl yapıldığını bilmediğimden soğudum, eyvallah dedim bıraktım. ithal olarak da birkaç tane çeşit tütün denedim, george karelias çok güzeldi. şimdi de çelikhan süper light diye bi model var, içimi rahat onu kullanıyorum. bir de bu işin kağıdı ve filtresi de önemli, arap çarşafı + old holborn filtre ile kullanıyorum.

özetle; hepsi zararlı, ama küba daha bi zararlı.

bir de ek olarak

bildiğin hazır sigaraların hepsinde binbir çeşit katkı maddesi var. tütünde ise olay farklı. ithal tütünler fabrika işlemesi, gramajı falan net, içinde yine bozulmaması için kimyasal var. yerel tütünlerde bu işi yapan çiftçi. tütün yapraklarını kurutup kıydırıyorlar, sonra merkezlere getirip satıyorlar.

içtiğin tütünün külüne bakarak da iyi olup olmadığını anlayabilirsin, açık beyaz ise kül, o güzel tütündür. yeşillik varsa içinde yeni harmandır, tazedir tütün.

AlbayHardal tarafından 14/Oca/16 10:42 tarihinde düzenlenmiştir

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

ben de paket sigaradan tamamiyle kurtulmayı planlıyorum, ithal tütün de elbet zararlıdır ama paket sigarayla kıyaslanamaz gibi geliyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Küba tütünü dediğin aromalı tütün hocam normal paketlenmiş sigaradan farkı daha az işlem görmüş olması, yani az kimyasal işlem gördüğü için daha az zararlı.

Normal aromasız tütün daha az zararlı diye biliyorum ama oda gırlağı fena yapıyo bir iki haftaya. Paketlenmiş ithal tütünler bunlara oranda öksürük tıksırık az yapar ama onlarda kimyasal bi işlem görmüştür diye düşünüyorum.

Edit: Nicke falan bakınca zararını hiç siklemez izlenimi veriyosun konu garip olmuş. :)

MiqRoP tarafından 14/Oca/16 12:40 tarihinde düzenlenmiştir

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek
    bir tarladaki tütün ile diger tarladaki tütün birbirini tutmaz sigara firmalarının ürünlerinin hepsinin tadı standarttır nasıl yapıyorlar bunu tabiki kimyasal harmanlama ile kimyasal katkıların karışımı eklenmesi vs vs içinde katkı olmayan tütün küflenir bozulur tabiki sigara firmaları tütün bozulmasın diye bi kimyasal ekleme süreci daha yapar daha çok para kazanabilmek ve üstüne içiciyi dahada sömüebilmek için sigara içtiginizde doygunluk hissini yok edip devamlı içmenizi tetikleyecek daha çok bagımlılık yapıcı kimyasallarıda unutmamalıyız... bana göre en iyi tütün adıyaman çelikhan tütünü, tertemiz miss rahatsızlığı yok, bulması zordur, iyi tütüne denk geldinizmi yapışın bir iki kilo alın

:) mutluyum, huzurluyum
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek
    AlbayHardal bunu yazdı

küba tütününü adıyaman ile karıştırıp içiyordum bi aralar, küba tütününün de adıyaman tütününden yapıldığını, o çikolata aromasını vermesi için bi şey döküp beklettiklerini öğrendim, nerede nasıl yapıldığını bilmediğimden soğudum, eyvallah dedim bıraktım. ithal olarak da birkaç tane çeşit tütün denedim, george karelias çok güzeldi. şimdi de çelikhan süper light diye bi model var, içimi rahat onu kullanıyorum. bir de bu işin kağıdı ve filtresi de önemli, arap çarşafı + old holborn filtre ile kullanıyorum.

özetle; hepsi zararlı, ama küba daha bi zararlı.

bir de ek olarak

bildiğin hazır sigaraların hepsinde binbir çeşit katkı maddesi var. tütünde ise olay farklı. ithal tütünler fabrika işlemesi, gramajı falan net, içinde yine bozulmaması için kimyasal var. yerel tütünlerde bu işi yapan çiftçi. tütün yapraklarını kurutup kıydırıyorlar, sonra merkezlere getirip satıyorlar.

içtiğin tütünün külüne bakarak da iyi olup olmadığını anlayabilirsin, açık beyaz ise kül, o güzel tütündür. yeşillik varsa içinde yeni harmandır, tazedir tütün.

çelikhan süper light nereden alıyorsun

:) mutluyum, huzurluyum
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Bir de Golden Virginia denen bişey varmış. İzmir'de olduğum için memleketten bir ahbabım orda varmış bul dedi peki dedim ama katkı maddesi filan mı ne varmış satışı tam yokmuş mu öyle bir şeyler söyledi şimdi götü kestirmeyelim durduk yere. Dedikleri bu yani tam bilgim yok benim de belki tam tersi de olabilir. Fikri olandan fikir bekliyorum bir de İzmir'de nerde bulurum tabi ki orijinal olacak.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

farkını bilmem de tütün ürünlerinin zararı diyince aklıma hep şu kardiyovasküler hastalık riski tablosu geliyor:

kardiyovasküler hastalık riski

ben de sevgiden yanayım...
Toplam Hit: 3911 Toplam Mesaj: 20
sigara tütün zararları