folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Tv Ekranina Miknatis Yaklastirinca Ne Olur?

Tv Ekranina Miknatis Yaklastirinca Ne Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsm
    hsm's avatar
    Erkek
    eyvallah herzaman beklerim

the history is made at night..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Valla madem nolur diye sormussunuz bende bişiler söliim didim. Eğer monitore veya televizyona mıknatıs yaklastıysa ve renk bozulduya üzerine ve/veya yanına bakır koyun...!!!! Ve bide fişini bir gün kadar çekin düzelecektir.. Tecrübelerimle sabittir.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilkerTM
    ilkerTM's avatar
    Erkek
    Ben yaklastırmıstım.Merak edenler icin soleyeyim hala ekranın ust sol köşesinde anısı duruyo.Öyle pembe pembe...

ilke®™
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DELOREAN
    DELOREAN's avatar
    Erkek
    kardeşim bende ökküzz gibi speakerlar var ilk aldığımda bilgisayarın yanına hevesle koydum lan bilgisayar açılıyo tabii dos ortamında bii bok anlamıyom sonra girdik windowsa anaa oda ne 2 yandan ekranı bişey yemiş lann diyorum a.k gene biri makinayla oynayıp driverimi kaydırdı deim agp nin wayy dedim neyse driveri sildim yükledim yok ama hiç aklıma gelmiyo anasını satim speakerin bööle güçlü mıknatısı olcağı neyse baktım driver deil gittim söktüm gf4"ü yi 2. 16 mb lık savage vardı eskilerden biraz tozlanmıştı sildim çaktırmayın biraz geyik yapıyorum saat 3 oldu sıkıldım başka kimle dertleşcem hee bide bi ara anasayfada biri ben pilotum demiş varyaaa koptum allah canımı alsın isteyenlere uçmayı öğretirim filan diyodu ibişe bide uçak resmi çizdim nasıl çizdim bende anlamadım ama o anki psikolojik durumum işte bende o anda anladım kesin benim güzel sanatlara filan gitmem lazımmış neyse ana konuya 88 mille dönüş yapıyorum eveet 16 mb lığı taktım lan yine aynı lan dedim annem monitörün içine sumu kaçırdı dedim kadın temizlik hastası 100 sefer diom girme odaya anne sen girince ben bilgisayarı ogün açamıyorum diye ama nerde anlayanbide benim oda çok karışık bilionmu sağda solda sayfalar mak parçaları yani benim salona taşınmam lazım anlayın öğle bişey odaya gelenlerin feriştahı kayıyo bide neden korkuyom bilionuzmu a.k. ben hergün bu makinanın başındayım cam kenarına aldım makinayı bizde 10. katta oturuyoruz (memory) dışarıyı seyredirim içim açılır diye bazen 28-30 saat arası abartısız makinenin başındayım buu alet varya bitane yaa benim gibi insanlıktan çıkmış gecesi gündüzü birleşmiş bi adamı nasıl kaldırıyo anlamıyorum olum bakın sakın lan lamer biz mıknatıstan konuşuyoduk DİKTİN KONSANTRASYONUMUZU demeyin mıknatıs?? heee mıknatıss dur eveet 16 mb v.g.a kartı taktım ondada yok sonra annemmi oynadı dedim oda yok olum ben senin odana bugün girmedim dedi ohhh dedim tamam bugün fazla uğraşmıycaz galiba dedim 1 saatte finish leriz diye düşündüm bütün alternatifleri deniyorum ama inanın lan o speaker aklıma gelmiyor tam bir aptal gündeydim kolonların etkisine kapıldım elim ayağım dolaşıyodu önceki gün speaker alacağım için kendime güzel bi cd ye mp3 trance tietoları doldurdum onun yanında paul oakenfold tiestoya yandan yandan destek verecekti ama monitör bööle yaptı işte şşşşşt olm bu okadar büyük bi problemim deildi sanmayın adam bişey yaşamış bukadar döktürmüş
