folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Twitter API İle "Takip Edilenler" Listesi

Twitter API İle "Takip Edilenler" Listesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek

Arkadaşlar linq2twitter ile twitter api'ye erişip bir kişinin takip ettiği tüm hesapları listeleyen uygulama yazmaya çalışıyorum.

Twitter api her 15 dakikada bir 15 sorgu yapılmasına izin veriyor. linq2twitter da her sorguda 20 hesap getiriyor(anladığım kadarıyla bu da twitter api'den kaynaklı). yani 15 dakikada 300 hesap. kabaca 100000 hesaba erişmem lazım ki bu da 3-4 güne denk geliyor. Bu süreyi kısaltacak bi çözüm yada fikri olan var mı?

not: linq2twitter, c# ile twitter api arasındaki iletişimi sağlıyor, başka bi numarası yok. çözümü twitter api üzerinden bulsanız da ben bi şekilde koda dökerim.

Everyone sees just what they want to see.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek

Sen takip edinleri takip mi ettireceksin, amaç nedir ona göre bildiğim kadar cevap verebilirim.

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek

takip ettirme falan olmayacak, sadece takip edilenlerin listesini alıp db'ye yazacağım. @microsoft hesabının takip ettiği 1165 hesabın listesi lazım. microsoft örnek olsun diye söyledim. basitçeçalışma mantığı şu; uygulama input olarak kullanıcı adı alıyor, o kullanıcının takip ettiklerini listeliyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek

5000 e kadar alabiliyorsun listeyi ama sadece id olarak, json dönen sonuçtan ikinci 5000 için id veriyor böyle böyle devam edebilirsin, bunları veri tabanına aldıktan sonra userları sorgulatırsın id numarasından bu şekilde listeyi tamamlarsın, tek api hesaptan günlük 180 user sorgulama var sanırım, 7-8 tane api alıp halledersin diye düşünüyorum.

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Şu apileri veya bu tarz çalışan bi api ile izin verip denesene hacım

https://gist.github.com/kaworun/4696940

bu tarz apilerde işlem limiti daha yüksek oluyor

noname tarafından 20/Eyl/14 14:33 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek
    TheMayk bunu yazdı

5000 e kadar alabiliyorsun listeyi ama sadece id olarak, json dönen sonuçtan ikinci 5000 için id veriyor böyle böyle devam edebilirsin, bunları veri tabanına aldıktan sonra userları sorgulatırsın id numarasından bu şekilde listeyi tamamlarsın, tek api hesaptan günlük 180 user sorgulama var sanırım, 7-8 tane api alıp halledersin diye düşünüyorum.

id ile user sorgusunun günlük limiti 180 ise o daha kötü. şu an 15 dakikada 300 user, yani günde 28800 user alabiliyorum.

birden çok api olayı da aynı ip'den eş zamanlı sorgular gelince sıkıntı çıkarmasın?

noname bunu yazdı

bunlar denenebilir hocam teşekkür ettim. kendimiz böyle geniş yetkili api oluşturabiliyor muyuz acaba.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mfe25 bunu yazdı
    TheMayk bunu yazdı

id ile user sorgusunun günlük limiti 180 ise o daha kötü. şu an 15 dakikada 300 user, yani günde 28800 user alabiliyorum.

birden çok api olayı da aynı ip'den eş zamanlı sorgular gelince sıkıntı çıkarmasın?

noname bunu yazdı

bunlar denenebilir hocam teşekkür ettim. kendimiz böyle geniş yetkili api oluşturabiliyor muyuz acaba.

Hocam elbet vardır bir yolu, belki de kullanıcı sayısı arttıkça twitter otomatik artırıyordur bilmiyorum, ama benim gördüğüm kadarıyla kendi apisini kullanan iki uygulama;

1- TweetAdder masaüstü uygulaması, 45 dk 1 saat arasında 2-3 defa limite takılıp 20 dk sonra tekrar deneyerek 191k takip ettiğim 55k takipçip toplam 225k civarı hesabı api aracılığıyla listeleyip, takibime dönmeyenleri unfollowlamamı kolaylaştırabiliyor

2- iPhone uygulaması : unfollow : aynı işe yarıyor, bu sadece 1 defa limite takılıyor, 15 dk sonra devam edip işlemi bitiriyor.

Eğer bunların api de senin normal kullandığın api gibiyse ki muhtemelen öyle, özel bi api değil yani, 200k ya yakın hesabı tek seferde listeleyebiliyorlar. Sende neden olmuyor bilemedim, incele derim iki uygulamayı da.

Senin nihai hedef/amaç nedir bu arada?

http://www.tweetadder.com/

https://itunes.apple.com/us/app/unfollow-for-twitter/id369327398?mt=8

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    mfe25 bunu yazdı
    TheMayk bunu yazdı

noname bunu yazdı

Hocam elbet vardır bir yolu, belki de kullanıcı sayısı arttıkça twitter otomatik artırıyordur bilmiyorum, ama benim gördüğüm kadarıyla kendi apisini kullanan iki uygulama;

1- TweetAdder masaüstü uygulaması, 45 dk 1 saat arasında 2-3 defa limite takılıp 20 dk sonra tekrar deneyerek 191k takip ettiğim 55k takipçip toplam 225k civarı hesabı api aracılığıyla listeleyip, takibime dönmeyenleri unfollowlamamı kolaylaştırabiliyor

2- iPhone uygulaması : unfollow : aynı işe yarıyor, bu sadece 1 defa limite takılıyor, 15 dk sonra devam edip işlemi bitiriyor.

Eğer bunların api de senin normal kullandığın api gibiyse ki muhtemelen öyle, özel bi api değil yani, 200k ya yakın hesabı tek seferde listeleyebiliyorlar. Sende neden olmuyor bilemedim, incele derim iki uygulamayı da.

Senin nihai hedef/amaç nedir bu arada?

http://www.tweetadder.com/

https://itunes.apple.com/us/app/unfollow-for-twitter/id369327398?mt=8

bi uygulamanın parçası hocam, benim modülle veri tabanına eklenen verileri daha sonra başka modüller kullanacak. istatistik falan tutacak bunlarla. şirketin proje olduğu için detaylandıramıyorum:)

olmaması bana özgü değildir sanırım, kendi sitelerinde ( https://dev.twitter.com/rest/public/rate-limiting ) sorgu limiti olduğunu söylüyor çünkü. bu adamlar bi şekilde by-pass etmiş olabilirler. neyse hocam teşekkür ederim, detaylıca bakarım bunlara.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

bizde rate limit yok valla. hatara hutara unlimited atıyoruz sorguyu. ama şirket projesi olduğu için detaylandıramıyorum.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodLike
    GodLike's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

bizde rate limit yok valla. hatara hutara unlimited atıyoruz sorguyu. ama şirket projesi olduğu için detaylandıramıyorum.

yalan :(

İlgisiz ve Uzmanlık alansız üye.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

:D canın sagolsun napalım

Toplam Hit: 2185 Toplam Mesaj: 12