folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder TV Alıcam Birkaç Model Arasında Kaldım.

TV Alıcam Birkaç Model Arasında Kaldım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar , üst limit 2.600 civarında olacak şekilde TV alcağım. 3 baz model arasında kaldım fakat teke indirdim ama size de bir yazayım önerilerinizi alayım dedim.

1. tercih LG 49UJ630V 49" 124 Ekran 4k Uydu Alıcılı Smart Wi-Fi LED TV

https://www.hepsiburada.com/lg-49uj630v-49-124-ekran-4k-uydu-alicili-smart-wi-fi-led-tv-p-HBV000005EL1V

2. tercih Philips 50PUS6262/12 50" 127 Ekran 4k UHD Smart LED TV

https://www.hepsiburada.com/philips-50pus6262-12-50-127-ekran-4k-uhd-smart-led-tv-p-HBV000008T1R2

3. tercih Vestel 55UD8400 55" 140 Ekran 4k LED TV

https://www.hepsiburada.com/vestel-55ud8400-55-140-ekran-4k-led-tv-p-HBV0000090BQ4

Benim için olmazsa olmazlar 4k ve HDR olması.  fiyat performans açısından her ne kadar 55 inch vestel çok cazip gözüksede HDR yok.  Philips ve LG arasında ise şöyle kaldım , şuan evimizde philips lcd tv var ve çok memnunuz ve kız arkadaşımın evine de philips aldık onlarda çok memnun. Fakat smart özelliğinde ve dahili uydu alıcısında philips in çok performanslı olmadığı yine smart özelliğinin samsung ve lg nin gerisinde kaldığı yorumlarını okudum , fakat philips de çift yönlü ambilight var normalde bu fiyattaki tv lerde ambilight olmuyor fakat ambilight özelliği öyle olmazsa olmazım değil. 

LG nin artı özelliği ise panel görüntü kalitesi , Philips ile neredeyse aynı boy olması ( 49 inch ) smart uygulamasının oldukça iyi olması ve 2 farklı HDR desteğinin bulunması. 

Her ne kadar lg nin smart özelliği önemli olsada apple tv ye bağlı olarak kullanacağım aynı zamanda neden HDR da bu kadar inat ediyorum ? çünkü netflix 4k paketini kullanıyorum ve 2017 sonrası yapımların çoğu HDR 4k destekliyor. 

Bu fiyatlara yakın 49inch veya üstü 4k HDR lı bir model öneriniz olursa onu da düşünebilirim.

Yakın tarihte alacağım için biraz acele ediyorum şimdiden teşekkürler. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

lg nin aynı modelin 43 inclik modelini yılbaşında aldım baya memnunum smart tv si öyle saçma salak takılmalar veya göçmeler yapmıyor ps4 de hdr desteği ile görüntü baya güzel öneririm. Fiyatlar güzel düşmüş yılbaşında 43 inclik modeli 2500tl ye almışım yanında akıllı kumanda hediye etmişlerdi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Hocam Samsung, LG, Sony dışında marka önermem. Vestel falan çok pişman olursun. Bakmadıysan git teknomarketlerde falan görüntü kalite farkını hisset. Philips servisinden herkez şikayetçi.

Bende Samsung var Babamlara LG aldık. Para farkı için başka cihaz alırsan sonradan çok üzülürsün.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Vesteli kıyaslamalara koymak diğerlerine ayıp olmuş o yüzden onu saymaya gerek yok.

Philips tv bizde de 2 tane var dediğiniz gibi bizde memnunuz ikisinden de. 3000 liraya filan 49PUS7002 aldım onu kullanıyorum memnunum. Lg için hafıza değerini bulamadım ona dikkat et bence çünkü internetten film filan izlemeye çalıştığından o hafıza seni katil edebilir. Philips^te film de izledim,uygulama da yükledim,android olduğu için google play de olmayan android box gibi kullanıyorum ip tv vs. Lg 43uh650v modelini bakmıştım bir dönem ancak philips 'in görüntüsü daha güzel doğal gelmişti onu almıştım. 

Mağazalara gidip görüntü farkını anlayabilirsin

_ICEMAN_
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

Konu takip bende 3000 e kadar alacağım ayrıca philips ve vestel almayı düşünmuyorum. Philps acayip pahalı vestel kendinden soğutmuş

İts My Life. NOW or NEVER
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

LG'lerde kasa açıklığı hatası oluyor. Zamanla içine kelebek, sinek vs alıyor TV. Çok şikayetçi var bu konuda. 

https://forum.donanimhaber.com/lg-sikayet-tv-panel-icinde-kelebek--81715979

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

valla hepsinin bir eksisi vardır ama genel olarak LG kullanan da philips kullanan da memnun ben %90 lg alacağım gibi birde o akıllı kumandayı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Premium.
    h2so4
    h2so4's avatar
    Erkek

Phlipsten uzak dur hocam, ilk bakışta görüntü gayet iyi duruyor, aldanıyorsun diğer eksilerini görmezden geliyorsun. Sonradan panel arızaları vermeye başlıyor ara ara kapanıyor  ve kanal geçişleri, smart tv si aşırı derecede hantal. Özetle şunu al bunu al diyemem ama şunu net söyleyebilirim phlipsten kaç. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

Hocam LG kullanıyorum 49" memnunum. Görüntü ve panel kalitesi gayet tatminkar

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    expert bunu yazdı

https://www.hepsiburada.com/lg-49uj630v-49-124-ekran-4k-uydu-alicili-smart-wi-fi-led-tv-p-HBV000005EL1V?magaza=Dijitall

hocalar bugun de bayağı bir baktım , fiyatı düşmüş gerçekten çünkü bundan daha eski modeller daha pahalı

hem daha yeni hem büyük hemde yazılımı daha güncel

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    expert bunu yazdı

https://www.hepsiburada.com/lg-49uj630v-49-124-ekran-4k-uydu-alicili-smart-wi-fi-led-tv-p-HBV000005EL1V?magaza=Dijitall

hocalar bugun de bayağı bir baktım , fiyatı düşmüş gerçekten çünkü bundan daha eski modeller daha pahalı

hem daha yeni hem büyük hemde yazılımı daha güncel

2 sene önce evlenirken almıştım, sıkıntı çıkarmadı hiç hatta bende netflix ve pc ile kullanıyorum pcden gayet 4k cayır cayır alıyorum :)

bu arada bende lg 49uf8507 modeli var hocam.

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
Toplam Hit: 1954 Toplam Mesaj: 15
lg 4k smart tv netflix hdr