    herneyse şey diyodum camın yanında oturuyorum işte baen aralıksız 30 saat full makina başındayım biyandan o aletin adı ne a.k ketıl mı catel diyemi yazılıyo herneyse non-stop nescafe içiyom bi yandan sigara azım zehir gibi oluyodu miğdemi hissedemiyodum nescafeyi okadar içince aç oluyorum ama açlığı bu velet hissettirmiyo çok içince ve maynaq oluyorum yani GHB içsen bu kadar olmaz lan tekrar sölüyom olum uyuşturucu filan içmedim içkide içmedim dediğim gibi gece oldu bööle bi kafa oldu kafamda kulaklık hee bu arada devam edim ayıp ediyon non-stop konuşasım geliyo bu arada britneyle madonnanın pckolojik şarkısıda fena değil gece gece ii gidiyo olm ben uyusam ii olucak uykuyu düzene sokmak lazım akşam 8-9 filan kalkıyom olum anlayın lann harbi problem yanii neyse devam edim lan camın kenarında bu kadar oturuyorum millet bu maynaqmı diicek die panjuru filan kapatıyorum ama bunların tek tek sebebi var ben bugün 30 saat bilgisayar başında saçımı kirpiğimi klavyenin arasından topluycam yarın allahın izniyle düşündüğüm yere gelicem allaha sadece bana şu anki hırsımı kaybetmemek için dua ediyorum neyse :::)) mıknatıstı demii eveeeet mıkantıs mıknatıslar neyse sorun speakerdamış 2 metre uzağa aldım anca renk kendine geldi ve mıknatıs gibi bi manyetik enerji dalgalarını mutluluk içerisinde saçan bu dünyanın en komedi dalgametresini araştırdım ve verilerin dediğine göre mıknatıslı sıradan hoparlorler temelde doğrusal bir elektrik motorudur bobin mıknatıslar arasında dönmez ileri geri düzlemde harektt eder hoparlorun bu konuyla ilgisi bukadardır vede mıknatıs kullanmayan maynaqlaşmış hoparlorlerde var olduğu bir rivayete göre söyleniyor yaa bu konuyuda geçek ve sırada cd taktım ve dj_tiestodan for bitten paradise yi bi açmışım 57 dakika sitede live konser verdim bi arada gaza geldim atomix die dallamadan prog var açtım onla müziği arada gaza bi geliyom müziği plak gibi yavaş yavaş durduruyorum bi yandanda profesyonel kulaklığımı alıyom tabii tekini takıyom 2 sini takarsam olmaz ayıp olur onu özellikle yapmışlar 2 kulaklık verilip tek kulaklık takma pckopatlığı ::)) çaktırmayın şaka tabii amele değiliz kulaklığın tekini takacak kadar ben 2 sinide takıp camdan aşağı every body hands up die bağırmışım bana arkadaşlar sölüyo yapma yaa o kadar patlamışmı müzik dedim:=} neyse yaaa saaat 4 oluyo ben yatim yatabilirsem tabii
    hepinizi selamlıyorum sakın yazımın ortasında belirttiğim gibi biz mıknatıs konuşuyoz yaa mıknatıs!! mıknatıs!! demeyin ben nerden bilim sizin mıknatıs hakkında konuştuğunuzu bende title gözükmüyo kardeşim ben sallama giriyom artık aklıma ne gelirse :)) olm ben bayaa coşmuşum !!! size birazda komiklik şakalar yapimmi yok ya ayıp olur neyse ?
    onuda yarın yaparız
    LAN BEN ÇİPİ TAKMADAN BAYAA KONUŞTUM HADİ BAKALIM DELOREAN SAHNE SENİ BEKLİYO VIZZZT
    EYWALLAH
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicassianhorserider
    cicassianhorserider's avatar
    Erkek
    selam

hmmm

mmMmm

hmm.....

WUHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHHAHA

BU NE LA??? yuhaha aksam aksam adami catlattin zohahah.

vallah degisiklik oldu :) hep böyle devam et.

hadin kardesler pays..

ha bide, eger ekrana miknantis yaklastirdiysaniz, yuvarlek bir alet var, kenidnizde yaparsiniz, elektrik kablosu, onu tv yaklastiriyorsnuz, ozaman düzeliyor.

hadin pay pay
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noisyboy
    noisyboy's avatar
    Erkek
    valla hiç denemedim ama ...
    bilgisayar monitörüne cep telefonunu yaklaştırınca çizgiler oluşuyor... 10 yılda büyük araştırmalar sonucu bu kanıya vardım....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DELOREAN
    DELOREAN's avatar
    Erkek
    noisyboy bunu yazdı:
    -----------------------------
    valla hiç denemedim ama ...
    bilgisayar monitörüne cep telefonunu yaklaştırınca çizgiler oluşuyor... 10 yılda büyük araştırmalar sonucu bu kanıya vardım....
    -----------------------------

wayy be len bunu bilmeyen neyse bişey derdimde boşver
    olum sende öle bi şey söölemişsinki gene 2 saat yazı yazdırcan bana ben seni deilde arkadaşları düşünüyorum lan benim ekran bi dakka durmuyoki durmadan kıpraşımda bu a.koyyyyyduğum lanetli bir telefon ve ondan lanetli bi gprs bağlantım var lan yine konuşturcanız beni geceye kadar adsl"e başvurdum şu aletten kurtulmam lazım ekran durmadan hopluyo bide speakerlar aywayı yedi sesten :=) ses aynen şööle vızzz vızzzt vızt vızt vıızzztttt hay dedim annaneni senin bende beyinde bırakmadı kimbilir neler yapıyo alet kafaya o yüzden çok zekiyim galiba:=) kafaya durmadan dalgalar gidip gidip geliyo haha siz şimdi sanıyosunuz ben ekrana filan bakıyorum olum siz varya teknolojiden yoksun taş devrinde yaşıyonuz haberiniz yok leyn ben bi dosya transferinde bir forumda yazı okumakta bu gprs dalgalarını kullanıyorum monitörü kapatıyorum zaten bu alet öğle sinyaller saçıyoki beynimden geçerken monitöre gerek kalmıyo
    lann ben bu sebepten html kodu öğrendim bu ibne gprs"in bilgisayara verdiği sinyalleri anlayacağım dile çevirmek için yaaa bide teknolojiyi kullanıyoz diyorsunuz bakın yapabiliyomusunuz:)))) laylaylay
    siz teknolojiyi kullanmayı bile bilmiyosunuz olm kumandasız uzaktan kanal değiştirebiliyonuzmu yaaaaa ben yapıyorum:)) (bu son espri cmylmz den alıntıdır kabul ediyorum ama üsttekini yeni ürettim ve üreticiden tüketicilere aynı anda sundum)
    lan ben bayyaa yine konuştum neyse 3. perdede görüşelim veya kırmızı kar yağdığı zaman lan oda çok bayat yaa neyse biz ekimin 32 sinde görüşek üff sıktı ben aşağıya inim dolaşim oksijen alim biraz ama cepte 20 milyon var yetermi acaba almaya neyse bakarız ...
    haydeee eywallah
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnzoFerrari
    EnzoFerrari's avatar
    Erkek
    renler birbirine karışır fakat TV ekranının arkasında degauss bobini diye bobin var bu TV yi ilk açtığınızda devreye giriyor birkaç saniyeliğine çalışıyor ve ekrandaki renkleri toparlıyor yani mıknatısla bozduğunuz renkleri TV yi kapatıp yarım saat sonra açtığınızda düzelmiş olarak görürsünüz. eğer TV nizde ki degauss kısmı arızalanmışsa ve de siz renklerin azına zıçmışsanız TV tamircisine götüreceksiniz. ve o da elindeki seyyar degauss bobinini ( kırmızı yaklaşık 40-50 cm çapında kırmızı bi simit e benziyo) TV yi açtıktan sonra ekranında şöyle bi gezdirecek ve renkleri toparlayacak.

renklerin karışması sadece mıknatısla olmaz.

çalışan bir televizyonu çalışır halde yerini değiştirirseniz başka bir odaya veya odanın diğer ucuna alırsanız odanın heryerindeki manyetik alan oranı farklı olduğun için yine TV nizin ekranı sapıtacaktır. fakat yeniden açtığınızda böyle bişey olmaz.

isterseniz evinizde deneyin. TV nizin ekranına mıknatısı yaklaştırın. TV yi kapatın 1 saat sonra TV yi açın renkler düzelmiş olacaktır.

Holy usta renklerin dağıtılması ve dolayısıyla karışması elektron tabancası yüzünden değil, Elektron tabancasının etrafında bulunan DİKEY ve YATAY saptırma BOBİNi yüzünden olur. bu bobinler yatay ve dikey genişliği ayarlarlar. elektron tabancasından çıkan elektronlara yön veren güç bu bobinlerde sağlanır.
    siz mıknatısı yaklaştırdığınızda bu bobinlere ek başka bir manyetik alan uyguluyorsunuz.

not:
    bobin: elektrik enerjisini manyetik enerji olarak depolayan ve etrafına manyetik alan yayan eleman.

biras dağınık olmuş olabilir. kusura bakmmayın...

-MENDOCINO-
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    beyler Filipis(philips) marka monitörlerde extra controlsden degasus yaparsanız mıktanıs yaklaştırdığınızda oluşan o renk karışımınndan kurutlabilirsiniz
    televizyon içinse...
    elektromıknatıs galiba düzeltiodu..

Zimbabwe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnzoFerrari
    EnzoFerrari's avatar
    Erkek
    HSM YE CEVAP
    TV ekranında 625 satır 720 sutün var
    625*720 pixel
    oda 450 000 pixel eder.

-MENDOCINO-